Lysacup 2015–finále, Rajská Bouda

by Lumír 28. February 2015 14:47

Finále a 2. místo v etapě.

Celou zimu jsem se chystal vyrazit na Lysacup, ale pořád to nevycházelo. Když se přiblížilo finále, tak jsem už musel jít. Původně nás mělo jet více, ale dopadlo to tak, že jsem na startu stál z Fugy sám.

Finále se tradičně startuje ve vlnách, dle dosažených výsledků. Díky tomu, že to byla moje první účast v tomto ročníku, jsem startoval v první vlně a měl na nejlepší náskok 5 minut. Cíl jsem si dal, že mě nesmí nikdo ze zadních vln doběhnout. To znamenalo, že bych se měl pohybovat v celém závodě na čele.

V 10:00 jsme odstartovali a dařilo se mi bez problému držet se na čele. Pod korýtkem se přede mě dostal Láďa Sventek a až po Lukšinec se mi mírně vzdaloval. Za mnou se postupně vytvářela slušná mezera a tak mě dopředu nic netlačilo. Za Lukšincem jsem mírně zrychlil a začal stahovat prvního. Něco jsem stáhnul, ale na dotažení to nebylo, škoda zaváhání u Veličků a díky tomu navýšení ztráty na prvního. Za mnou pořád nikdo, tak jsem už v poklidu doběhl na vrchol Lysé Hory na 2. místě.

lysacup_finale_2015

Byla to zajímavá zkušenost běžet Lysacup na čele osamoceně bez kontaktu s jinými závodníky. Škoda, že mi nevyšlo přijít na více etap. Je to prostě droga, jednou zkusíš a příště už musíš Veselý obličej.

Výsledky.

Tags:

Závody 2015

Comments

3/1/2015 9:58:26 AM #

lysacupista

ahoj pekny članek ale asi nevedomky ale porušil si pravidlo z ktere vlny si mel startovat .diky tomu že si nebyl ani na jedne etape si mel jit z posledni skupiny z 5 minutama straty....

lysacupista Czech Republic |

3/1/2015 3:25:38 PM #

lumir

aha tak to jsem netusil a ani jsem to nikde nevidel napsane :-(

lumir Czech Republic |

3/2/2015 11:04:09 AM #

martin

Tak příště si dáš první a poslední etapu. Smile Každopádně jsi to pěkně zamíchal a mohli jsme fandit. m.

martin Zimbabwe |

3/2/2015 11:17:13 AM #

Materazzi

Pekny vykon, pri tom treningovem vytizeni co ted mas .....

Materazzi Czech Republic |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři