Plavecký kemp Karviná podzim 2012

by Lumír 13. December 2012 19:21

Plavecký kemp Karviná – aneb jak může být trénink techniky náročný.

V průběhu víkendu 30.11. - 2.12. 2012 jsme společně se Školou sportu pořádali plavecký kemp v Karviné. Hlavní náplní kempu bylo zlepšení techniky kraulu, dále jsme se také věnovali strečinku a cvikům na posílení tělesného jádra. Program kempu byl rozdělen do 5 tréninků ve vodě, z toho byl jeden hodinový a čtyři trvali hodinu a půl, po skončení tréninku ve vodě následovaly ještě a 4 tréninky na suchu - takže nás čekal opravdu nabitý program. Od nás se kempu zúčastnil Adam, Petr, Honza a já.

Začali jsme v pátek večer hodinovým tréninkem, kde jsme na začátku dali test na 200m abychom se rozdělili do 2 skupin dle výkonosti. Hodina utekla jako voda a všichni jsme se už těšili na sobotu dopoledne na další trénink.

karvina_honza

V sobotu jsme začali od 10:00 a plavali různá technická cvičení pro lepší efektivitu záběru při kraulu. Dopoledne jsme se také natáčeli na video – 2x pod vodou a 2x nad vodou, vždy zepředu a z boku. Po skončení plavecké části jsme se věnovali na suchu cvikům, které nám měli pomoci uvolnit ztuhlá ramena, záda další části těla potřebná pro plavání. Některé cviky byly hodně náročné a ukázalo se jak jsme ztuhlí. Odpolední trénink začal v 15:00 a ve vodě už nás začaly bolet ruce, ramena a záda. Naštěstí to po chvíli všechny přešlo a tak jsme zase mohli pilovat techniku. Po skončení plavání jsme ještě půl hodiny cvičili cviky na posílení tělesného jádra. Na závěr pak následoval rozbor videa z dopoledne a vysvětlení chyb které děláme a jak se jich zbavit.

Nedělní trénink jsme si s trenérem Martinem trošku zpestřili raním výběhem na Lysou. Původně se měl přidat Honza s Petrem, ale nakonec si to rozmysleli a tak jsme jeli sami dva. Dali jsme si okruh od Korýtka nahoru a dolů pak přes Bezruče, zvládli jsme to za necelou hodinu a půl a před 10 jsme byli na bazéně.

WP_000261

Ve vodě už nás všechny pořádně bolely ruce, ramena a záda ale nějak jsme to rozhýbali a celkem bez problému zvládli celý trénink. Dopoledne proběhlo ještě jedno natáčení na kameru, ve stejném rozsahu jako v sobotu – abychom se mohli podívat jak jsme se od soboty zlepšili. Dopolední část jsme zakončili kruhovým tréninkem na suchu, který byl opravdu náročný. Odpoledne proběhl před plaváním rozbor videa z dopoledne. Potěšující bylo, že jsme se všichni zlepšili a zapracovali na největších chybách v technice. Odpolední trénink byl už hodně náročný, všichni jsem už toho měli dost a těšili se na konec Veselý obličej. Na závěr jsme si pak ještě dali pár protahovacích cviků a rozprchli se domu odpočívat a nabírat energii.

karvina_spolecna

Na to že byl tento kemp zaměřený na techniku, tak byl hodně náročný. Celkově jsme za 7 hodin v bazéně naplavali kolem 14km a další 2 hodiny strávili posilování a strečinkem. Všichni jsme se shodli na tom, že na jaře musíme udělat další kemp. Pokud si chceš zlepšit techniku kraulu a máš zájem se zúčastnit jarního kempu, tak  mi napiš na email lumir.hlavac@skfuga.cz . Termín zatím nemáme pevně stanovený, ale bude to pravděpodobně duben/květen 2013.

Tags: ,

Plavání | Trénink

Comments

12/14/2012 8:49:54 AM #

Materazzi

Kdyby jste to udelelai v Ostrave, tak slibuji ze z Brna prijedu ...Vilem

Materazzi Czech Republic |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři