Šumbarská noční pětka

by Lumír 26. dubna 2017 09:36

Noční běh poprvé v Havířově.

Havířovská desítka přináší další nový závod na území města Havířova. Tentokráte se bude konat na Šumbarku a probíhat bude večer, již za tmy.

Termín: sobota 13.5.2017
Registrace: proběhne od 20:00 do 20:50 v místě startu (viz. mapka níže)
Startovné: 100 Kč
Start závodu: ve 21:00
Kategorie: muži/ženy

image
Povinná výbava: čelovka, reflexní prvek na oblečení.
Trasa povede z větší části po lesních cestách.

Zima, vítr a utrápený výkon

Letos jsem se opět zúčastnil městského půlmaratonu v Brně. Jako vždy padl termín do té nejtěžší jarní přípravy na triatlonovou sezónu, a jako vždy bylo docela chladno a hodně větrno. Ve čtvrtek jsem si zkusil, jak by to vypadalo, kdybych běžel tempo cca 4:30 na km. Ukázalo se však, že to letos nebude šance udržet. Navíc mi v pátek úplně došlo na dlouhém kole, a tak jsem se rozhodl začít velmi zvolna. Pro prvních pět kilometrů jsem si naordinoval tempo 4:50 na kilometr. Pak jsem se rozhodl pokračovat stejným tempem, s tím že uvidím po polovině, jestli s tím budu schopen něco udělat. V polovině závodu jsem měl průměrnou tepovku jen 156, tak to jsem si říkal, že tady přece nejsem na výletě a že bych měl začít závodit. Ale nějak to moc nešlo zrychlit.

image

I druhý okruh jsem zvládl bez větších obtíží přibližně ve stejném čase a do cíle jsem doběhl v čase 1:42:48 na 311 místě z přibližně tisícovky účastníků půlmaratonu. Což je pro mne podprůměrný výkon. Chyběla mi jiskra a vůbec jsem se nedokázal zmáčknout. Nicméně tento závod mám i nadále rád a už se těším, až si budu moc za rok opět zazávodit v centru Brna.