Xtreme Triathlon Brušperk 2011

by Adam 15. June 2011 20:19

Premiéra nových kombinéz na Moravě.

V sobotu 11.června jsem já (Adam) a Karolína vyrazili na terénní triatlon do Brušperku. Tento závod se během své osmileté existence stal velmi populární a kapacita závodu – 110 startujících bývá téměř vyčerpána. Stejně tomu bylo i letos, kdy již týden před startem bylo na startovní listině nějakých 120 přihlášených. Někteří předem přihlášení nedorazili, takže nakonec všichni kdo přijeli, do závodu odstartovat mohli. Závodu se zůčastnilo 101 lidí.

brusperk_karolinabrusperk_karolina_1brusperk_karolina_2

Já jsem byl v Brušperku už loni, takže jsem přibližně vědel do čeho jdu. Karolína se závodu zůčastnila poprvé a byl to její první závod v terénním triatlonu. Počasí v den závodu vyšlo ideálně, nebylo takové horko jako loni a voda měla příjemných 22 stupňů. Pro plaveckou část byly povoleny neopreny, ale já jsem se rozhodl, že neopren nepoužiju a vyzkouším při plavání novou týmovou kombinézu. Plavalo se v ní výborně, svůj loňský čas jsem vylepšil téměř o minutu. Po plavání přišlo na řadu horské kolo. Trať kola byla po četných dešťových přeháňkách v předchozím týdnu dost bahnitá. Na horském kole moc nejezdím, spíše jen tak doplňkově a Karolína na něm nejezdí téměř vůbec - jela na vypůjčeném kole. V technických úsecích na trati jsem měl nemalé problémy a taky mě dost soupeřů předjelo. V jednom místě jsem na poslední chvíli stihnul vycvaknout tretry a ustát to, ale za cenu křečí do obou lýtek. Naštěstí po protažení jsem to rozhýbal a dále v závodě se již křeče neprojevily. Pro nás oba bylo dnes kolo nejslabší disciplínou. Závěrečný běh patří spíše k těm kratším – v propozicích 4.5km (reálně odhaduju kolem 4). Trasa vede silnicemi města Brušperk s asi 50 metrů dlouhým výběhem schodiště následovaným táhlým kopcem a seběhem přes louku zpět k přehradě. Při běhu už jsem pak jenom předbíhal a svůj loňský čas v tomto úseku opět vylepšil. Celkově jsem závod zvládnul o necelou minutu rychleji než loni a nebýt nevydařené cyklistické části, tak to mohlo být ještě lepší. Karolíně těsně unikla medailová třetí pozice. V ženách nejrychlejším během dotahovala soupeřku před ní, ale nakonec to nestačilo – kdyby byl běh o kousek delší.... Pro příští rok potrénujem trochu více na horském kole a už to vyjde.