Moraviaman 2014

by Radan 23. June 2014 18:47

100% skóre na dlouhém triatlonu

Moraviamana jsme se letos vydali dobývat v silné sestavě – ostřílený matador Vilém, nováčci na dlouhém triatlonu Honza Hrabec a Honza Malošík, další nováček Karel a já, který jsem sice na železňáku už byl, ale z různých důvodů nedokončil. Všichni jsme byli dokonale motivovaní, Vilém po výbuchu na Czechmanovi byl už před startem jak časovaná bomba, rivalové Honza a Honza, opět podpořeni vzájemnou sázkou, spřádali plány jeden na druhého, Karel snad jako jediný mi připadal úplně v klidu, naopak já jsem tento závod bral jako letošní první a možná největší vrchol triatlonové sezóny a tak jsem měl nervózu už dva týdny předem. Co to všechno obnáší, asi nemusím popisovat, doma si se mnou užili.

V Otrokovicích jsme měli parádní kotel fanoušků našich modrých barev, naše lásky Hanka, Jana, Lenka, později přijeli podpořit i Lumír s Kamčou, Hrabcovi a Vikouš, který si to tréninkově zajel na kole z Brna. Musím říct, že z malého triatlonového klubu z konce světa se stáváme klubem, který je na závodech pořádně vidět, a to jak výsledky, tak lidmi, dresy, no prostě profi stáj.

Počasí bylo na dlouhý závod luxusní, většinou oblačno, okolo 18 stupňů, sice trochu foukalo, ale žádný déšť, voda v místní štěrkovně cca 22 stupňů, takže “pohodové” plavání v neoprenu.

Ráno jsme vstávali jako správní adepti na iron mana ve 4 hodiny ráno, provedli nezbytné přípravy a před 7 hodinou jsme postávali v “gumě” připraveni jít na dlouhou šichtu. Plavání jako obvykle 3 okruhy kolem štěrkovny s výběhem z vody. Vilém a Honzové chtěli plavat tak něco k 1:10 – 1:15, já se svým plaváním jsem chtěl pokořit alespoň 1:30. V plavání se mi podařilo chytnout skupinky, která mi svým tempem vyhovovala a v podstatě společně jsme obkroužili všechny tři okruhy. Z našich šel nejprve z vody Honza Hrabec za 1:13, o minutu následován Vilémem (proti Czechmanovi parádní výkon), za další minutu vyplaval Honza Malošík, pak Karel za 1:19 a nakonec já, k mému velkému a překvapení za 1:22, o 20 minut lépe, než před rokem.

Kolo je v Otrokovicích zajímavé jak mírně zvlněnou tratí, tak otočkami, takže si můžeme kontrolovat vzdálenost na soupeře, ale také umístěním občerstvovačky, která je v polovině okruhu v obou směrech. Co jsem stačil sledovat, tak první dlouhou dobu jezdil Vilém, který nasadil brutální tempo, v závěsu několika stovek metrů se pak drželi oba Honzové, já jsem jel chvíli za Karlem, pak ale Karel trochu zpomalil, asi tedy více, než já, tak jsem se pak dostal před něj. Honza Malošík stáhl Viléma, ale zbrzdil ho defekt a následná výměna galusky (mimochodem před startem nás ujišťoval, že pravděpodobnost defektu galusky konverguje k nule ..), takže se jeho náskok zmenšil a nakonec dojeli do depa tuším společně s Vilémem, pak dorazil s menší ztrátou Honza Hrabec a za hooooodně dlouho já a Karel. Mě to na kole nešlo vůbec, už od začátku mě bolela záda a nevěděl jsem, jak si na to sednout nebo lehnout, takže celé kolo bylo pro mne jen velké trápení.

Teď už “jenom” maraton. Během prvního kola se seběhli oba Honzové a téměř ruku v ruce běželi první dvě kola, odhadem tak 5:15 – 5:30 na kilometr, Vilém zvolil decentnější tempo. Já jsem nastoupil do běhu až v okamžiku, kdy kluci měli první 10,5 km okruh za sebou a byli cca ve čtvrtině druhého kola. I když mám běh nejraději, tak po zkušenostech z Czechmana, kdy jsem běh protrpěl v křečích, jsem začal velmi mírným tempem okolo 5:30 min na kilometr a po rozběhnutí ztuhlých nohou z kola se mi po pár kilometrech běželo úplně skvěle a hned v prvním kole jsem věděl, že tentokrát toho železňáka pokořím. Postupně se mi podařilo předběhnout ještě několik soupeřů. Viléma trochu trápily křeče, Honza Hrabec bojoval s bolavou nohou. No a Honza Malošík, kapitola sama pro sebe, plný endorfinů z dokonalého výkonu, běžel hlava nehlava vstříc životnímu výsledku – první dlouhý triatlon za 10:41 hod, co k tomu dodat ? Za necelou půl hodinu dobíhá Honza Hrabec a odnáší sí taky skvělý čas a navíc první místo v kategorii do 25 roků. V závěsu je hned Vilém, který si dokonale spravil náladu po Czechmanovi. Já dobíhám v naprosté pohodě za 12:03, no zase ten železňák není tak těžký, když se to podaří. Karel také vytrvale bojoval a dorazil do cíle v čase 13:30 hod.

Shrnuto podtrženo, SK Fuga – 5 závodníků na startu, 5 závodníků v cíli, jedno 1. místo v kategorii, 5 skvělých výkonů, 4 noví iron mani, 1 staronový (sorry Viléme Veselý obličej).

Nyní už není muže v SK Fuga, který by nebyl železným !!!

Výsledky

Tags: ,

Závody 2014

Comments

6/23/2014 10:17:04 PM #

Hanka

Ja myslim, ze jedna vyjimka tam jeste je..Wink

Hanka Czech Republic |

6/24/2014 5:26:04 PM #

Iveta

Presne tak Hani, jedna vyjimka tam je WinkBenny ceka, az se i z Karoliny stane Ironman a pak to mozna zkusi Laughing

Iveta Netherlands |

6/25/2014 9:50:01 AM #

Radan

No jasně, já úplně zapoměl! Celý den jsem si lámal hlavu, kdo nám ještě chybí... Benny omlouvám se, ale věřím, že ty to brzy dáš taky !

Radan Czech Republic |

6/26/2014 5:50:47 PM #

Malda

A co Vikouš?

Malda Czech Republic |

6/27/2014 10:41:21 AM #

Radan

Vikouš je železný jak kolejnice, loňský Slovakman ve 40°C ve stínu Smile

Radan Czech Republic |

7/1/2014 11:13:21 AM #

Malda

Tak to pardón, má u mě za to 50 kč.

Malda Czech Republic |

7/7/2014 10:16:11 AM #

lumir

Benny bude ironman co nevidet, pristi rok na slovakmanovi Smile

lumir Czech Republic |

6/24/2014 10:27:38 AM #

Materazzi

Radane, moc díky za ten AntiCramp před posledním kolem běhu. Jen ještě poopravím reportáž: brutální tempo první z nás jel Honza M, já to s ním chvíli zkusil když mě předjel, ale dal jsem to jen asi 10km pak jsem raději zvolnil. Za ním jsem tedy pak byl já a kousek za mnou Honza H = vlastně to tak bylo skoro celou dobu kola. Při Honzově M defektu jsem se dostal před něj, a pak mě krpálu u Kvasnic při cestě do depa zase předjel. Tebe jsem Radane na kole neviděl, nechápu, jel jsi ho vůbec? Smile))... vždy jsi mě asi míjel jak jsem se zrovna nedíval do protisměru....

Materazzi |

6/24/2014 11:01:32 AM #

Radan

Ten Anticramp nekde sehnala Lenka od nekoho ciziho, ale hlavne, ze Ti to pomohlo ...

Diky za upresneni, vzdycky jste se kolem me mihli, ze jsem ani nestacil registrovat, kdo jede vpredu a kdo vzadu Smile

Radan United States |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři