Bude ako nebolo, aneb ORAVAMAN 2016

by Viktor 27. July 2016 19:40

Trošku extrému na Oravě.

Po pravdě ani nevím, který ročník ORAVAMANA se to letos konal, ale rozhodně vím, že jsem tady nebyl poprvé :-)…..tedy pro mně již tradice. Do Zuberce jsme dorazili (já, Kamča, a tcháni Novotní) v pátek, den před závodem, kdy kromě potřebné registrace, „nafasování“ věcí, se ještě téhož dne musí odevzdat kolo, které následně pořadatel připraví do depa u Liptovské Mary a taky pytel s věcmi na běžeckou část. To vše je nutné, vzhledem k tomu, že tam kde skočíte do vody, taky nedoběhnete do cíle.

V mých očích pod taktovkou již zkušeného Petera Paly vše fungovalo jak má a tak jsem již v 06:00 hod. ráno seděl v autobuse směrujícího ze Zuberce právě na plaveckou část. V autobuse pro fanoušky se za mnou vezla má psychická podpora. Hned ráno bylo jasné, že žádná „opalovačka“ se konat nebude, pofukovalo, mírně pršelo a teplota okolo 12ti stupňů s tím, že počasí mělo zhoršující se tendenci.

Depo u vody bylo připravené, kolo na místě a teď už jen čekat. Vítr začal sílit a většina startujících a fanoušků se oblékalo do všeho možného a nejlépe bylo snad v 16ti stupňové vodě. Přišel čas a Peter odstartoval plaveckou část, skládající se ze dvou kilometrových okruhů. Plavání mi celkem šlo, samozřejmě jsem pár karate úderů schytal, ale od první bójky už to nebylo tak zlé. Právě plavání od první k druhé bójce bylo okořeněno tím, že se plavalo proti silnému větru a tedy i vlnám. Plavání jsem ukončil v čase 35:17, což ušlo…co ale nešlo bylo první depo, které proběhlo v nekonečném čase 7:16…..prostě narvat na sebe kožich a sněhule nějakou dobu trvá:D IMG-20160716-WA0004

Šup na kolo a už to svištělo….kolem mně vítr:D Bylo jasné, že dnes to bude boj o to nevzdat, a proto jsem se naladil do úsporného a silného morálního režimu. Pršelo, vítr foukal, na horské sedle v kopcích teplota kolem 5ti stupňů. Tam, kde se z kopce jede 70 km/h, jsem jel 30tkou, po rovině proti větru stěží něco přes 20 km/h….no chuťovka.  Po cestě jsem viděl pár odřených kluků po pádu, pár stálo u cesty v kopci  v křečích z prochladnutí. Prostě kromě kopců nám místní  Tatranký Krakonoš připravil pěkné počasí, ať to nemáme úplně zadáčo:D Zde bych chtěl poděkovat svému neúnavnému fan klubu, který byl nejhlasitější ze všech a to navzdory nekončícímu dešti:D:D Náladu jsem měl i přes počasí dobrou, takže jsem obecenstvo bavil hláškami, zda nemají náhodou zmrzku, že bych si dal  a jednu filmovou „kde jsou moje blatníky“. Na Ťatliakovou chatu jsem dojel těch 90km za 4:37, což byl oproti loňskému ročníku o dost horší čas, ale nebylo se čemu divit. Depo taky stálo za to, 8:41 a to jsem se musel opírat o nějakou paní, když jsem se převlékal do suchého, abych vzápětí mohl zase zmoknout :D

Nicméně na běh jsem se těšil, alespoň jsem měl suché boty. Takže „šup“ od chaty směrem na Rakoň, kde cca v polovině kopce na sedle Zábrať stála horská služba, která nás odkláněla od vrcholu, jelikož zde zakázala vzhledem k počasí vstup. Napadlo mně, že to dneska bude asi kratší, ale to jsem se spletl:D Organizátor nás po seběhu zpět do údolí nechal na opačném kopci vystoupat až na vrchol sjezdovky Spálená. Zde si myslím, že si Peťa Pala musel na svou adresu vyslechnout hodně sprostých slov. Mi to ale bylo nějak jedno, prostě jsem šlapal. Z vrcholu sjezdovky to už bylo do cíle jen z kopce, takže nálada byla dobrá. Po cestě jsem potkal závodníka, který přes mlžící se brýle neviděl na cestu a protože jsme měli podobné tempo, tak jsme to posledních 6 km dotáhli do cíle společně a o tom to je…..Čas běhu na 20 km (dle hodinek) 2:51, celkový pak 8:19:59. Děkuji svému fan klubu, všem organizátorům, záchranářům, kteří byli opravdu na každém kroku. Tak snad příští rok BUDE AKO NEBOLO!

PS: málem bych zapomněl na Martina Bilouse, který zde za FUGU taky bojoval na o chlup kratší trati.....myslím, že by zde rovněž napsal pár řádek o překrásném počasí, které nás potkalo:-).

Tags:

Závody 2016

Albrechtický triatlon 2016–výsledky

by Lumír 23. July 2016 14:01

7. ročník v nové lokalitě úspěšně za námi.

Letošní 7. ročník Albrechtického triatlonu ovládl stylem start – cíl Jakub Powada v čase 1:13:00. Na druhém místě finišoval Petr Kloda za 1:21:34 těsně následován na 3. místě týmovým kolegou Tomášem Kubičíkem (1:21:44).

V kategorii žen zvítězila Barbora Šimková časem 1:34:43, na druhém místě poská závodnice Anna Tomica s časem 1:36:33. Tří dokončila Anna Hrbáčová za 1:36:56.

DSCF7270

Fotky1, fotky2.

Výsledky.

Tags:

Albrechtický Triatlon | Závody 2016

Challenge Roth 2016

by Lumír 19. July 2016 16:27

Legenda s 30letou historii a 2 úspěšní finišeři.

Challenge Roth je závod (3,8km plavání - 180km kolo - 42,2km běh), který znají snad všichni kdo se točí kolem dlouhého triatlonu. A proto, že je to taková legenda, jsme se rozhodli, že závod musíme vyzkoušet na vlastní kůži. Registrace na takový závod není vůbec jednoduchá a musí se stihnout během několika sekund od spuštění online registrace a to celý rok před závodem. Zaregistrovat se nám podařilo ve 3 – Vilém, Radan a já. Do Rothu jsme, ale dorazili bohužel jen s Vilémem.

Cíl pro závod byl jasný, pokusit se zdolat hranici 10 hodin a tím pádem si zajet i osobák. To se lehce řekne, ale hůře provede, obzvlášť to platí v dlouhém triatlonu. Počasí, organizace závodu a vše potřebné k podání slušného výkonu bylo připraveno, a tak stačilo jen zamakat a půjde to.

roth_1

Startoval jsem ze druhé vlny společně s dalšími 200 borci. Na co jsem nebyl připraven, byl boj ve vodě hned od startu. Schytal jsem dost ran do hlavy a jednu přesně na brýle, mimochodem nos mě bolí ještě teď 2 dny po závodě. Musel jsem vyplavat z balíku a chvíli se z toho vzpamatovávat. Po této nepříjemnosti už plavání proběhlo bez problémů a z vody jsem šel za 1:01.

První depo jsem si před startem párkrát prošel a tak nebyl problém najít tašku na kolo a pak i kolo. Depo to bylo pořádné – na startu bylo přes 3000 závodníků. Na kolo jsem vyrážel celkem v pohodě, plný očekávání jak to půjde a hlavně se těšil na diváky kolem trati.

roth_2

Trať cyklistiky se jede ve dvou okruzích, kdy se v každém okruhu nastoupá cca 700 výškových metrů. Pověstný je kopec Solar Berg, kde je trať lemována stovkami diváků ala Tour de France. Na kole jsem se ze začátku nemohl pořádně dostat do tempa, ale nějak jsem to neřešil, přece jenom 180km je dlouhých není důležité zajet začátek nějak přehnaně rychle. Postupně jsem se rozjížděl, ale optimální to nebylo. Připisuji to málo naježděným km na koze. První okruh za 2:34 nebyl špatný, ale bylo jasné že druhý bude pomalejší. Do druhého depa jsem nakonec dorazil za 5:17. Druhý okruh jsem překvapivě zajel jen o minutku pomaleji než první, musel jsem si odskočit. Což není vůbec špatné. Těch 8 minut co chybí do celkového času se dojíždělo mimo okruh do druhého depa.

Famed Solarberg Hill is a challenge for both the athletes and the media drivers.

Poté co jsem slezl z kola, jsem si nedokázal vůbec představit jak poběžím maraton. Nohy tuhé jak z olova a 42km přede mnou. Čas po kole stále dával naději na osobák a tím pádem na čas pod 10 hodin.

Z depa jsem vyběhl a první co mě napadlo, že není šance běžet nějaké rozumné tempo – pocitově to vůbec neběželo. Proto jsem byl hodně překvapený když mi pípl na hodinkách první km a čas 4:00. Takové tempo by bylo sice pěkné běžet celý maraton, ale v ten den naprostá utopie. Proto jsem hned zpomalil na 4:30 a snažil se na tom vydržet co nejdéle. Takové tempo mi dávalo slušnou rezervu na čas pod 10 hodin. Trať běhu je v Rothu hodně psychicky náročná, kdy se běží kolem řeky tam a zpět. A pak zase v opačném směru tam a zpět. Půlmaraton za 1:37 byl ten den maximum co jsem byl schopen běžet. Sice čas ne takový jaký bych chtěl, ale pořád dával naději na osobák. To byl ale nesměl přijít 29. km a pořádná krize, ze které jsem se nebyl schopen dostat. Hlavní problém byl v hlavě, kdy jsem to úplně vzdal a přestal bojovat. Totálně jsem se zlomil a přepnul do režimu jen dokončit. Tady padla poslední šance na osobák, ale v té chvíli mi to bylo úplně jedno.

Do cíle jsem se doplahočil za 10:15. Psychicky jsem na tom nebyl moc dobře a v hlavě se mi honily nápady na ukončení sezóny. Dnes je 2 dny po závodě a nálada je úplně někde jinde – už plánuji dalšího ironmana a zase mám chuť se s tím dále rvát. Kdo to nezkusí, tak tomu asi těžko porozumí – je to prostě droga Veselý obličej.

Vilém dokončil za 12:07. Možná taky napíše pár postřehů ze závodu.

Challenge Roth je závod se špičkovou organizací, vše šlape úplně bez problémů. Oproti závodů pod hlavičkou Ironman, mi to přislo takové více pohodovější. Trošku mě zklamali rozhodčí, hlavně ve druhém okruhu cyklistiky, kdy začali na trať vyjíždět štafety. Ty si s hákováním moc hlavu nelámali a rozhodčí nikde. Atmosféra kolem trati, hlavně na kole, byla na pár místech opravdu úžasná. Horší s atmosférou to už bylo, ale na trati běhu, kde bylo hodně hluchých úseků bez diváků a v monotónním prostředí říčního kanálu. Také jsem potkal dost závodníků, kteří měli doprovod na kole a rozhodčí zase nikde. Zato cílový prostor je něco nevídaného – dobíhá se na “stadión” obklopený tribunami, které jsou plné fandících diváků. Tady snad ožije každý a těch posledních 200m do cíle je opravdu zážitek. Vrcholem letošního ročníku bylo překonání světového rekordu Janem Frodenem z Německa s časem 7:35 - toto je neskutečný výkon!

Výsledky.

Tags: ,

Závody 2016

Albrechtický dětský aquatlon

by Karolína 18. July 2016 13:40

Rady a tipy pro dětský aquatlon.

Milí rodiče,

rozhodli jste se přihlásit Vaše dítě k prvnímu ročníku Dětského albrechtického aquatlonu. K tomuto rozhodnutí Vám gratulujeme, a abychom rozptýlili Vaše obavy z nadcházejícího závodu, rozhodli jsme se vytvořit podrobný manuál, ze kterého se dozvíte, co od závodu očekávat a jak se na něj připravit.

Než své dítě do aquatlonu přihlásíte, ujistěte se, že bez problémů zvládne absolvovat uvedené vzdálenosti!

1) Před samotným startem závodu proběhne rozprava. Zúčastněte se jí společně s dítětem a ujistěte se, že je mu vše jasné.

2) Start závodu proběhne na pláži u ulice U Štoly. Trasa plavecké části bude vytyčená bójkami. Kategorie Benjamínek (6 - 8 let) absolvuje 20 m plavání kolem jedné bójky. Bójku by děti měly míjet po levé ruce, směr plavání tedy bude PROTI směru hodinových ručiček. Mladší i Starší žáci poplavou rovněž proti směru hodin, musí však obeplavat 2 bójky, které vytyčí vzdálenost 50 m. Starší žáci, kteří mají absolvovat 100 m, budou proto plavat 2 kola s výběhem na břeh.

3) Benjamínci mají povoleno používat plavecké pomůcky, typu rukávky, vesta apod.

4) Plavání v otevřené vodě je zcela jiné než plavání v bazéně. Voda je kalná, chladnější a mohou se objevit i vlny. Vyzkoušejte si proto s dítětem uplavat předepsanou vzdálenost přímo na přehradě. Zvláště pokud je vaše dítě zvyklé plavat s hlavou pod vodou, může mu kalná voda znesnadnit orientaci.

5) V případě nepříznivých podmínek, např. teploty vody pod 19 °C, bude plavecká část zrušena.

6) Během závodu je zajištěna první pomoc a plavecká část je doprovázena záchranáři na člunu. V případě, že dítě ucítí, že plavání nezvládá, zvedne ruku a bude z vody vytaženo na člun.

7) Ideálním úborem pro aquatlon jsou jednoduše plavky. Závod je krátký, takže je možné v plavkách absolvovat i běžeckou část. Pro plavání s hlavou pod vodou jsou vhodné plavecké brýle a kvůli teplotě vody i plavecká čepice.

8) Po výběhu z vody můžete dítěti podat ručník na osušení, odebrat brýle, připravit tenisky a podobně. Snažte se přitom nepřekážet ostatním závodníkům. Tato asistence je povolena pouze u nejmladší kategorie. Starší děti by si měli nacvičit samostatnou práci v depu, kam si před závodem připraví vše potřebné pro přechod z plavání na běh (ručník, startovní číslo, tenisky, kšiltovku…). Plavecké pomůcky (brýle, čepici) zase naopak odloží na své místo v depu.

9) Benjamínci po plavání absolvují běh pouze k cílovému oblouku, který vede po louce a po asfaltu, tenisky proto nejsou nezbytné. (viz mapa, žlutá trasa)

10) Běžecká trasa žáků vede od startu doleva lesní cestou k cíli, viz přiložená mapa (světle modře trasa Mladších žáků, červeně trasa Starších žáků). Trasa bude značena barevnými fáborky a děti budou navíc navigováni pořadateli. Starší žáci poběží okruh opět 2x, přičemž při průběhem místem startu dostanou barevnou stužku na znamení jednoho uběhnutého kola.

11) U cílového oblouku budou připraveny nápoje k občerstvení.

Své dítě upozorněte na možná rizika, ale nestrašte jej! Jde přece především o zábavu. Pozitivně jej motivujte a povzbuzujte z plných plic!

Těšíme se na Vás na startu!

Kategorie
Benjamínci (do 8 let) 20 m plavání + 200 m běh
Mladší žáci (9 – 11 let) 50 m plavání + 500 m běh
Starší žáci (12 – 15 let) 100 m plavání + 1 000 m běh

Holky a kluci budou v rámci kategorie vyhlašováni zvlášť.

V případě dotazů pište na karolina.feberova@skfuga.cz.

Tags:

Albrechtický Triatlon

Běh pro paní ředitelku 2016

by Karolína 1. July 2016 11:27

Že by zrod nové tradice?

Drazí přátelé (věřím, že po uplynulém dni už Vám tak smím říkat), pokud Vás to zajímá a máte trochu času, ráda se s Vámi podělím o své dojmy z celého včerejšího dne.

Společně jsme vytvořili úžasnou akci, která začala již o půl desáté ráno, kdy k branám albrechtické ZŠ dorazil autobus plný žáků a učitelů ze stonavské školy. Po té, co se ujistili, že nejdou pozdě, si děti rozbalili tábor poblíž hřiště a začali se rozběhávat. Brzy se hřiště začalo plnit i naší devítiletkou. Byla tam spousta a spousta lidí a mezi nimi se najednou objevila i paní ředitelka! Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že nás velmi příjemně překvapila. Na vlastní oči viděla, jak se startovním výstřelem absolvují první čestné kolečko kolegové z učitelského sboru ZŠ Albrechtice i Stonava. Po nich přišli na řadu děti. Prvňáčci, druháčci…až po velké deváťáky. Pouštěli se do běhu s takovou vervou, že jsem po odstartování nestíhala uskakovat. Nejrychlejší čas 34 s na kolečko, které měřilo 1/4 km, hovoří za vše. První běh nám utekl jako voda a děti ještě samozřejmě neměly dost, takže následovala další dobrovolná kolečka. Prckové se mnou s radostí vyrazili do běžecké abecedy a jiných skopičin, zatímco kolem nás neúnavně kroužili ti starší – vytrvalci, které musely učitelky doslova tahat z hřiště pryč. Dorazila i albrechtická školka – paní učitelka mě sice upozornila, že si to s dětmi pouze obejde, ony ale byly jiného názoru a po pár spořádaných krůčcích ve dvojicích se rozcupitaly a nebyly k zastavení.

bpr_1

V 11 hodin dorazili první nedočkavci z řad veřejnosti. Přicházeli kamarádi paní Martinkové, i lidé, kteří přišli pomoci jen tak v rámci svého běžeckého tréninku. Od ploten si odskočily uběhnout pár koleček kuchařky. Objevili se bývalí žáci p. Martinkové, čerstvé maminky a tatínkové běhali kolem hřiště s kočárky. Své nejspíše první kolečko v životě tak absolvovalo i 3týdenní miminko. Přišli pejskáři se svými čtyřnohými kamarády, kteří byli z akce vysloveně u vytržení. Přišli nabušení atleti i zapřisáhlí odpůrci sportu, kteří se rozběhli jen a jen kvůli paní ředitelce. Přišel Roman i Tomáš a vedro nevedro ukrajovali kolečka pro maminku. Zpátky se vrátily děti ze základky, vysypaly na stůl korunky z prasátka a prohlásily, že dnes dají nejméně 40 kol, ale spíš více. Unaveni po výkonu ještě napsali paní ředitelce vzkaz, že ji mají rády a jaly se povzbuzovat další běžce na trati. Nakonec padly i úctyhodné rekordy, 9letý Víťa uběhl 77 koleček, záhy ho překonal Vašík se 78 kolečky a celou akci uzavřel 10letý Danek, který naboso zaběhl rovných 100 koleček! Na to si ten kluk v modrém tričku s nápisem „Call me crazy“ obul své trepky a zmizel domů na koloběžce.

bpr_2

Nebyl to obyčejný běh a nebyla to jen tak nějaká sbírka. Kdo nezažil tu atmosféru, nepochopí. Nevěnovali jsme jen dvacetikoruny, darovali jsme zájem a podporu. Každému z Vás náleží obrovské díky a právem na sebe můžete být hrdí za to, že jste přišli na start.

Fotogalerie. A dokonce přijela i televize TV Polar.

Tags:

Závody 2016

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři