Horská výzva Beskydy 2017

by Honza 30. května 2017 21:13

43km v Beskydech.

Po půlmaratonu v Bratislavě jsem si naplánoval další závod. Tentokrát netradiční Horskou výzvu. S kamarádem z vysoké školy jsme vytvořili tým DentUnit. Svým přihlášením jsme inspirovali moji přítelkyni Peťu a taky moji mamku. Obě dvě se přihlásily na trasu SHORT, která měla 13 km. Já a můj parťák Honza jsme prubnuli trasu HALF, tzn. 43,4 km. Pro to byl dlouhý závod po dlouhé době a pro Honzu vůbec poprvé. Jeho příprava začala už týden před závodem, kde si koupil nové boty a byl si zaběhat Open-mouthed smile

18741661_10207284066060316_843385047_n 18788321_10207284066500327_1464805367_n

Beskydská výzva startuje u Frenštátu pod Radhoštěm v amfiteátru na Horečkách. Naším prvním úkolem bylo vyšlapat 400 schodů od parkoviště nahoru k prezentaci do amfiteátru. Ten se nachází nad lyžařským skokanským můstkem. Schody jsme absolvovali ještě jednou před startem. Slušná rozcvička na Velký Javorník, který byl prvním vrcholem výzvy. Z Javorníku následoval prudký sešup dolů na Pindulu. Velká část okruhu nás čekala pod hřebenem Pusteven přes Dolní Bečvu. Odtud stoupání až nahoru. Pustevny byly o víkendu plnější než nákupní centra v Ostravě. Krásné a slunečné počasí nás nutilo pravidelně doplňovat pitný režim na občerstvovacích stanicích. Hřeben z Pusteven na Radhošť jsme celkem svižně přeběhli a následoval prudký seběh opět na Pindulu. To už jsme měli v nohách přes 30 km a čekal nás podruhé Velký Javorník. Tady už to chtělo hodně zatnout zuby. Naštěstí jsme nahoru nemuseli šlapat sami dva. V malé skupince jsme si drželi optimální tempo. Závěrečný seběh na Horečky už trochu bolel, ale vidina cíle nám dodala sil. Závod jsme ve zdraví dokončili v čase 6:54. Dá se říct, že jsme si splnili všechny cíle. Bez úrazu a pod sedm hodin. Peťa s mamkou taky ve zdraví dokončili. Akorát mamka zmatkářka trochu zabloudila před cílem. Škoda těch 15 minut navíc. Ale pro obě pochlavala Smile

20170527_085548

Tags: , ,

Závody 2017

Mamut Tour 2017

by Materazzi 29. května 2017 19:38

Potřetí za sebou na Mamut Tour

mmt2017_02Potřetí za sebou jsem se zúčastnil v rámci cyklistické přípravy na triatlony cyklomaratónu Mamut Tour. Jel jsem jako vždy střední trasu v délce 136km s cca 2000 nastoupenými metry. Jako vždy, jsem přišel na registraci na poslední chvíli a přijel na startovní čáru těsně před startem, což mělo za následek start ze zadních pozic. To by normálně ani moc nevadilo, protože vždy patřím mezi ty slabší, ale letos to byla velká chyba. Kvůli uzavírky silnice se totiž po startu projíždělo centrem města a navíc i společně s nejkratší trasou. Když se odstartovalo tak jsem viděl, že je zle. Peloton z cca 300 závodníků se natáhl do šílené délky a hned po výjezdu z města tam byly díry jako prase. Snažil jsem se dvě díry zalepit, ale pak už sem dál nemohl. Hned po startu jsem tedy zůstal viset v jedné ze zadních skupin. Až v prvním stoupání jsem se dostal trochu víc dopředu mezi lidi podobné úrovně jako já a pak to už celkem jelo. Přes pomalý začátek díky uvíznutí vzadu se mi jelo velmi dobře. Stoupání Hadovnu i Grapy jsem si udělal v osobáku a škoda toho že mi lidi s kterýma sem vyjel Grapy cukli ve sjezdu. Byl totiž takový vítr, že jsem mezeru cca 100 metru nedokázal sjet a po několika minutách dřiny jsem to zabalil a jal se vyhlížet někoho, kdo mě zezadu dojede. V tom větru to nemělo cenu samotnému tahat. Bohužel za mnou bylo prázdno a dočkal jsem se až u Prusinovic před občerstvovačkou. Pak sem jel dlouho v příjemné skupince, s jednou pěknou a sympatickou závodnicí (podle Stravy se jmenovala Simona), kde i po dělení na střední a dlouhou trať zůstalo 5 lidí. Potom mi to ale najednou přestalo jít. Ve stoupání na Hlinsko jsem odpadl a protrápil jsem se až skoro do cíle sám. Kromě posledních 2 kilometrů kdy mne dojela nějaká borka s dvěma chlapama. Za těma jsem to už uvisel až do cíle. Když jsem zeslezl z kola hned jsem zjistil příčinu těžkostí. Zadní kolo se netočilo, ale vlekl jsem ho za sebou. Praskla mi špice, kolo se ohnulo a dřelo o rám a brzdu…. K přihlédnutí ke všem skutečnostem beru dosažený čas 5:13, což je v podstatě to samé co loni, jako dobrý výkon. Už se těším za týden na Czechmana.