Moraviaman 2012

by Lumír 3. July 2012 12:40

První letošní ironman, ale ne moc povedený.

Moraviaman je už několik let největším ironmanem v České Republice. Loni jsem absolvoval tento závod poprvé a hodně se mi líbil, zajel jsem tady zatím svůj nejlepší čas a letos jsem se chtěl pokusit o je zlepšení. Cíl jsem si stanovil na čas pod 10 hodin. Na startu byl letos premiérově i Vilém a kamarád Vlastík Klapka, který si na této trati odbyl svou IM premiéru v loňském roce. Ve štafetě se ještě zúčastnil Petr, který to bral jako dobrý trénink a taky chtěl poznat atmosféru velkého závodu. Délky tratí na IM jsou opravdu pěkné – 3,8km plavání, 180km na kole a na závěr maraton 42,2km.

otrokovice_1

Nebudu to moc prodlužovat, plánovaný čas jsem nesplnil a zlepšení osobáku na IM se dokládá na příští rok. Letos plánuji start ještě na dvou IM, ale oba mají hodně náročnou cyklistiku a tak se nedá očekávat zlepšení celkového času. Konktrétně se chystám v srpnu do Francie na Embrunmana a na konci září na Elbu na Elbamana.

Závod byl tentokrát pro mě hodně velké trápení, hlavně na běžecké části. Kdy jsem 30km nebyl schopen nic sníst a celou dobu přemýšlel o tom že závod vzdám. Před koncem 3. okruhu mě zázračně zachránilo nealko pivo, a konečně jsem byl schopen i něco sníst. Poslední 10km okruh jsem pak byl konečně schopen i běžet a aspoň trošku jsem si zlepšil pocit ze závodu. Nejvíce mě potěšilo, že jsem překonal nutkání vzdát a závod dokončil. Celkový čas jsem měl 10:56:09 což stačilo na 47. místo celkově a 12. v kategorii.

otrokovice_2

Vilémův komentář k závodu: “Můj první start na Moraviamanu nemůžu označit jako úspěšný, ale ani jako neúspěšný. Na závod jsem se vydal s tím, že na kole mám letos jedinou delší vyjížďku než 40 km a to před třemi týdny 90 km na Czechmanovi. Tréninkové manko v cyklistice se bohužel podle předpokladu projevilo. V Otrokovicích jsem byl poprvé a docela se mi tam líbilo. Areál přírodního koupaliště je jako stvořený pro pobyt s doprovodem a nový asfalt na cestě za Otrokovicemi sliboval pěknou projížďku na kole. Škoda jen, že se pořadatelé kvůli stavebním pracím vrátili k původní trase cyklistiky, kde se musí jet 18x kolem kužele a 12x přes kopec nad Kvasnicemi. Přitom já bych právě potřeboval co nejlehčí kolo. Plavání se mi celkem povedlo a vylézal jsem z vody za 1:14, s tím musím být určitě spokojený. Tedy musím napsat, že jsem to v průběhu závodu nevěděl, jelikož jsem doma někde založil své ironmanské hodinky. Oficiální časomíra taky nebyla nikde vidět a tak jediná informace, kterou jsem měl v průběhu celého závodu, byl čas na kole z cyklo computeru. Na kole mi to zpočátku šlapalo docela pěkně, bohužel někde v polovině se to zlomilo a zbytek kola jsem se jen protrápil. Od té chvíle jsem už nikoho nepředjel. Zato mne neustále někdo předjížděl. Výsledná průměrka na kole se tak dostala z cca 32 km/h v polovině na nějakých 29,5 na konci. To jsem nevěděl ale, že díky zlepšenému plavání a čase stráveného v depu jsem měl na běhu vlastně stejnou výchozí pozici jako loni na Slovakmanu. I běh mi zpočátku ubíhal velmi dobře. Cítil jsem se relativně v pohodě a neustále jsem se psychicky připravoval na to, že letos bych měl vydržet běžet v kuse alespoň do 30km, nejlépe až do cíle. Vždyť jsem se letos v běhu zlepšil. Bohužel jako vždy kolem 24-25 km krize, a od té doby jsem se už nevzpamatoval. Znamenalo to změnit běh na indiánskou chůzi. Rychlost „běhu“ klesla k neuvěřitelným 8 minutám na kilometr, a tak jsem se takhle belhal v horku na slunci až do cíle. No prostě děs. Výsledný čas 12 hodin 15 minut. Trochu zklamání, ale po pravdě řečeno se realistickým pohledem lepší výsledek dal těžko očekávat.”

Vlastík Klapka dokončil po také protrápeném běhu za 11:20:37, celkově na 61. místě a 5. místě v kategorii.

otrokovice_3

V průběhu závodu se o nás staraly Maruška s Martou, za což jim patří velký dík!

Výsledky.

otrokovice_5

Tags: , ,

Triatlon | Závody 2012

Comments

7/3/2012 2:16:47 PM #

Adam

Gratulace k dokonceni dalsiho ironmana. Pristi rok, se tam snad uz kouknu s vama. Uz se tesim na prekonavani krizi na kole a pri behu Smile

Adam Czech Republic |

7/3/2012 2:38:10 PM #

lumir

No uz se tesime az pojedes Smile

lumir Czech Republic |

7/4/2012 8:00:11 AM #

Materazzi

Ty a krize? Das Ironmana jako nic, a jeste prejedes Vlastika a kdo vi jestli ne i Lumira .....

Materazzi Czech Republic |

7/5/2012 7:27:01 PM #

lumir

no no no tak lehce mu to nedam Smile pristi rok 10h padne!

lumir Czech Republic |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři