5.ročník Lowellpro Cross Landecká 10

by HonzaM 17. January 2016 21:17

Ledové proběhnutí v Ostravě.

Neděle patří již tradičně u SK FUGA rannímu plaveckému tréninku. 17. 1. jsme se s Martinem Bilousem rozhodli stihnout ještě i Landeckou desítku, která se konala již po páté v okolí Landeckého parku v Ostravě. Na výběr bylo 5 nebo 10 km, oba dva jsme zvolili delší trať.

l10_malda_2016

Závod se běží na dva stejné okruhy a asi 300 m doběh do cíle. První kilometr je hned po startu prudce do kopce, poté je asi kilometr seběh k řece Odře, podél ní se běží do Landeckého parku odkud je to přes mírné stoupání a opět klesání k cíli.

Cílem nebylo hnát se za nějakými „osobáky“ ale spíše se otestovat před následujícím víkendu, kdy se koná LH24.

l10_martin_2016

I přes naplavané ranní kilometry to celkem běželo, první okruh jsem zvládl za 22:30, podařilo se udržet tempo a druhý okruh jsem protínal ve stejném čase, v cíli nakonec za 45:53.

Martin zvolil po přepáleném prvním kole volnější tempo a byl v cíli za 55:18

Foto a výsledky.

Tags:

Závody 2016

Zimní běh přes Kosíř 2016

by MartinK 12. January 2016 09:21

Běh do vrchu na Hané.

Již dlouho dopředu jsme byli s parťáky z olomouckého Jogita domluveni, že svou povánoční formu půjdeme otestovat na tradiční zimní běh přes Kosíř. Tradiční je spíše pro místní běžce, jelikož se konal již jeho 37. ročník. Pro mě osobně to byla premiéra.

Moc jsem nevěděl, co od trasy čekat. Jsem spíše zvyklý na beskydské kopce, takže jsem si říkal, že to bude hračka, na druhou stranu jsem Kosíř nechtěl podcenit, má sice jen nějakých 470 metrů nad mořem, ale je to pořád hanácké Mont Blank, že jo! Na startu závodu se sešlo velké množství běžců (přes 300). Počasí nebylo zrovna příjemné, mrholilo a místy byla ledovka, ale když je závod, tak se na počasí nehledí.

martin_kosir

Po jedenácté hodině byl závod odstartován. Nejprve jsme symbolickou minutou ticha vzpomenuli na Miroslava Křížka, jehož memoriálem tento závod je a společně s výstřelem byla zahájena i Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje. Prvních několik stovek metrů se běželo po lehce namrzlé silnici, poté už však had běžců zabočil na terénní cestu do lesa a jal se stoupat do kopce s cílem dosáhnout Kosířské rozhledny. Byl jsem připraven na pět kilometrů do kopce, otočku u rozhledny a poté pět kilometrů seběhu. Trať se ale od počátku vlnila a tak jsem se nemohl zbavit pocitu, že po každém výběhu kopce hned následoval seběh. Moc lidí přede mě nešlo, spíše jsem postupoval startovním polem kupředu, v jednom kopci jsem předběhl i Romana Špičáka a tak jsem u rozhledny byl v čase 28:20, na prvním místě z Jogiťáků s jasným cílem toto místo při běhu dolů udržet. Ukázalo se ale, že jsem přece jen při výběhu nahoru ztratil více sil, než jsem chtěl a začal jsem tuhnout. Ani z kopce, ani po rovinkách mi to neběželo podle mých představ a celkem jsem se trápil, dost lidí šlo přede mně, včetně Romana. S vědomím, že závod jdu přece jen v rámci tréninku, jsem nechtěl jít do úplného maxima a tak jsem se snažil udržet nějaké rozumné tempo a při opětovném náběhu na asfalt zrychlit co to půjde. S výsledným časem lehce přes 47 minut jsem spokojen. V cíli jsem se odměnil výbornou polévkou a domácími koláčky. Nepohrdl jsem ani ochutnávkou domácí slivovice a calvadosu.

Výsledky a fotky.

Tags:

Závody 2016

Kuřimský kros 2016

by Materazzi 11. January 2016 12:42

Docela dobrý výkon na Kuřimském krosu se španým koncem

Pátý díl zimního Brněnského běžeckého poháru se mi konal za humny a tak jsem neváhal a zúčastnil se. Po dvou leté pauze, kdy mne vždy na počátku roku kosila nemoc. I teď to bylo na hraně a tak jsem stál na startu se sebezapřením. Kuřimský kros má největší převýšení ze seriálu BBP, a jelikož byl letos celý na sněhu, tak to byla ideální příprava na LH24, která mne čeká ve štafetě s Lumírem za 14 dnů. Tuto trasu Kuřimského krosu jsem běžel zatím jen jednou. V roce 2012, v podstatě na suchu. Bylo mi tedy jasné, že v těchto podmínkách letos svůj čas určitě nevylepším. Na start hlavního závodu mužů se postavilo 264 závodníků a čekal nás v devíti kilometrech 2x výběh na vrchol Kuřimské hory.

Nebylo mi vůbec dobře a z nosu mi teklo, a tak jsem se postavil na start docela dozadu. V průběhu závodu se mi pak dařilo se posouvat trošku kupředu. Zejména ve stoupání na vrchol jsem to kolem sebe docela drtil. A to jsem nešel úplně hranu kvůli chrapotu na průduškách. Je vidět, že důraz na výběhy všeho druhu přinesl snad nějaké ovoce. Naopak jsem ztrácel v seběhu, hlavně ve zledovatělé pasáži kolem chatek, kde mi pud sebezáchovy velel zpomalit. Nakonec jsem se usadil někde ve středu běžeckého pole a doběhl jsem jen o minutu pomaleji než v roce 2012. Tenkrát jsem byl 10 minut za Petrem Vabrouškem, letos to bylo za ním jen 9 minut. Tak snad tam nějaké zlepšení je. Bohužel ale asi jsem neměl na ten závod jít, protože jsem se úplně dodělal. Na nějaký další tréning můžu zapomenout a myslím, že budu mít co dělat, abych se dal do LH24 dohromady.

http://www.atletikauni.cz/cz/s1526/Vysledky/Seznam-zavodu/c3108-Detail-vysledku/atr3036-Hlavni-zavod-10km

Tags:

Závody 2016

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři