Lysacup 2013 - 10. etapa Ostravice, Mazák

by Lumír 14. January 2013 21:28

Konečně pravá zimní etapa.

lc2013 mazakPo minulé nedokončené etapě jsem si naordinoval týden bez běhání, s tím že to v neděli testnu na Lysacupu. Tentokrát se běželo v neděli a startovalo z Ostravice, Mazáku – v tomto ročníku už podruhé. Počasí je oproti minulému víkendu konečně zimní se vším co k tomu patří – hodně sněhu a mráz. Takové počasí mám rád a tak se i těším Veselý obličej. Před startem jsem si vyzvedl výhru za nejlepší masku (dárkové balení zelené) ze silvestrovské etapy. Tímto všem děkuji za podporu a hlasy, bez vás bych to nevyhrál!

Na startu se nás sešlo opět hodně, kolem 220, z SK Fuga jsem byl bohužel sám. Stavím se někde do první třetiny startovního pole a po 10 hodině vybíháme. Čeká nás asi 6,5km a 850 výškových metrů. První kilometr se běží po prohrnuté cestě, místa na přebíhaní je dost, ale místy vylézá led. Tady se snažím propracovat co nejvíce dopředu, protože očekávám v další části trasy úzký chodníček a hromady sněhu. Taky že jo, po asi 1,5km vbíháme na úzký chodníček vyšlapaný ve sněhu a je po předbíhání. Zařazuji se do asi 6ti členné skupinky, vypínám mozek a jen sleduji paty před sebou a běžím. Takto dobíhám až na Butořanku, kde se cesta rozšiřuje a dá se zase předbíhat. K Lukšinci se mi podaří předběhnout pár závodníků, ale začínám cítit levé lýtko. Není to nic strašného a tak se rozhoduji dokončit až na vrchol. Sil mám dost, ale když trošku přidám tak se lýtko ozve. Držím proto takové tempo, abych bez problému doběhl a i přes to se mi podaří, ještě stáhnout pár závodníků. Na vrchol se dostávám za 52 minut na 32. místě celkově.

Etapu hodnotím jako povedenou, a doufám že lýtko bude co nevidět zase v pořádku a budu moci zkusit vylepšit své letošní maximum.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2013

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři