Karvinský Aquatlon 2013

by HonzaM 1. ledna 2014 21:08

Dvakrát poprvé,..

Jako už tradičně jsem byl, jakožto nový člen týmu SK Fuga, pověřen napsáním svého prvního článku a  současně se mi podařilo konečně “urvat Adamův skalp”.

Poslední prosincovou neděli se konal Karvinský aquatlon. Prezentace začínala v  osm hodin a tak jsme se Lumír, Adam, Karolína, Ondra, malý Kubík a Já sešli ve veselé a bojovné náladě v areálu bazénu Stars v Karviné. Při prezentaci dostal každý kartičku se jménem a  délkou tratě, kterou musí uplavat. Dospělí 400 metrů, děti 100 metrů. Do deváté hodiny se bylo možné rozplavat. Od devíti hodin začaly první rozplavby. Kolem desáté měli všichni odplaváno a mohli jet domů na “guláš s pěti”.

IMGP0217

Druhá polovina závodu se konala ve středisku volného času Juventus. Prezentace skončila ve dvě hodiny odpoledne. Dětský závod na 926 metrů, kde jsme měli horké želízko v ohni a to malého Kubíka Hlaváče začal ve čtvrt na tři. Kubík doběhl ve své kategorii na suverénním prvním místě a upevnil si tak celkové první místo, které měl po plavání.

IMGP0221

Před třetí hodinou odstartoval hlavní závod dospělých na 3704 metrů. Vyběhlo se naplno, nikdo totiž přesně nevěděl jak ostatní zaplavali a tak se hned po startu do čela dostala čtyřčlenná skupina, ve které nemohl chybět Lumír. Kousek za nimi se vytvořila další čtyřčlenná skupina, ve které jsem byl já. Za námi pak běžel Adam a Karolína s Ondrou. První běžec byl v cíli po dvanácti minutách a během chvilky i ostatní. Poté začalo sčítání časů a ve čtyři hodiny bylo celkové vyhlášení výsledků. Lumír skončil ve své kategorii do 39 let druhý, já pátý, Adam osmý a Ondra desátý. Karolína dokázala v běhu stáhnout ztrátu po plavání a celkově obsadila první místo v kategorii žen do 39 let.