Na plný boty 2015

by MartinK 11. November 2015 10:09

Tréninkových 32 km v horách.

Od H10 jsem si dal od běhání pauzu, takže Na plný boty jsem si to šel hlavně užít. Původně jsem měl jít sólo, ale bráchovi odpadl brácha, tak jsem šel nakonec s bráchou Veselý obličej. Základna byla ve Velkých Karlovicích v hotelu Galík. V 9 hodin večer oznámil organizátoři tři vrcholy: Gigulu, Kotlovou a Vysokou. Naplánovali jsme trasu, dali již tradiční pivo před závodem a ve 22:00 odstartovali. Počasí bylo ideální – teplota okolo čtyř stupňů, viditelnost dobrá. Vrcholy jsme zdolali v pořadí Gigula-Kotlová-Vysoká. Na prvním vrcholu jsme byli těsně za dvojicí, která se v cíli umístila na druhém místě, běželo se nám skvěle. Při seběhu jsme se ale trochu odchýlili od plánované trasy, což nám vzalo především psychické síly, ale běželi jsme dál. Vystoupali jsme na Kotlovou a pak už to byl po hřebenovce za jasné hvězdné oblohy nádherný běh na třetí vrchol. Závěr tvořil asi 4 kilometrový seběh. Celkově jsme uběhli 32 kilometrů s nějakými 1400 metry převýšení. Čas 4:13 není žádná sláva, pojali jsme to ale spíše tréninkově. V kategorii muži dvojice stačil na páté místo.