Blanenský plecháč 2014

by Materazzi 2. June 2014 15:11

Můj první letošní triatlon

IMAG0063_BURST002_COVERTak jsem začal letošní triatlonovou sezónu. Pro mne bude letos kratší, neboť končím Slovakmanem, jelikož pak se musím věnovat jiným povinnostem, a tak si chci červen užít závodama. Na úvod jsem si odskočil kousíček do Blanska na Blanenský plecháč. Tento sprintík, kterého se zúčastňuje pravidelně i Petr Vabroušek je týden před Czechmanem, což je ideální čas na rozzávodění se. Jak ukazuje první fotografie, přivezl jsem si s sebou i své fanoušky. Plavalo se jako vždy v místní přehradě (nebo spíše přehrádce) Pálava ve dvou okruzích. Na to jak málo jsem v dubnu a květnu plaval (tedy téměř vůbec) jsem podal v plavání svůj obvyklý výkon. Zjistil jsem tedy, že je téměř jedno jestli trénuju plavání nebo ne - můj výkon je přibližně vždy stejný. Cyklistika je na tomto závodě docela náročná a rovina se na ni téměř nevyskytuje. Na kolo jsem se těšil, jelikož jsem letos víc jezdil než jindy, ale v průběhu cyklistiky se to nijak neprojevovalo. Pár lidi jsem předjel, pár lidí IMAG0076_BURST002_COVERpředjelo mne, a jelikož trat v první polovině téměř neustále stoupá, nedokázal jsem se nikoho udržet. Až před obrátkou na rovině se kolem mne utvořila skupinka se kterou jsem pak fičel dolů do Blanska. Následoval 5 kilometrový dost zvlněný běh ve dvou okruzích. Z depa se vybíhá s kopce, což je ideální na rozběhnutí po kole, ale já se ne a ne rozběhnout a celé první kolo jsem se propadal pořadím dolů. Až pak se mi začalo pocitově běžet líp a pár závodníků jsem zase předběhl, ale i tak to k spokojenosti při běhu je hodně daleko. A je to škoda. Mít o minutu rychlejší čas tak jsem poskočil v pořadí o devět míst kupředu a byl bych pátý v kategorii. Takhle jsem skončil s časem 1:21:58 na 38. pozici a desátý v kategorii 40-50 let. Závod vyhrál Lukáš Kočař před Petrem Vabrouškem, kteří mi nadělili 16 a 15 minut.