Kuřimská hodinovka 2015

by Materazzi 20. November 2015 14:08

Konečně rozumný výkon na hodinovce

V polovině října se v Kuřimi konala tradiční hodinovka na škvárovém ovále kolem místního fotbalového stadionu. Potřetí jsem se rozhodl zúčastnit, a jelikož forma se zdála dobrá, chtěl jsem i z plného tréningu zaútočit na 14 km. S přihlédnutím na škvárový povrch a obrostlý vnitřní okraj dráhy trávou jsem byl ochoten slevit maximálně jedno kolo dolů. Na startu nás bylo asi 70 a počasí bylo pro mne myslím ideální. Nefoukalo a bylo chladno, ale zase ne moc. Na hodinkách jsem si nastavil „time alert“ na vypočítanou dobu jednoho kola pro celkovou vzdálenost 14km a podle toho jsem běžel. New Picture

V prvních 3 kolech jsem získal na tuto vytýčenou vzdálenost asi 75 metrů náskok a pak jsem běžel pořád za jedním borcem, který běžel přesně v tempu, které jsem potřeboval. Po čtvrt hodině začal zpomalovat, a když jsem po 20 minutách zjistil, že už jsem pod plánovaným časem, tak jsem ho předběhl. Pomohlo to jen chvíli a pak jsem už začal na plánovaný čas ztrácet i já. Každé kolo kolem 20 metrů. V hlavě jsem rychle spočítal, že by to na požadovaných 13600 metrů mělo stačit a tak jsem to nijak nehrotil. Jen jsem hlídal, ať neztrácím moc. Nakonec to ke konci ještě byla fuška a pár minut před cílem jsem si musel hlavně poslední dvě kola pořádně hrábnout, aby mi to vyšlo. Nakonec v cíli 13 621 metrů. Je to můj osobák na hodinovku. Ale po pravdě řečeno jsem nikde jinde než tady na Kuřimské škváře hodinovku neběžel.