Královský triatlon Majetín 2016

by Ondra 7. August 2016 19:27

Kája s Ondrou na sprintu v Majetíně.

Jelikož se SK Fuga nedávno rozrostla o nejmladší členku – Elišku Malošíkovou, museli jsme její zdraví dobře zapít – to bylo tedy v pátek. V sobotu ráno jsme se s Kájou vydali na Královský triatlon do Majetína. Cestou jsme minuli sjezd z dálnice, ale nakonec jsme na registraci dorazili včas. Byl jsem překvapen množstvím závodníků – odhadoval jsem to na cca 150 triatletů. Po registraci, rozpravě a uložení věcí do 2. depa (ano, v tomto závodě jsou depa na dvou místech), jsme pádili na start plavání.

image

Plavalo se v blízké štěrkovně, voda byla pískové barvy a počet závodníků na startu dával tušit, že plavání bude asi pěkná mela. To se záhy potvrdilo, hned po startu začal nefalšovaný masakr. Mela neustávala a fackování jsem pociťoval celé 2 kola plavání. Naštěstí se plavalo jen 600 metrů, ale i tak jsem byl rád, že už lezu z vody (spíš ze směsice vody a rozvířeného bahna). Na břeh jsem se drápal společně s Kájou, zhruba po 9 minutách. V depu jsem na Káju křikl ať jede se mnou, ale záhy jsem ji gentlemantsky ujel :-D.

Můj cíl bylo chytit se větší skupiny a vyvést se s ní. Což se mi povedlo a jel jsem hezky v háku v početné skupině. Bohužel se mi při jednom sjezdu na dost špatném asfaltu uvolnila trubka z hrazdy a než jsem to stihl za jízdy opravit, skupina mi odskočila a už sem jí nebyl schopen dojet. Škoda. Další část cyklistiky sem jel více méně sám a další velká skupina mě dojela těsně před depem. Sakra.

Protože jsem zpomalený tak mě hodně lidí předběhlo i v depu. Ale aspoň se mi fajně běželo, napomohl k tomu i profil trati - celý po rovině. Běžely se 3 kola po 2 kilometrech a sem tam byla trať zpestřena průběhěm příkopy, dřevěnou lávkou nebo mini kopečkem. Doběhl jsem asi za 32 minut někde hluboko v poli poražených. Celkový čas 1:31 stačil na 10. místo v kategorii a celkové 50. místo. Kája se trápila a doběhla s bolestmi břicha pár minut po mě a skončila na 4. místě v kategorii. Celkově se mi závod líbil, byl hezky zorganizovaný a v závěru čekala na závodníky bohatá tombola – ve které jsem bohužel vyhrál prd.

Výsledky.

Tags:

Závody 2016

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři