Bude ako nebolo, aneb ORAVAMAN 2016

by Viktor 27. July 2016 19:40

Trošku extrému na Oravě.

Po pravdě ani nevím, který ročník ORAVAMANA se to letos konal, ale rozhodně vím, že jsem tady nebyl poprvé :-)…..tedy pro mně již tradice. Do Zuberce jsme dorazili (já, Kamča, a tcháni Novotní) v pátek, den před závodem, kdy kromě potřebné registrace, „nafasování“ věcí, se ještě téhož dne musí odevzdat kolo, které následně pořadatel připraví do depa u Liptovské Mary a taky pytel s věcmi na běžeckou část. To vše je nutné, vzhledem k tomu, že tam kde skočíte do vody, taky nedoběhnete do cíle.

V mých očích pod taktovkou již zkušeného Petera Paly vše fungovalo jak má a tak jsem již v 06:00 hod. ráno seděl v autobuse směrujícího ze Zuberce právě na plaveckou část. V autobuse pro fanoušky se za mnou vezla má psychická podpora. Hned ráno bylo jasné, že žádná „opalovačka“ se konat nebude, pofukovalo, mírně pršelo a teplota okolo 12ti stupňů s tím, že počasí mělo zhoršující se tendenci.

Depo u vody bylo připravené, kolo na místě a teď už jen čekat. Vítr začal sílit a většina startujících a fanoušků se oblékalo do všeho možného a nejlépe bylo snad v 16ti stupňové vodě. Přišel čas a Peter odstartoval plaveckou část, skládající se ze dvou kilometrových okruhů. Plavání mi celkem šlo, samozřejmě jsem pár karate úderů schytal, ale od první bójky už to nebylo tak zlé. Právě plavání od první k druhé bójce bylo okořeněno tím, že se plavalo proti silnému větru a tedy i vlnám. Plavání jsem ukončil v čase 35:17, což ušlo…co ale nešlo bylo první depo, které proběhlo v nekonečném čase 7:16…..prostě narvat na sebe kožich a sněhule nějakou dobu trvá:D IMG-20160716-WA0004

Šup na kolo a už to svištělo….kolem mně vítr:D Bylo jasné, že dnes to bude boj o to nevzdat, a proto jsem se naladil do úsporného a silného morálního režimu. Pršelo, vítr foukal, na horské sedle v kopcích teplota kolem 5ti stupňů. Tam, kde se z kopce jede 70 km/h, jsem jel 30tkou, po rovině proti větru stěží něco přes 20 km/h….no chuťovka.  Po cestě jsem viděl pár odřených kluků po pádu, pár stálo u cesty v kopci  v křečích z prochladnutí. Prostě kromě kopců nám místní  Tatranký Krakonoš připravil pěkné počasí, ať to nemáme úplně zadáčo:D Zde bych chtěl poděkovat svému neúnavnému fan klubu, který byl nejhlasitější ze všech a to navzdory nekončícímu dešti:D:D Náladu jsem měl i přes počasí dobrou, takže jsem obecenstvo bavil hláškami, zda nemají náhodou zmrzku, že bych si dal  a jednu filmovou „kde jsou moje blatníky“. Na Ťatliakovou chatu jsem dojel těch 90km za 4:37, což byl oproti loňskému ročníku o dost horší čas, ale nebylo se čemu divit. Depo taky stálo za to, 8:41 a to jsem se musel opírat o nějakou paní, když jsem se převlékal do suchého, abych vzápětí mohl zase zmoknout :D

Nicméně na běh jsem se těšil, alespoň jsem měl suché boty. Takže „šup“ od chaty směrem na Rakoň, kde cca v polovině kopce na sedle Zábrať stála horská služba, která nás odkláněla od vrcholu, jelikož zde zakázala vzhledem k počasí vstup. Napadlo mně, že to dneska bude asi kratší, ale to jsem se spletl:D Organizátor nás po seběhu zpět do údolí nechal na opačném kopci vystoupat až na vrchol sjezdovky Spálená. Zde si myslím, že si Peťa Pala musel na svou adresu vyslechnout hodně sprostých slov. Mi to ale bylo nějak jedno, prostě jsem šlapal. Z vrcholu sjezdovky to už bylo do cíle jen z kopce, takže nálada byla dobrá. Po cestě jsem potkal závodníka, který přes mlžící se brýle neviděl na cestu a protože jsme měli podobné tempo, tak jsme to posledních 6 km dotáhli do cíle společně a o tom to je…..Čas běhu na 20 km (dle hodinek) 2:51, celkový pak 8:19:59. Děkuji svému fan klubu, všem organizátorům, záchranářům, kteří byli opravdu na každém kroku. Tak snad příští rok BUDE AKO NEBOLO!

PS: málem bych zapomněl na Martina Bilouse, který zde za FUGU taky bojoval na o chlup kratší trati.....myslím, že by zde rovněž napsal pár řádek o překrásném počasí, které nás potkalo:-).

Tags:

Závody 2016

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři