Lysacup 2014–7. etapa Visalaje

by Radan 15. December 2013 17:37

Tohle mi furt nějak nejde ..

V sobotu jsem neměl čas na Trávný trek, kde byla naše velká účast, ale dal jsem si v neděli Lysacup. Normálně si řeknu až ráno před závodem, že jdu do toho, ale tentokrát jsem si pevně řekl už večer v sobotu, že do toho půjdu. Ač tyhle běhy se mi stále nějak nedaří, tak motivací bylo více – běžela se relativně běhavější etapa z Visalají (delší a s menším převýšením) a taky jsem si chtěl vyzkoušet své nové boty s hřebíky, když už je konečně sníh a díky menší oblevě taky led. Neděle ráno začala, dobře. Zaspal jsem. Kdo má alergii a dá si sem tam nějakou antialergickou tabletku na večer před spaním, určitě mi bude rozumět Veselý obličej. Pak jsem se pustil ještě do výchovy našich dětí, které jako obvykle dělaly cirkus u snídaně. Když jsem pak konečně dorazil na Visalaje, parkoviště bylo obsazené, takže jsem našel místo cca 1 km zpátky. No a proč o tom píšu ? Nestihl jsem start, asi o 6 – 9 minut, težko říct. No fajn, tak si poběžím v klidu, na pohodu, už nic nezachráním, řekl jsem si.

radan_visalaje

První 2 – 3km se běží v mírně zvlněném profilu, ale zato tentokrát na čistém ledu. Úplně jsem si chrochtal blahem, jak moje nové botky na tom perfektně drží, žádné podklouznutí, paráda, proti spoluopozdilcům to byla jasná výhoda, na ledu neměli šanci. Po 3 km jsem začal dobíhat konec startovního pole a postupně, kde to šlo, jsem předbíhal. Moc to sice nešlo, protože už byl jen úzký vyšlapaný chodník, tak jsem nejdříve díky nemožnosti předbíhání přecházel do chůze a později bohužel už taky díky nedostatku sil a hlavně dechu. Tepovka už se držela zase nějak moc vysoko, tak to prostě nešlo. No nevím, musím tyhle běhy více trénovat, když je člověk zvyklý jen na pohodovou silnici, zpevněné cesty, pravidelné tempo, tak tohle je úplně o něčem jiném a jenom mě to vždy dokáže pořádně naštvat, že lidi, kteří jsou na silnici daleko ze mnou, tak na Lysacupu jsou daleko přede mnou. Musím s tím něco dělat, více běhat terény, shodit nějaká kila … jinak to asi nepůjde. Nakonec díky mému pozdnímu startu jsem dorazil na vrchol na 218. místě, takže se všem omlouvám za tohle šílené umístění ve statistikách pro SK Fuga Cyklokrám ..

Výsledky

Tags:

Lysacup | Závody 2013

Comments

12/15/2013 6:13:30 PM #

lumir

Tak po takovem zaseku hned ze startu to neni spatne Smile

lumir Czech Republic |

12/16/2013 10:45:15 AM #

Materazzi

Každý bodik dobry, ne? Navíc super priprava na LH24, uz se tesim az se tam budeme potkávat, budu te litovat, ze si jako jednotlivec ani neodpocines .....

Materazzi Czech Republic |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři