Lysacup 2013 – 11. etapa Rajská Bouda, night

by Lumír 21. ledna 2013 13:37

Noční etapa a lýtko vypadá v pořádku.

V sobotu 19.1.2013 byla na pořadu další etapa Lysacupu. Tentokrát to bylo od Rajské Boudy a start byl až v 17:00. Na startu se sešlo tento ročník nejméně závodníků, z SK Fuga jsem byl na startu sám, kdy se Radan až v sobotu rozhodl, že nepřijede.

Auto jsem nechal na spodním parkovišti pod Bezručem, cestu zpátky jsem plánoval právě po trati od Bezruče. Na start jsem to měl asi 2 km a bylo to akorát na rozklusání a zahřátí. Na tuto etapu jsem se rozhodl, že otestuji kombinaci nových bot a nesmeků. Normálně bych běžel bez nesmeků, ale tento víkend jsme na LH24 a letos chci kombinovat dvoje bot, tak ať pak nejsem překvapený.

lc2013_rajska_night_lumir

Na startu nás nebylo ani 200, ale na kvalitě startovního pole to nic neubralo. V 17 hodin bylo odstartováno a začalo se jako obvykle ostře. Tato etapa byla také testovací, zda už mám v pořádku lýtko a tak cíl nebyl běžet na maximum, ale spíše zkoušet jak bude reagovat noha a jestli mám na LH24 očekávat nějaké problémy. Běželo se mi v pohodě, ale pořád jsem měl na mysli to lýtko a podvědomě jsem se brzdil. Nakonec jsem po celou trasu o lýtku ani nevěděl a na vrchol jsem se dostal za 48 minut, na 32. místě celkově - na chlup stejné umístění jako minulý týden Veselý obličej.

Příští týden Lysacup vynechávám a budu společne s Vilémem kroužit na trati Lysohorské 24hodinovky. Chceme se pokusit zdola stejný počet okruhů jako loni, ale bude to těžší – letos je jiná a delší trať. A samozřejmě další cíl je bedna v kategorii. Pokud budeš mít o víkendu cestu na Lysou horu, tak nám přijď fandit! A držet palce nám můžeš i z domu Veselý obličej. Průběžné informace z průběhu závodu, budu zveřejňovat na Facebooku.

Rozhovor o LH24 v České Televizi a další tady.