Trávný trek 2014

by Adam 18. December 2014 09:07

Letos bez sněhu a na nové trati.

V sobotu 13.12 se na Morávce konal další ročník závodu Travný trek. Z našeho týmu jsme se letos zúčastnili pouze dva – Adam a Honza M. Zázemí závodu je na základní škole v Morávce, kde mají závodníci kompletní servis – šatny, sprchy, úschovnu věcí a antukový ovál na rozběhání. Organizačně je závod také výborně zabezpečen – značení tratě, občerstvení na trati, měření času chipy. Závod se mi zalíbil už při mé loňské prémiové účasti a můžu ho jen doporučit.

FSM13-14_logo

Účastníci jsou rozděleni do dvou základních kategorií – strong (závoďáci) a klasik (běžná populace). Kategorie strong čítala 36 závodníku, kategorie klasik 154. Počasí k nám letos bylo docela přívětivé – teplota nad nulou (cca 5-10C), polojasno, bez ledu a sněhu. Pouze lehký sněhový poprašek kolem vrcholu Travného. V tom byl velký rozdíl proti loňskému ročníku, kdy ve výše položených partiích trati bylo sněhu nad kolena a v nižších částech trať hodně zledovatělá. Toto se projevilo i na výsledných časech, které byly letos až o 10 min. rychlejší než loni.

Pro kategorii strong zazněl startovní výstřel přesně v 10h, kategorie klasik startovala o 1 minutu později. My dva samozřejmě v kategorii strong. Hned po startu Honza prohlásil něco o vlaku, který když ti ujede už ho nechytíš a vydal se atakovat přední příčky celkového pořadí. Od té doby se mi pořád jen vzdaloval. První polovina trati vede téměř pořád do kopce a druhá polovina zase z kopce. Takže když se člověk dostane na vrchol Travného, tak už je to „v pohodě“, protože dále cesta vede pořád jen z kopce dolů. I když seběh prudších pasáží po cestě poseté kamením dá nohám taky hodně zabrat a navíc hrozí nebezpečí nepříjemného pádu. Na trati jsou jak dobře běhatelné rovinaté úseky nebo úseky s mírným stoupáním, tak i hodně prudké úseky, kdy si vždy říkám, že už do toho příště nejdu. Proti loňsku byla na trati jedna změna při seběhu – dolů se neběželo po sjezdovce, ale po turistické značce vedoucí přímo ke škole v Morávce. Honza nakonec doběhnul na 11. místě v čase 1:19:07. Já o něco později na 17. místě v čase 1:26:53.

Výsledky a fotky.

Tags:

Závody 2014

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři