Štěpánský běh Porubou 2014

by Lumír 26. December 2014 22:37

Tradiční běh na Štěpána a dnes to i zacinkalo.

Na Štěpána se už tradičně účastníme Štěpánského běhu v Ostravě-Porubě. Letos jsme byli v 6 – Adam, Benny, Honza H, Honza M, Radan a já. Počasí nám moc nepřálo, ráno se ochladilo a napadl sníh. I přes horší počasí se na start postavilo úctyhodných 152 závodníků.

stepansky_beh_2014

Na startu jsem se postavil dopředu a chtěl jsem běžet co nejdéle v čelní skupině. Hned ze startu se utrhl Aleš Miko a běžel si bez problému pro vítězství. Za ním se vytvořila skupina asi 6 závodníku, ve které jsem byl i já. Počátečních pár km bylo tempo takové nepravidelné, ale naštěstí mi to celkem sedlo a bez problému jsem se držel ve předu. Kolem 5. kilometru se tempo mírně zvýšilo a naše skupinka se začala trhat. Ve stoupání mezi 6. a 7. km se definitivně roztrhala a zůstali jsme 2. Po chvíli jsem začal mírně ztrácet a nechal si soupeře odskočit cca o 10m a usadil se na 3. místě. Nahoře u kolejí jsem se dotáhl na druhé místo, ale v klesání na posledních 3 kilometrech jsem bohužel nebyl schopen dostatečně zrychlit a opět ztratil na 2. místo asi 20 metrů. Za mnou byla velká mezera, na dotažení druhého jsem neměl, tak jsem si už v poklidu doběhl pro celkové 3. místo a 1. místo v kategorii.

bedna_stepan_2014

Benny mě zastoupil při vyhlašování.

Ostatním se také dařilo. Všichni si zlepšili osobní maxima na této trati i přes horší podmínky. Takže to byl podařený závod. Další závod nás čeká na Silvestra v Karviné.

Výsledky a foto.

Tags:

Závody 2014

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři