Běh pro paní ředitelku 2016

by Karolína 1. July 2016 11:27

Že by zrod nové tradice?

Drazí přátelé (věřím, že po uplynulém dni už Vám tak smím říkat), pokud Vás to zajímá a máte trochu času, ráda se s Vámi podělím o své dojmy z celého včerejšího dne.

Společně jsme vytvořili úžasnou akci, která začala již o půl desáté ráno, kdy k branám albrechtické ZŠ dorazil autobus plný žáků a učitelů ze stonavské školy. Po té, co se ujistili, že nejdou pozdě, si děti rozbalili tábor poblíž hřiště a začali se rozběhávat. Brzy se hřiště začalo plnit i naší devítiletkou. Byla tam spousta a spousta lidí a mezi nimi se najednou objevila i paní ředitelka! Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že nás velmi příjemně překvapila. Na vlastní oči viděla, jak se startovním výstřelem absolvují první čestné kolečko kolegové z učitelského sboru ZŠ Albrechtice i Stonava. Po nich přišli na řadu děti. Prvňáčci, druháčci…až po velké deváťáky. Pouštěli se do běhu s takovou vervou, že jsem po odstartování nestíhala uskakovat. Nejrychlejší čas 34 s na kolečko, které měřilo 1/4 km, hovoří za vše. První běh nám utekl jako voda a děti ještě samozřejmě neměly dost, takže následovala další dobrovolná kolečka. Prckové se mnou s radostí vyrazili do běžecké abecedy a jiných skopičin, zatímco kolem nás neúnavně kroužili ti starší – vytrvalci, které musely učitelky doslova tahat z hřiště pryč. Dorazila i albrechtická školka – paní učitelka mě sice upozornila, že si to s dětmi pouze obejde, ony ale byly jiného názoru a po pár spořádaných krůčcích ve dvojicích se rozcupitaly a nebyly k zastavení.

bpr_1

V 11 hodin dorazili první nedočkavci z řad veřejnosti. Přicházeli kamarádi paní Martinkové, i lidé, kteří přišli pomoci jen tak v rámci svého běžeckého tréninku. Od ploten si odskočily uběhnout pár koleček kuchařky. Objevili se bývalí žáci p. Martinkové, čerstvé maminky a tatínkové běhali kolem hřiště s kočárky. Své nejspíše první kolečko v životě tak absolvovalo i 3týdenní miminko. Přišli pejskáři se svými čtyřnohými kamarády, kteří byli z akce vysloveně u vytržení. Přišli nabušení atleti i zapřisáhlí odpůrci sportu, kteří se rozběhli jen a jen kvůli paní ředitelce. Přišel Roman i Tomáš a vedro nevedro ukrajovali kolečka pro maminku. Zpátky se vrátily děti ze základky, vysypaly na stůl korunky z prasátka a prohlásily, že dnes dají nejméně 40 kol, ale spíš více. Unaveni po výkonu ještě napsali paní ředitelce vzkaz, že ji mají rády a jaly se povzbuzovat další běžce na trati. Nakonec padly i úctyhodné rekordy, 9letý Víťa uběhl 77 koleček, záhy ho překonal Vašík se 78 kolečky a celou akci uzavřel 10letý Danek, který naboso zaběhl rovných 100 koleček! Na to si ten kluk v modrém tričku s nápisem „Call me crazy“ obul své trepky a zmizel domů na koloběžce.

bpr_2

Nebyl to obyčejný běh a nebyla to jen tak nějaká sbírka. Kdo nezažil tu atmosféru, nepochopí. Nevěnovali jsme jen dvacetikoruny, darovali jsme zájem a podporu. Každému z Vás náleží obrovské díky a právem na sebe můžete být hrdí za to, že jste přišli na start.

Fotogalerie. A dokonce přijela i televize TV Polar.

Tags:

Závody 2016

Comments are closed

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři