Vokolo Príglu 2017

by Materazzi 8. října 2017 12:49

8 ročník populárního běžeckého závodu

Podruhé jsem se zúčastnil jednoho z nejmasovějších závodů na jižní Moravě, a to Vokolo Príglu. Letos doběhlo 2100 běžců. Trať jsem popisoval minule. V podstatě zvlněný profil při obíhání brněnské přehrady (hantecem Prígl). Protože je na trati uzké místo, kde se běží po kamenité stezce lesem, startuje se v 8 vlnách podle výkonosti. Mne posledně dosažený čas přes 1:10, kdy jsem běžel po 3 měsíční tréninkové pauze, poslal do druhé vlny. A tak jsem se hned po startu pohyboval mezi nejrychlejšími své vlny v očekávání, že vylepším svůj čas z roku 2014 o několik minut. Běželo se mi výborně. Na 5 kilometru jsem měl k dobru oproti minulému času už 2 minuty a vše probíhalo podle plánu.

Po přeběhu mostu na druhé straně přehrady následovala ona kamenitá, úzká, terénní pasáž nahoru a dolů, a tak jsem se zařadil do štrůdlu běžců přede mnou a hlavně jsem si hlídal, ať si někde nezvrtnu kotník. Po opuštění Skalky jsem se koukal na hodinky a průměrka pěkně poklesla. To nevadí říkám si, teď už to zase povalí. Ale ouha. Nohy začaly těžknout, a na mne padla krize, ze které jsem se už neprobral až o cíle. Druhá polovina závodu byla pro mne jedno velké trápení s tím, že jsem se už nebyl schopen dostat na tempo pod 5:00 na km. Od té doby jsem byl už jen předbíhán a nakonec z toho byl čas 1:09:39, a umístění v 6 stovce. Sice jsem vylepšil svúj čas o 1 minutu, ale i tak je to zklamání.