Velikonoční 12minutovka 2016 – 9. ročník

by Lumír 27. března 2016 13:45

Jarní počasí v Havířově a nový rekord závodu.

V neděli 27.3.2016 v 11:00 byl odstartován první rozběh 9. ročníku Velikonoční 12minutovky. V prvním rozběhu bojovaly o celkové umístění ženy a děti. Hned ze startu se odpoutala domácí Kája Feberová a Daria Madzia. Prvni 2 okruhy si držely mírný náskok na 3. Ivanu Zbořilovou. Ta se však ve 3. okruhu dostala do vedení a už před sebe nikoho nepustila. Zvítězila výkonem 2915m. Za ní probíhal souboj o 2. místo, který nakonec těsně vyhrála Karolína Feberová a výkonem 2785m skončila na 2. místě. Třetí s výkonem 2780m skončila polská závodnice Daria Madzia.

Mezi dětmi suveréně zvítězil Andrej Cholewa z Havířova výkonem 2650m. Druhý doběhl Víťa Valošek s výkonem 2595 a třetí skončil Jan Čurda s 2260m.

IMGP4590

Ve 12:20 byl odstartován druhý rozběh. Hned ze startu šla do čela dvojice Lukáš Ožana a Przemyslaw Gibiec, postupně se začali vzdalovat zbytku startovního pole a až do konce nebylo jasné kdo z nich zvítězí. V posledním okruhu nastoupil Lukáš Ožana a podařilo se mu získat vítězství výkonem 3695m – což je také nový rekord závodu. Na druhém místě doběhl polský závodník Przemyslaw Gibiec s výkonem 3680m. Třetí místo získal Petr Kloda výkonem 3570m.

IMGP4594

Nejstarším závodníkem byl 80letý Jaroslav Gaman z Havířova a zaběhl 2120m. Nejmladší závodnice byla 6letá Lucka Stejskalová z Havířova, která zvládla uběhnout 1720m.

IMGP4583

Po závodě jsme předali p. Gamanovi poukázku na nové boty, na které se složili závodníci, organizátoři a Cyklokrám Havířovpo závodě Okolo Těrlické přehrady. Kde p. Gaman běžel tak urputně, že v jednom z brodů ztratil jednu botu a do cíle doběhl jen v jedné botě.