Bratislavský maraton 2016

by HonzaM 24. April 2016 15:18

Bratislavský maraton ve znamení osobáku.

Na přelomu března a dubna se koná každoroční Bratislavský maraton, který se běží na dva stejné okruhy. Letos jsem se ho účastnil již po třetí. Po dvou úplně ne pro mě vydařených ročnících bylo načase se trošku ukázat a konečně zaběhnout solidní čas.

IMG_20160403_193337

V plánu bylo běžet pod 3 hodiny a 10 minut. Po startovním výstřelu který byl přesně v 10 hodin dopoledne jsem se rozběhl společně s další tisícovkou běžců vstříc 42 kilometrům. Jak to bývá zvykem na větších závodech běží současně se závodníky i vodiči, kteří udávají tempo pro určitý celkový čas a kdo chce, může s nimi běžet.

Protože pro můj čas nebyli vodiči, proto jsem se rozhodl běžet s těmi na 3:00. První kilometry ubíhaly pěkně a až do 19. Kilometru pípal každý kilometr 4:15. Poté mi úplně ztuhly nohy a odpadl jsem na občerstvovací stanici, skupinka i s vodiči se mi vzdálila asi na 500 metrů.

Rozhodl jsem se ale, že vše je v hlavě a zkusím je opět doběhnout. Asi po 5 kilometrech se mi to naštěstí podařilo a opět jsem se zařadil do skupinky. V té už sem ale bohužel vydržel do cca 30. Kilometru a opět jsem vytuhnul. Posledních 10 kilometrů už bylo jen o vůli. Té jsem měl naštěstí dost a tak jsem proťal cílovou čáru ve spokojeném čase 3:11.

13076555_1120056518051889_8903702000109913510_n

Pokud bude vše vycházet tak se zde objevím i příští rok s plánem aby můj cílový čas začínal dvojkou.

Výsledky.

Tags:

Závody 2016

Maraton Rotterdam 2016

by MartinK 14. April 2016 09:07

Dva prvomaratonci a jeden osobák.

Sám od sebe bych se asi ještě letos na maraton neodvážil, to by ale na podzim v hospodě nesměla proběhnout Lumírova hecovačka, které jsem podlehl a přihlásil se někdy v říjnu na svůj první maraton a to rovnou do Rotterdamu, ať to stojí za to. Původně to vypadalo, že nás pojede více, nakonec jsme vyrazili ve složení Karolína, Lumír a já se svými doprovody, závodu se zúčastnil ještě Benny, který nám po celou dobu našeho pobytu společně s Ivetou poskytli azyl ve svém příbytku ve Zwolle, za což jim patří velký dík.

Původně padla sázka o bečku, že zaběhnu pod 3:45. Na konci února mě ale zbrzdilo nepříjemné zranění chodidla, kvůli kterému jsem byl celý březen bez tréninku a do poslední chvíle visel nad mým odjezdem do Holandska otazník. Necelé dva týdny před maratonem jsem šel chodidlo otestovat na Velikonoční dvanáctiminutovku, vydrželo a tak jsem se rozhodl, že to risknu. Cílem už tedy nebyl čas pod 3:45, ale dokončit a neobnovit si zranění.

DSC_1763

Chtěl jsem to rozběhnout pomalu okolo 5:40 na kilák a podle toho, jak se budu cítit přizpůsobovat tempo. Kvůli dlouhé pauze, ale hlavně kvůli tomu, že jsem maraton ještě nikdy neběžel, jsem netušil, co mám očekávat. Slyšel jsem o pověstném začátku závodu na 30. kilometru, ale nevěděl jsem, jaká bude skutečnost. Oproti mým předpokladům se mi v pohodě dařilo držet tempo rychlejší – okolo 5:20/km a k mému překvapení mi to bez velké námahy vydrželo až do třicátého kilometru. Zhruba po pěti kilometrech jsem pojídal rozinky, po dvacátémpátem se začaly ozývat první křeče. Po třicátém to ale teprve začalo, pověstný náraz do zdi se bez varování dostavil. Křeče se stupňovaly, nohy tuhly, síly docházely. Navíc na 30. km jsem míjel běžce, kteří byli v opačném směru již na 40. km, tedy kousek před cílem, což mi rozhodně nepřidalo. Věděl jsem ale, že nesmím zastavit, abych se protáhl nebo si odpočinul, jinak bych se už nerozběhl. Proto jsem na občerstvovačkách maximálně zpomalil, ale nikdy nezastavil. Podél trati už spoustu lidí protahovalo křeče a závodní pole se proměnilo v chodce – ty jsem předbíhal a běžce – ti předbíhali mě. V duchu jsem si říkal, že musím vydržet do 35.km, pak že nohy povolí a opět se mi to rozběhne. Tak jsem vydržel a nohy nepovolily a ani se to nerozběhlo, ba naopak. Bylo to čím dál horší. Celou dobu jsem věděl, že závod dokončím, jen šlo o to, jak moc mě křeče a těžké nohy zpomalí a zda vydržím nepřejít do chůze. Na to, jak jsem ze začátku držel strojové tempo, tak v posledních kilometrech jsem se dostal až přes 6 minut/km. Posledních 500 m jsem do toho dal naprosto vše a dorazil do cíle v čase 3:50:13. Pořadatelka staršího věku mi pak nabídla, abych se o ni opřel a vedla mě pro vodu. Nebyl jsem moc schopen vlastní chůze.

Cíl doběhnout a neobnovit si zranění jsem splnil. K tomu jako bonus jsem to zvládl pod 4 hoďky, co mi ale dělá největší radost, že jako první v historii SK Fuga jsem hned při svém premiérovém startu porazil Lumíra, díky kterému jsem vlastně do Holandska vůbec jel.

Závěrem bych rád pogratuloval Karolíně, se kterou jsem startoval ve stejném koridoru, ale brzy se mi vzdálila a doběhla v krásném osobáku 3:36:44 a to i přes drobné vyměšovací obtíže – možná se svěří sama ve svém reportu. Dále patří gratulace Bennymu, který zvládl svůj první maraton za 4:10:54.

Výsledky.

Tags:

Závody 2016

Kalendář přání 2016

by Lumír 4. April 2016 10:15

Přání Filipa – let vrtulníkem.

V rámci spolupráce s klubem boccistů HSC Havířov, jsme se stali patrony Filipa Hyráka. Společně jsme nafotili fotku do Kaledáře přání 2016. Filipovo přání je let vrtulníkem, a ten mu splníme díky společnosti DSA a.s.

nazev DSA a.s.Splnění snu se uskuteční na letišti v Hradci Králové. Vše okolo letu zajistí společnost DSA a.s., která působí na leteckém trhu již od roku 1992. Jejím nosným programem se od roku 1993 stala letecká činnost ve zdravotním systému ČR od repatriačních letů až po provozování letecké záchranné služby. Společnost disponuje největší leteckou školou v české republice provádějící výcvik profesionálních pilotů až po kvalifikaci dopravního pilota. Svou vlastní leteckou techniku dále využívá pro leteckou dopravu, provoz aerotaxi a při leteckých pracích. Pro veškerou svou leteckou techniku zajišťuje servis vlastním střediskem údržby. Zároveň zajišťuje servisní práce i pro ostatní letecké provozovatele a majitele letecké techniky v ČR a EU.

skfuga_filip

Tímto Vás také zveme na tradiční vrtulníkovou akci Helicopter Show na letišti v Hradci Králové. Proběhne 13. – 14. května 2016.

logo_HS2016

Tags:

Ostatní

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři