Lysacup 2013–5.etapa, Visalaje–1.12.2012

by Radan 13. December 2012 20:59

Mistrovská etapa s nejmenším převýšením a moje premiéra na Lysa cupu.

Po dlouhém odkládání své účasti na Lysacupu jsem se nakonec odhodlal vyrazit na tuto etapu, a to hlavně proto, že jsem měl po nějaké době konečně volnější sobotu a také proto, že tu cestu na Lysou dobře znám, je sice trochu delší, ale s nejmenším stoupáním. Doufal jsem, že se opět potkám s ostatními našimi borci, k mému překvapení jsem na parkovišti na Visalajích nikoho známého nepotkal, snad jsem jen zahlédl Viktora Kubitu. Až později jsem zjistil, že všichni ostatní byli na právě probíhajícím plaveckém kempu v Karviné.

Od prvního startu jsem moc neočekával, chtěl jsem jen doběhnout nebo spíše se rychlejším způsobem dostat na vrchol a hlavně to nevzdat. Necítil jsem se zdravotně úplně v pohodě, tak čas okolo hodiny by byl fajn.

WP_000261

Na startu jsem se raději postavil až do zadních řad, protože jsem tušil úvodní úprk a do toho se mi příliš nechtělo. Úprk přišel, já jsem si v poklidu vystartoval a cca po 1 km v prvních stoupáních jsem začal předbíhat. Je to obrovská motivace mít někoho před sebou a mít stále sílu předbíhat. To se mi dařilo asi do 4 km, pak síly začaly ubývat, v prudších stoupáních jsem už pak přecházel do chůze. Bohužel mě pak začali předbíhat i někteří závodníci, což mi zase motivaci hodně ubíralo. Taky jsem lehce nezvládl oblečení, myslel jsem, že mi bude zima, ale opak byl pravdou – příště to musím nějak lépe vymyslet. Těsně pod vrcholem, ještě před začátkem sjezdovky, jsem sebral všechny poslední síly a vyběhl závěrečný výšvih, tím se mi podařilo předběhnout ještě asi 10 závodníků a po chvilce hledání na vrcholu jsem našel i pořadatele, kterému jsem odevzdal startovní lístek. Podle výsledků jsem měl čas 1:01:43 a skončil na “šíleném” 184. místě. Alespoň je co zlepšovat ! Veselý obličej

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2012

Comments

12/14/2012 8:48:46 AM #

Materazzi

Super Radane... uz se zase davaji listecky? Myslel jsem ze letos jede Lysacup na naramcich ...

Materazzi Czech Republic |

12/14/2012 11:00:57 AM #

Radan

Naramky sice davaji, ale jenom pro ty, kdo si zaplati predem bud vsechny etapy najednou, nebo myslim alespon 10 etap. Ucastni se ted hodne lidi, tak asi proto ..

Radan Czech Republic |

12/14/2012 9:07:55 AM #

lumir

Na poprve to nebylo vubec spatne. A s tim oblecenim, je lepsi kdyz je ti na startu trosku zima - na trati ti i pak bude teplo Smile. Ja to resim tak ze si cestou nahoru nesu kolem pasu mikinu na cestu dolu a bezim jen v tricku.

lumir Czech Republic |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři