Křižanovský triatlon

by Materazzi 9. November 2015 13:49

na závěr triatlonové sezóny 3. místo v kategorii

Pouštím se do sepsání článků o závodech, o kterých jsem ještě nepsal. Nejprve závěr letošní triatlonové sezóny. Chtěl jsem sezónu ukončit na Slovakmanu 113, ale ve Slevomatu narychlo koupená rodinná dovolená v pohádkové vesničce zapříčinila přehodnocení záměrů. Vydal jsem se tedy na ne příliš známý triatlon do Křižanova. Tento triatlon v téměř olympijských distancích 0,8/45/8,6 (pro muže, ženy mají trať kratší) se koná vždy v poslední víkend v srpnu a jeho rodinná atmosféra mi učarovala a budu se snažit přijíždět do Křižanova pravidelně. Zázemí triatlonu je v rekreačním středisku DRAK kde se plave v Loučském rybníku. Bylo děsné vedro, ale když jsem viděl borce se soukat do neoprénu, tak jsem ho vytáhl taky. Nebylo to v něm až tak špatné, protože voda byla v jedné části rybníka docela studená. Na startu nás bylo asi 30 a úvodní plavání se mi pocitově moc nepovedlo a bylo jasné, že jestli chci jít pro medaili v kategorii, musím se zlepšit. Má věková kategorie byla 36 – 50 a určitě jsem měl ambice se mezi nejlepší 3 dostat. Chvíli po plavání jsem udělal dvojici se Zdeňkem Doleželem se kterým jsem odjel pak celou cyklistiku. Pár lidí jsme předjeli a jeden borec nás dojel a v neočekávaném okamžiku nastoupil. Šel jsem hned po něm, ale vjela mezi nás motorka, která následně odbočovala a tak jsem musel brzdit a pak už jsme borce jen viděli celý zbytek cyklistiky cca 500 metrů před námi. Cyklistika se jede jinak bez jakéhokoli zabezpečení, ale na trati není nic, co by průjezd komplikovalo. Vyjma několika semaforů na přechodech, jenž jsem jeden projel na červenou.

Na běhu, který vede napůl polními cestami a na půl po asfaltu mne Doležal hned předběhl, ale za chvíli jsem byl opět před ním s vědomím, že jde o můj letošní poslední triatlon a tudíž s odhodláním nechat na trati úplně všechno. V tu chvíli jsem byl druhý v kategorii, což jsem ale nevěděl. Na asfaltovém úseku bylo vedro k nevydržení, ale nehleděl jsem na to a valil, co to dá. Cca 3 kilometry před cílem mne ale předběhl borec Šťáva a odsunul mne na celkově 7. a v kategorii 3. místo za čas 2:18:56. Závod ovládli dva Ekoláci, kteří tam prý pravidelně jezdí – Navrátil a Pospíchal. Já jsem byl spokojen. Dostal jsem pěkné ceny, okoupal se v rybníce a jel domů. Hezký závod, milí lidé. Určitě přijedu zase.