Celtman 2013 tak trochu jinak – Support crew

by Honza 25. July 2013 22:36

Celtman pohledem podpůrného týmu.

Extrémní skotský triatlon pro mě začal stejně jako pro Lumíra. Budíček ve dvě ráno, abychom mohli v půl třetí vyjet. Rychlá polysacharidová snídaně, pusa Kamilce a vyrazili jsme směr Shieldaig. Během cesty jsme málem srazili jelena, ale nakonec jsme po čtvrt na čtyři dorazili na místo. Připravili jsme kolo a ostatní věci do depa. Lumír do sebe ještě hodil těstoviny a pomalu se začal soukat do neoprenu. Ve 4:15 odjížděly autobusy na start plavání. Podal jsem Lumírovi ruku a popřál mnoho zdaru. Závod začínal v pět hodin a já jsem měl mezitím čas se najíst a dochystat poslední detaily v depu a připravit Lumírovi nějaké jídlo po plavání.

Za necelou hodinu se mezi prvními plavci objevil i Lumír. To byla strašně příjemná zpráva. Odchytil jsem ho u výběhu z vody a pelášili jsme do depa. Měli jsme čas a nemělo smysl se honit. Dal jsem Lumírovi gel, ať se dobře jede, vybrali jsme oblečení a pak už zbývalo jen ujet 202 km na kole. Já jsem potom poklidil všechny mokré věci z depa, naložil je do auta a vyrazil jsem na cyklistickou trasu. První zastávku jsme měli domluvenou asi po 60 km kousek od našeho ubytování v Gairlochu. Ještě před tím jsem stihnul supporťáckou snídaní v místním penzionu. Lumír se objevil v 8:05 a vypadal dobře. Vyměnili jsme bidon a jelo se dál. Já jsem se rychle vrátil na hotel, abych Lumírovi udělal polévku na druhou zastávku. Na třetí se Lumír převléknul do krátkého dresu a čekalo ho asi ještě necelých 100 km. Celkem jsme se potkali pětkrát. Bylo to hodně náročné, foukal silný vítr a těch 202 km taky určitě nebyl žádný med.

P7074102

Po poslední zastávce na cyklistice jsem vyrazil do běžeckého depa T2. Tady se Lumír objevil po druhé hodině odpolední. Začínalo trochu pršet. Lumír se převléknul do krátkých elasťáků a suchého trika a vyrazil s batohem na prvních 17 km běhu směrem T2A, kde byla kontrolní stanice a výchozí bod do hor. Tam jsem na Lumíra měl počkat. Po jeho výběhu z depa jsem složil kolo, sbalil věci, naložil jsem všechno do auta a vyrazil jsem do T2A, které bylo asi 30 km po silnici. Byl jsem tam docela rychle a napadlo mě, že se převleču do běžeckého a vyrazím Lumírovi naproti. Byl to dobrý nápad, Lumírovi to pomohlo. Potkal jsem ho asi po čtyřech kilometrech. V T2A nás bohužel do hor nepustili. O necelých pět minut nám uniknul cut off. Lumír vyrazil na běh druhou trasou a já jsem jel zaparkovat auto do Torridonu. Běžel jsem Lumírovi naproti z druhé strany hor. Zpočátku jsem si běh užíval, ale postupně jsem se dostal do mlhy a pršelo víc a víc. Jednou jsem se i probořil po pas celou nohou a trochu si ji narazil. Všude kolem se stékaly řeky a stezka se ztrácela pod vodou. Ale příjemné bylo potkávat rychlejší závodníky. Věděl jsem, že běžím dobře. Akorát se mě každý druhý ptal, jestli jsem se neztratil nebo jestli se někomu něco nestalo. Pokaždé jsem vysvětlil, že jsem jen support. Asi po dvou hodinách jsme se s Lumírem potkali. Myslím, že byl rád. Bolela ho sice kolena a morálka dostávala zabrat, ale před osmou hodinou večerní jsme byli v cíli. Lumír se stal Celtmanem a mně bylo ctí mu dělat support!

P7054059

Tags: ,

Závody 2013

Comments

11/4/2014 9:25:38 AM #

trackback

CELTMAN! Extreme Scottish Triathlon 2013

CELTMAN! Extreme Scottish Triathlon 2013

SK Fuga |

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři