Pilman 2011

by Lumír 2. September 2011 21:12

6. místo v kategorii a zlepšení času z loňska o 24 minut.

27.8. 2011 se konal ve Žďáru nad Sázavou 9. ročník závodu ve středním triatlonu Pilman 2011. Letos jsem se zúčastnil pouze sám, Vilém byl nemocný a ostatní z SK Fuga zatím na dlouhé triatlony nejezdí – uvidíme jak to bude příští rok, Adam se snad odhodlá k premiéře Veselý obličej. Pilman patří mezi težší závody a to hlavně kvůli kopcovité trati kola i běhu - kolo má 93km a převýšení přes 1000m.

pilman_voda

Sobota začala nádherným počasím a vypadalo to, že budou pokračovat tropické teploty předchozích dnů. Hodinu před startem došlo k oficiálnímu přeměření teploty vody a naměřili 23,3, což znamenalo že se bude plavat bez neoprenu. V 11:00 byl závod odstartován a více než 100 závodníků se vrhlo do Pilské nádrže vstříc 1,9km plavání. Plavalo se ve dvou okruzích s jedním výběhem z vody. První okruh proběhl bez problému a já jsem se pomalu začínal dostávat do tempa. Ve druhém okruhu začalo více foukat, což přineslo vlny a taky došlo k posunutí první bojky. Vlny začaly trošku zlobit, ale už jsem byl dobře royplavaný tak to celkem šlo. Do prvního depa jsem se dostal za 32 minut – na to že to bylo bez neoprenu, tak to nebylo špatné.

pilman_kolo

Cyklistická trať byla ve třech okruzích a bylo na ní několik nepříjemných stoupání a úseků se silným protivětrem, navíc se zatáhlo, ochladilo a vypadalo to na déšť – naštěstí začalo pršet až jsem byl v cíli. Loni jsem se na kole celkem trápil, a proto jsem měl z trati respekt. Kopce se mi jely dobře a dokonce jsem i předjížděl soupeře, horší však byly sjezdy a rovinaté useky – tam mi to vůbec nejelo. Neví jestli to bylo tím, že jsem jel bez hrazdy nebo špatným tlakem v pláštích. Po prvním okruhu mě dojela Simona Vykoukalová – favoritka na vítězství mezi ženami, tak jsem se za ní pověsil a snažil se ať mi neodjede. Ve stoupáních jsem ji ujížděl, ale ona mě zase sjížděla ve sjezdem a rovinatých úsecích. Nicméně jsem do druhého depa dojeli společně. Cyklistiku jsem zvládl za 3:01, s takovým časem jsem byl nadmíru spokojem. Oproti loňsku to bylo zlepšení o necelých 20 minut a navíc jsem se cítil v pohodě a těšil se na běh.

pilman

Závěrečný půlmaraton byl také ve třech okruzích. Počasí se ještě zhoršilo a na běh nám připravilo teplotu kolem 15°C – chvílemi mi bylo dost zima. První okruh jsem začal pocitově ironmanským tempem a čekal jsem jak to půjde. Bohužel jsem neměl stopky a tak jsem vůbec nevěděl jak rychle běžím. Tempo jsem kontroloval na otočce dle rozestupů od ostatních závodníků. Druhý a třetí okruh jsem postupně zrychloval a předběhl několik soupeřů. Asi kilometr před cílem mě doběhl jeden soupeř, to jsem si řekl že už to nesmím pustit a chytl jsem se ho. On měl v plánu to samé a tak jsme začali stupňovat tempo až hluboko pod 4 minuty na kilometr, podařilo se nám seběhnout ještě jednoho soupeře, který se k nám připojil. Tak jsme pokračovali asi 100m před cíl kde soupeři už nevydrželi nasazené tempo a zpomalili. Půlmaraton jsem nakonec zvládnul za 1:37, vzhledem k profilu trati to byl výborný čas. V cíli jsem se cíli naprosto v pohodě a přišlo mi to strašně krátké Veselý obličej.

pilman_cil

Celkový čas jsem měl 5:12 a skončil jsem celkově na 36. místě a v kategorii na 6. místě. Po protrpěném Slovakmanovi to byl povedený závod a uvidíme jak to půjde na konci záři na Elbamanovi.

pilman_cil_s_kubou

Byl to letos můj třetí závod po Czechmanovi a Moraviamanovi, zařazený do Českého Poháru v dlouhém triatlonu Ford Czechman Tour, ve kterém jsem na 5. místě v kategorii.

Výsledky.

Fotografie z cíle, Czechman tour, Jitka Sečková.

Tags: , ,

Triatlon | Závody 2011

Comments

9/5/2011 10:57:35 AM #

Materazzi

Grandiozni, uzasne. Je dobre, ze mame tak skveleho leadera ke kteremu muzeme vsichni s obdivem vzhlizet. Hodne stesti na Elbe na hodne tezkem Ironmanu .....

Materazzi Czech Republic |

9/5/2011 1:51:52 PM #

lumir

Diky bude snazit dokoncit se cti Smile

lumir Czech Republic |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři