Memoriál prof. Benáčka v Olešnici 2011

by Materazzi 2. June 2011 10:31

Posun oproti loňsku, ale ještě to nebylo ono

Tak jako loni jsem se i letos zúčastnil v místě rodiště mé přítelkyně orelských běžeckých závodů a postavil jsem se na start momoriálu profesora Benáčka v Olešnici. Vše bylo oproti loňsku stejné, a tak na mne jako na čtyřicátníka čekala trať jen 2,5 km dlouhá. Na startu tytéž tváře jako loni, z čehož jsem usoudil, že mohu pomýšlel na ty nejvyšší příčky. Hned po startu se ujal vedení celému startovnímu poli závodník Žíla, který je v mé kategorii a loni vyhrál. Po pár desítkách metrech bylo jasné, že na tohoto borce mít nebudu. Žílovi sekundoval jen jeden junior, pak jsem následoval já, s vítězem kategorie nad 50 let, a teprve za námi ostatní závodníci, včetně všech mužů kategorie A. Několikrát jsem si s uvedeným závodníkem vyměnil pořadí, ale na hrázi už přede mnou získal menší náskok a pak přišel kopec “drťák”, který mne letos trochu zdrtil. Před závodem jsem jel totiž s Kuřimi do Olešnice na kole a v tom kopci jsem pak pořádně cítil stehna. Tam mě předběhl první závodník z mužské kategorie A. V následném seběhu se mi ho už jej předběhnout nepodařilo, ale alespoň jsem předběhl vítěze starší kategorie a doběhl jem tak do cíle po prvním kole třetí a v kategorii druhý. Výsledný čas 11:43 byl sice o 27 sec lepší než loni, ale myslel jsem, že to letos zaběhnu lépe. Nezbývá než hledět dopředu a snad příští rok vyhraji. Pokud nepříjdou nějací noví běžci jako příchozí závodníci. Jako cenu jsem dostal mimo jiné velikou štangli salámu na které si pochutnávám dodnes.