Powerman Denmark 2015

by Benny 13. May 2015 09:51

Uspěšné dokončení v náročných podmínkách.

Poté, co jsem v loňském roce vyzkoušel svého prvního polovičního ironman, bylo na čase v roce 2015 získat více zkušeností v delších závodech.

Rozhodl jsem se zučastnit závodu Powerman Denmark. Letos byl druhy ročník, a já jsem si vybral ultra vzdálenost (10km běh – 120km kolo – 20km běh).

8.dubna jsme se s Ivetou vydali směr Kodaň. V sobotu brzo ráno jsme šli vyzvednout startovní číslo. Zavodiště už bylo přípraveno, takže jsme si v klidu prošli trasu na běh, vypadala dobře. V odpoledních hodinách byl zavod na krátkou vzdálenost, který vyhrál Holanďan. Nebyl jsem jediný Holanďan na Powermanu v Dánsku. Bohužel počasí nebylo moc hezké. Déšť, vítr a pouhých 9 stupňů. Doufal jsem, že to bude další den lepší.

10. dubna zazvonil budík ve 04:00. Cítím se dobře odpočinutý a jsem trochu nervózní. Rychlé jsem se na internetu podíval na předpověď počasí. Déšť do 09:00, nadále větrno a tak kolem 9 stupňů. Mohlo by to být lepší, ale co nadělám.

06:00 vyrazili jsme na start. Jsem tu jedním z prvních, a mohu si v klidu najít místo a vše připravit.

Terén se pomalu plní lidmi, jdeme na start. A je to tady, pomyslím si, ted’ se uvidí jestli jsem se nepřecenil.

08:05 zazní výstřel ze startovní pistole. Hlavně v klidu, pomyslím si, den je ještě dlouhý. Udržet tempo kolem 04:40 by neměl být problém. První kolo proběhlo prima, chytil jsem se skupinky která mi hezky udržovala tempo. Druhé kolo bylo také v pohodě a těch 10 km jsem zvládl za 47:48.

foto 1

Rychle se převlíct a na kolo pomyslím si. Začíná pršet. Pláštěnku nebo ne? Zněla otázka. Vzhledem k předpovědi počasí předpokládám, že bude pršet jen chvíli a oblékám si jen vestu-větrovku.

Brzy toho lituji. Začal nás trápit silný déšť a ještě silnější vítr.

Cyklistika se skládala ze 3 kol po 38 km plus 4 km z depa a 4 km do depa.

Celá trasa vedla podél jižního pobřeží Kodaně, podél Baltského moře. V prvním kole bylo zima a mokro a vítr dal o sobě slyšet. Foukalo kolem 30 km za hodinu. V klidu šlapat, znělo mé moto, protože toho musíš dneska zvládnout ještě víc. Po prvním kole přestalo naštěstí pršet, ale vítr zesílil. Měl sílu někde mezi 40 a 50 km za hodinu s nárazy až 70 km za hodinu. Ne příliš nadšeně, ale vytrvale jsem odšlapal i druhé kolo. Cestou jsem míjel mnoho lidí s defektem. Snad se mi to taky nestane, doufám, a statečně se pouštím do posledního kola. Únava se začíná pomalu projevovat a tak jsem se rozhodl ubrat pár zubů a šlapat lehčeji.

foto 2

Přes všechno jsem kolo skončil docela fit a rychle se převlékám na poslední část.

Začínám pomalu, aby měly nohy čas zvyknout si na přechod. Prvních 5 km bylo v pohodě a jdeme na druhých 5 km. Nohám se evidentně nechce a bohužel mi nejde zrychlit. Snažím se udržet tempo, hlavně abych dokončil, pomyslím si. Po 17 km jsem dostal křeče do stehen a musel jsem zvolnit do chůze, aby povolily. Poslední 2 km jsem se znovu rozběhl a rychle do cíle. Hurá, dokončil jsem.

foto 3

Konečný čas 07 hodin a 14 minut. S ohledem na okolnosti jsem s výsledkem spokojený.

Výsledky.

Tags: ,

Závody 2015

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři