Silvestrovský běh Karvinou 2013

by Honza 3. January 2014 21:53

Zmeškaný start.

Poslední den v roce se pro mě během předchozích let stal mnohem hodnotnějším, než tomu bylo dříve, kdy jsme se akorát zdunili a nic víc z toho nebylo :-D V okolí Havířova není nouze o nejrůznější běžecké závody. Loni jsme se účastnili Lysacupu, kde Lumír bodoval ve svém jedinečném kostýmu sněhuláka a v mých botách (přesvědčte se na fotkách;)), Karolína byla okouzlujícím myslivcem a já byl za běžce.

P1470805P1470889P1470775

Letos se nám ale nechtělo vymýšlet žádné masky a ani běžet do toho nejvyššího beskydského kopce. S Lumírem jsme vyrazili do nedaleké Karviné a zaběhli si 10 km na Memoriálu Františka Drobisze. Na místo startu jsme dorazili v dostatečném předstihu, zaregistrovali jsme se, rozklusali jsme se, ale start jsme zmeškali. Měli jsme za to, že se vyběhne 10 minut po desáté, ale co čert nechtěl, startovalo se už v 10:00. Naštěstí jsme si byli jen sundat mikiny a od auta byl start pouze pár desítek metrů. Těžko říct, jakou jsme nabrali ztrátu, ale řekl bych, že 50 metrů a plus mínus 20 – 30 vteřin.

346344

Lumíra bolel nějaký úpon a nechtěl to při své poslední účasti v kategorii do 39 let nijak hrotit. Vyslal mě dopředu samotného. Dá se říct, že první pětka byla převážně kopcovitá. Některé úseky byly mírnější, některé prudší, ale místy to běželo i po rovině. Do cíle se vracelo stejnou cestou po obrátce v polovině trati. V těchto místech jsem po chvíli uviděl Lumíra a moc daleko za mnou nebyl (na to že ho bolela noha). Do posledních kilometrů jsem chtěl dát maximum. Měl jsem vyhlídnuté tři borce, které jsem chtěl stáhnout. Ten poslední byl dost daleko, ale nakonec se to povedlo, protože mě doběhnul Lumír a vyburcoval mě k nadlidskému výkonu. Poslední kilometr jsme běželi kolem 3:20 a výsledný čas byl pod 39 minut, ale bohužel jsem špatně zmáčknul stopky a nevím to přesně. Oficiální časy máme 39:23 a 39:25, takže to zhruba odpovídá té ztrátě ze startu.