Běh kolem Babího Lomu 2017

by Materazzi 16. května 2017 14:31

Kuřimská běžecká liga

Na běhu kolem Babího Lomu jsem byl v Kuřimské běžecké lize jen jednou a to v roce 2011. Po 6 letech jsem si to přišel opět zaběhnout. V sobotu jsem si na kole dokázal, že forma na kole je OK, tak je potřeba ještě zapracovat na běhu.  Běh kolem Babího lomu je velmi kopcovitá trať v délce lehce přes 8 kilometrů a před těmi 6 lety jsem ji zvládl těsně pod 40 minut.

Hned po startu mne rozbolely ve stoupání stehna a musel jsem běžet trošku přes bolest, ale po prvních dvou kilometrech jsem to rozběhal. Tam mne ještě trápila místy rozbahněná trať, ale nic zásadního. Celkově byly podmínky výborné a nebyl žádný důvod, proč bych měl mít pomalý čas. Tempo jsem myslím zvolil taky dobře a celý závod ho udržoval. Takže nakonec jsem byl v cíli trochu zklamán s dosaženým časem. Ten jsem měl letos jen 42:26. Což je o 3 minuty horší než před 6 lety….

Jinak jako vždy na Kuřimské lize - super závod. Jsem moc rád, že tady v Kuřimi jsou lidé jako Aleš Sikora, kteří tady pořádají takové skvělé akce…