Krušnoman 2015

by Lumír 28. května 2015 08:42

Nejtěžší duatlon v Evropě a 2 úspěšní finišeři.

V sobotu 9.5.2015 se konal již 11. ročník Long Distance Duathlon Krušnoman. Centrum závodu je ve středisku Klíny. Závod se jede na vzdálenostech 5km běh, 80km kolo a 15km běh s celkovým převýšením přes 2000m, což z něj činí nejtěžší duatlon v Evropě. Od nás jsme si přijeli zazávodit ve složení Honza M, já a v dětském závodě Kubík.

Nejprve byly na programu dětské závody. Organizátoři připravili pro děti opravdu výživné tratě, za co je chválím. První běh 200m přímo po sjezdovce, pak následoval necelý 1 km v terénu a na závěr 100m zase přímo nahoru po sjezdovce. Myslím že s touto tratí by měli co dělat i někteří rodiče Veselý obličej. Kubík startoval v kategorii 8-11 let a celkově skončil na 7. místě. Vše zvládl bez problému i když v cíli nebyl pár minut schopen mluvit – což svědčí o tom že do toho dal vše!

IMG_3506

Ve 12:00 byl odstartován hlavní závod. Hned po startu nás čekal seběh po sjezdovce následován hodně těžkým stoupáním, pak další seběh a zase stoupání a tak pořád dokola Veselý obličej. Rovina se na běžecké trati opravdu těžko hledala. Převýšení na 5km bylo cca 200m.

Cyklistika byla vedena ve dvou okruzích s průjezdem přes Německo. Profilově to nebyla žádná projížďka a všechny dokonale prověřila. Mě osobně se jelo tak nějak na půl, stoupání celkem šly, ale ve sjezdech jsem ztrácel. Ve druhém okruhu nám i zapršelo, ale nebylo to nic hrozného – už jsem na Krušnomanovi zažil i horší počasí.

kolo_krusnoman

Byl jsem hodně zvědavý jak mi to půjde ve druhém běhu. Čekalo nás 15km ve třech okruzích s celkovým převýšením cca 600m. Se závěrečným během jsem byl spokojen, nikdo mě nepřeběhl a naopak jsem si po cyklistice polepšil asi o 15 míst. V cíli jsem byl za 4:26:55 což znamenalo celkově 28. místo a v kategorii 7.

beh_krusnoman

Honza M také úspěšně dokončil v čase 5:01:41, celkově na 79. místě a v kategorii 13. Těsně mu unikl “Královský čas” 5:00:00, kdy závodník který dokončil nejblíže tomuto času získal poukázku 3000Kč na nákup běžeckých bot Icebug.

IMG_3624

Závod byl po organizační stránce na jedničku, náročnost tratí se může někomu zdá vyšší – hlavně běh, ale já mám takové závody rád. Potěšilo mě, že i dětské závody byly ve stejném duchu a nikoho nešetřily. V budoucnu se do Krušných Hor opět rádi vrátíme.