Travný trek 2013

by Honza 14. prosince 2013 21:56

Pěkný závod na Travném a mírně extrémní podmínky.

PC141881Na doporučení našeho nového člena a partnera Honzy Malošíka jsme letos vyrazili „prubnout“ Travný trek. Tím my, mám na mysli Lumíra, Honzu, Adama a mě (Honzu H. ;)). Závod je zajímavý nejen svou trasou a převýšením, ale také tím, že je symbolickou vzpomínkou na tragické události ze 2. sv. války, které postihli Morávku právě v tomto období roku. Na start druhého ročníku se postavilo 163 nadšenců a hned v osmi kategoriích. Základní myšlenkou je rozdělení závodníků do dvou hlavních skupin. Strong a light. Do kategorie strong se přihlašující registrovaní sportovci nebo borci a borkyně, kteří pravidelně sportují. Do kategorie light spíše nadšenci a lidé pro každou špatnost. My jsme se samozřejmě zapsali do kategorie strong :-D.

PC141866

Deset minut po desáté závod odstartoval. Nadmořská výška Morávky je 455 m n. m. a na vrchol Travného, který má 1203 m n. m. nás čekalo slušné převýšení. Běželo se kolem Hotelu Morávku, 3,5 km pod starou sjezdovku na Přeláči, dál po modré na Travný asi 3 km a z Travného po zelené na Malý Travný, přes Sviňorky a zpátky do Morávky. Celkem to dalo 12,8 km. Nejhorší z celého závodu byl asi seběh. Při cestě nahoru mě to vůbec nenapadlo a myslel jsem si, že horší už to být nemůže. Ovšem potom, co jsem se vydrápal na Travný, mi bylo hned jasné, že chuťovkám není konec. Každý druhý krok jsem skončil mimo vyšlapanou cestičku a zabořil jsem se do půlky holení do sněhu. Bralo mi to dost sil, ale nechtěl jsem, aby mě někdo ze zadu předběhnul. Postupně jsem si zvykal a v jistých místech jsem to pustil a doufal jsem se, že nespadnu. Nakonec mi dodalo sil, když jsem nad Sviňorkama uviděl Lumíra. Držel jsem se ho asi na prvních 3 km, ale potom se mi vzdálil a ztrácel se mi za horizontem. Na sjezdovce jsem ho předběhnul, ale poslední kilometr po asfaltu jsme do Morávnky doběhli spolu. V cíli jsme byli za 1 hodinu a 28 minut, takže plán pod hodinu a půl splněn. Adam a Honza doběhli kousek od sebe asi 8 – 10 minut po nás.