Štěpánský běh Porubou 2013

by Radan 28. December 2013 20:55

Jarní pohoda o vánocích

Stejně jako každý rok jsme se zúčastnili i letos Štěpánského běhu Porubou a to v celkem hojném počtu – Lumír, Honza H., Adam, Honza M. a já. Vilém se tentokrát pro nemoc omluvil. Mě se vůbec do závodění nechtělo, den před závodem jsem si byl lehce zaklusat a vůbec to nešlo, nohy celé ztuhlé … no jo, vánoční obžerství se prostě nějak projevit musí. Ráno na Štěpána bylo nádherně, typické počasí na konec prosince – cca 13 stupňů nad nulou a téměř jasno. Dilema, co na sebe – šlo by to i v krátkých elasťákách a tílku, ale raději jsem se oblékl do zimního .. a jako obvykle mi bylo pak při závodu vedro. Když jsem dorazil na místo startu, našel jsem tam ostatní kluky v poměrně stejně bojovné náladě, jako jsem byl já, nikomu se do toho nechtělo. Lumír povídal, že to nebude hrotit, Honza H. si sice chtěl vylepšit loňský čas, ale taky se moc necítil, Honza M. se přišoural na start až těsně před výstřelem, až jsem si říkal, jestli to vůbec stihne.

Lumir

 

HonzaMAdam

RadanHonzaH

 

 

 

 

 

 

 

Honza H. se zpočátku držel Lumíra, ale později si nasadil své tempo a držel se ve skupince okolo Romana Baláže. Já jsem to nechtěl přepálit jako na Hornické, tak jsem vyběhl tak akorát v tempu okolo 3:50 / km, pak jsem jsem zvolnil na 4 min / km. Za polovinou okruhu, kdy je mírnější stoupání ke Globusu, jsem si držel slušné tempo i do kopce a dařilo se mi v kopci dost předbíhat, ale v klesání mi pak trochu došlo a zase mě pár lidí předběhlo, škoda. Od 11 km už jsem ale zase nabral tempo a tentokrát bez výraznějších výkyvů tempa dorazil cíle.

A jak jsme všichni dopadli ? Na to, že jsme uprostřed tvrdé zimní přípravy a máme toho v nohách i rukách dost nadřeno, jsme předvedli pěkné výkony:

Kategorie muži do 39 let:

10. místo Lumír, 50:43 – plus minus stejně, jako loni,

12. místo Honza H, 53:11 – o necelé čtyři minuty lépe než loni

19. místo Radan, 54:55 – taky o necelé 4 minuty lépe než loni

33. místo Adam, 59:19 – loni neběžel

37. místo Honza M, 1:00:37

Celkově 167 běžců, v kategorii do 39 let 64 běžců.

Výledky

Fotky1

Fotky2

Tags:

Závody 2013

Comments

12/30/2013 9:57:49 PM #

Materazzi

Uzasne chlapi. To jsou vykony, kloubouk dolu, za chvili bude diky vam Fuga brana jako jeden z nejspickovejsich klubu. Skoda ze jsem tam nemohl byt s vami. I kdyz bych byl z vas nejhorsi ....

Materazzi Czech Republic |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři