Běh o pohár Jehnic

by Viktor 18. listopadu 2015 23:17

První závod zimního Brněnského běžeckého poháru

Vzhledem k tomu, že náš dům je již hotový a jsem už "brňák jako noha", tak jsem se vydal na první díl zimního běžeckého poháru, který se běhá v okolí Brna. První závod se běžel v obci Jehnice, což je od našeho nového bydliště asi 5km, takže nebylo nad čím uvažovat :-) Od Slovakmana jsem pořádně nic nedělal, v bazéně se topím, na kole jsem byl jen jednou a tak jsem byl zvědavý na běh, kterému jsem se také moc nevěnova l..... ale co, nějak se začít musí. Ráno jsem se probudil, vlezl na váhu, která mi ukázala, že začínám sbírat tuk na zimní měsíce 95,5kg....nenechal jsem se odradit a v 11:45 hod. něco přes 400 bežců vyrazilo na trať v délce 10990 metrů, které uvádí pořadatel (Garminy mi ukázaly v cíli 10390 m) . Běžely se dva okruhy, vesměs po štěrkových cestách, polích a trochu toho asfaltu, s nějakým tím převýšením.....cca 240 metrů (no prostě rovina vypadá sakra jinak :-) )

Nevěděl jsem jak na tom budu, tak jsem volil tempo, kterému jsem věřil, že mně dovede do cíle. Po dvou kilometrech jsem se cítil dobře, tak jsem přidal a začat stahovat nějaké ty soupeře. K mému překvapení jsem ve druhém kole zahlédl dres SK FUGA, v kterém byl oblečen Vilém. Viděl jsem, že jsem na tom o něco lépe a tak jsme se pozdravili a zkusil jsem mu utéct, což se mi podařilo a do cíle jsem doběhl jako 214ctý v čase 48:53, což mně mile překvapilo, vzhledem k okolnostem :-) Vilém byl kousek za mnou 227 místo a čas 49:31. V cíli jsme s Vildou prohodili pár slov a ten mně hned zaúkoloval, že mám napsat článek. Ve srovnání s Ironmany, které podniká zbytek členů to sice nic není, ale aspoň víte, že Brněnská jednotka stále žije :-)