Brněnský masakr 2017

by Materazzi 19. září 2017 11:35

Zima, déšťíček, bláto… ale konečně slušný čas

Počtvrté jsem se postavil na start Brněnského masakru. 63 kilometrového běhu s převýšením 2000 metrů v krásném kopcovitém kraji na sever od Brna. V předchozích ročnících jsem měl vždy nějaký problém. Jednou jsem byl po nemoci, jednou po 3 měsíčním nicnedělání a naposledy v roce 2015 problém s botami. Tentokrát jsem už tedy chtěl dosáhnout solidního času a to i přes to, že se mi triatlonová sezóna teda moc nepovedla.

i5^cimgpsh_orig

Hned od startu nás nakonec skoro pořád provázel deštíček a zima. Zima mi ovšem zas tolik nevadí. Spíš jen to, že byla trať na některých úsecích dost rozbahněná. Jako cíl jsem dal pod 8 hodin a celou trasu jsem si tak naplánoval, abych to stihnul. Začal jsem zvolna, jelikož horolezecká vložka při přelézání skal na Babím lomu mne dříve vždy vyšťavila. Tentokrát jsem měl cíl přiběhnout na občerstvovačku do Adamova na 29. km svěží. A to se mi povedlo, protože jsem nikde netlačil na pilu. Navíc koukám, že mám stejný čas jako předloni. To už jsem začal věřit, že to pod 8 hodin dám. I v dalším průběhu jsem mohl běžet či klusat i mírnější stoupání. Bez žádné velké krize a hlavně pořád s chutí závodit a zkoušet jestli tady ten kopeček půjde běžet nebo ne. Už dlouho mě tak závodění nebavilo. 10 kilometrů před cílem jsem měl ještě hodinu dvacet na limit 8 hodin a to už jsem věděl, že to dám. Sice jsem byl už pěkně prošitý, ale už to bylo většinou z kopce dolů. V cíli nakonec čas 7:52. Jasně pro mnohé z vás by to byl čas nic moc, ale já byl moc spokojený. A vlastně ještě jsem, a to i když jsem z toho pořádně nachladl.