Lysacup 2013 - 17. etapa, Rajská Bouda finále

by Lumír 25. February 2013 17:25

Poslední etapa a příjemné proběhnutí na sněhu.

V sobotu 23.2. byla na pořadu už poslední etapa letošního ročníku Lysacupu. Startovalo se klasicky od Rajské boudy a intervalově, dle nejlepšího umístění v minulých etapách (top 10 –5min, do 40 místa –2:30min a zbytek). Já jsem by zařazen do druhé skupiny a docela jsem se těšil. Konečně se mi zase vrátila chuť závodit. Málem bylo, ale všechno jinak. Ve čtvrtek jsem cestou z Prahy ve vlaku nějak špatně seděl a kousek před Ostravou jsem si skřípl nerv v křížích. Málem jsem ani nevystoupil z vlaku, kdo to zažil tak asi ví o čem mluvím. V pátek ráno to moc dobře nevypadalo, předklonit jsem se vůbec nemohl a i jiné pohyby mi dělaly velké potíže. Neztrácel jsem však naději a snažil se to rozhýbat a rozcvičit. Večer jsem pak ještě zašel na bazén, plavat se dalo a problémy mi dělalo jen delfínově vlnění. Takže jsem pořád věřil že to v sobotu půjde.

K Rajské Boudě jsem vyrazil jako obvykle sám, zaparkoval jsem pod Bezručem a na start jsem lehce doklusal. Běžet celkem šlo, záda jsem sice cítil ale nic hrozného to nebylo. Horší byly seběhy, ale naštěstí se dnes běželo jen nahoru. A dolů po závodě se už nějak dostanu Veselý obličej.

lc2013_finale_lumir

Chvíli po desáté hodině jsme se ztrátou 2:30 minuty na první skupinu vyběhli. Po rovině se mi moc dobře neběželo a tak jsem zůstal spíše na konci naší skupiny. Těsně pod Korýtkem jsme doběhli poslední z první skupiny a začali se prodírat mezi ostatními závodníky. U Veličků se kolem mě prohnal celkový vítěz Tomáš Lichý, ani jsem se nezkoušel zavěsit. To mě trošku nakoplo a trošku jsem zrychlil a začal sbírat další a další soupeře. Cítil jsem se dobře a tak jsem v tempu nepolevoval, záda se sice někdy ozvala, ale nebylo to nic co by nešlo vydržet. Na Lukšinci jsem se pohyboval kolem 35. místa a sil jsem měl na rozdávání. Držel jsem pořád pěkné tempo a stáhnul ještě další závodníky. Ani mi nevadil čerstvý sníh a předbíhání s občasným šlápnutím mimo vyšlapanou stezku. V cíli jsem byl za 54:53 na celkovém 26. místě.

Tento ročník hodnotím jako vydařený, v celkovém pořadí jsem skončil na 38. místě (historicky nejlepší umístění) a to mi ještě chyběla jedna etapa. Navíc mě to ani nelimitovalo v tréninku v průběhu týdne a stihl jsem odtrénovat vše co jsem chtěl. Příští rok uvidím jak to bude vycházet, ale pokud se budu účastnit tak cíl bude udržet minimálně stejnou pozici jako letos. Vzhledem k tomu, že úroveň soupeřů je rok od roku lepší, to nebude snadný cíl. Taky budu poslední rok mezi mladíky, tak se nesmím nechat zahanbit Veselý obličej.

Výsledky.

Tags: ,

Závody 2013

Comments

2/27/2013 1:33:53 PM #

Materazzi

Gratuluji nasemu leaderovi k peknemu umisteni v ramci Lysacupu. Letos jsem neprijel ani jednou. Snad se tam pristi rok nekdy podivam. Dyt jsem kousek od Lyse prozil u babicky jako dite vsechny prazdniny.

Materazzi Czech Republic |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři