Blanenská desítka

by Materazzi 9. November 2015 14:58

test jak na tom jsem vlastně běžecky

Blanenskdestka2015-874Po triatlonové sezóně jsem se rozhodl, že musím něco udělat s během, který letos nepatřil mezi mé silné stránky. Po dvou týdnech intenzivního běhání jsem se v polovině září z plného tréningu zúčastnil Blanenské desítky ať otestuju, jak na tom vlastně běžecky jsem. Byl jsem zde i loni, i když tenkrát po dvouměsíční pauze, a tak jsem věděl, že mne čeká - téměř naprostá rovina ve dvou kolech a 3 oběhy kolem kužele. Celý den se nesl v Blansku ve sportovním duchu a po závodech bruslařů, koloběžkařů a běhů různých kratších vzdáleností, čekal hlavní závod na certifikovaných 10 kilometrů, do kterého se přihlásilo téměř 500 závodníků. Uvažoval jsem o tempu něco kolem 4:15, že bych mohl zkusit osobák a dostat se pod 43 minut. Ale moc jsem tomu nevěřil. Prvních 2,5 kilometrů na obrátku šlo skvěle. Bylo to však po větru a zpět do cíle prvního kola to už byla pro mne pěkná fuška. Udržet požadované tempo byla dřina, protože docela hodně foukal protivítr. V druhém kole jsem už postupně vadnul. Opět po větru na obrátku to celkem ještě šlo, ale poslední úsek proti větru jsem už vůbec nezvládl. Nakonec jsem měl v cíli čas 44:02 (čistý čas 43:56). Rozhodl závěr, posledních 2,5 kilometrů, neboť druhé kolo jsem měl o minutu pomalejší než první. V závodě jsem obsadil 76. místo a byl jsem i s tím časem 44:02 docela spokojený. Myslím, že kdybych trochu na závod formu poladil, tak bylo v mých silách zaútočit na osobák.