Albrechtický sprint triatlon 2015 - výsledky

by Lumír 27. June 2015 14:30

Tags:

Albrechtický Triatlon | Závody 2015

Mattoni 1/2Maraton Olomouc 2015

by Honza 23. June 2015 08:19

Testovací závod na půlmaratonské trati.

Po pěti letech studia v Olomouci jsem si musel konečně zaběhnout známý půlmaraton ze série závodů RUNCZECH. Bral jsem to jako další ostrý trénink po státnicích a doufal jsem v lepší výsledek než na CZECHMANovi před dvěma týdny. Stanovil jsem si cíl zaběhnout 21 km pod 1 hodinu a 30 minut, čímž jsem si zařídil místo hned v prvním koridoru za profesionálními atlety.

Závod startuje tradičně v podvečer v 19:00. Celý den se honily mraky a před šestou hodinou dokonce zapršelo. Déšť však brzy ustal, po chvíli dokonce vysvitlo sluníčko a udělalo se ideální běžecké počasí. Na Horním náměstí v Olomouci se postupně rojily davy běžců jako mravenci. Každý se rozklusával a protahoval. Před sedmou hodinu jsme se začali řadit do koridorů a čekali na start. Letošního ročníku se zúčastnilo kolem 5500 běžců, takže po výstřelu začala pěkná mela. Já jsem měl naštěstí dobrou startovní pozici a velice rychle jsem si stanovil tempo. 

Trasa byla velmi atraktivní jak pro diváky, tak pro závodníky. Z náměstí jsme nejprve směřovali přes řeku Moravu k nádraží. Odtud kolem vysokoškolských kolejí zpět do centra a do Smetanovývh sadů. Tady na nás čekalo asi nejvíce fanoušků. K mému překvapení jsem v tom davu zahlédl spoustu známých tváří. Velmi příjemné také bylo slyšet své jméno. To mě přimělo dokonce k nahození úsměvu a zamávání, což u mě není příliš obvyklé. V těchto místech jsme se dostali k polovině uběhnuté vzdálenosti. Celou dobu jsem se držel se skupinkou běžců, kteří měli podobné tempo. Postupně jsme doběhli do Hejčína a kousek za Olomouc směrem k Černovíru a Klášternímu Hradisku, kde se mi běželo velmi dobře. Dostal jsem se na čelo skupinky a podařilo se mi seběhout dvě menší skupiny před námi. Po patnáctém kilometru jsme se opět vraceli do města a k nádraží. Posledních pár kilometrů bylo podobných těm prvním, takže už jsem měl představu o délce trati. Průběžné kontroly tempa a času mě uklidňovaly a tušil jsem, že cíl splním. Malá krize přece jen přišla, ale drobnou ztrátu z osmnáctého kilometru jsem smazal závěrečným sprintem na posledním kilometru, kde se mi ještě podařilo předběhnout několik soupeřů a srazit nějaké ty vteřinky. Reálný čas v cíli byl 1:28:11. Maximální spokojenost a pozitivní známka toho, že jsem během státnic běhat úplně nezapomněl. V cíli na mě čekala mattoni, medaile a pusa od nejvěrnější fanynky.

Tags:

Závody 2015

Moraviaman 2015

by Martin 22. June 2015 13:48

Úspěšná premiéra na Ironmanských tratích.

20.6.2015 v 7:00 se v Otrokovicích u Zlína konal Moraviaman triatlon na tratích: 3,8 km plavání, 180 km cyklistika a 42 km běhu. Z týmu SK FUGA se závodu zúčastnili: Vilém Strakoš, Jan Malošík, Radan Návrat, Viktor Kubita, Karel Uhlíř a já -  Martin Bilous.

Všichni jmenovaní už měli svého Ironmana v minulosti úspěšně za sebou, ale pro mě to byla premiéra. A jak jsem to viděl ze svého pohledu?

Vše jsem si naplno začal uvědomovat poslední noc, kdy mi mozek místo spánku jasně signalizoval, že jsem zas udělal nějakou blbost a kam jsem se to vlastně přihlásil.  Takže jsem naspal asi 3hoďky, nacpal do sebe kaši s ovocem a jelo se na start. V depu už bylo naplno cítit napětí, zkontrolovat naposledy kolo a vše potřebné, nasoukat se do neoprénu a šlo se k vodě. Zavřít oči, srovnat myšlenky a soustředit se pouze na plavání. Co bude potom, hodit momentálně za hlavu.

V 7:00 to začlo. Začal jsem pomalu z kraje, ať se vyhnu kopancům a strkanicím. První okruh šel skvěle a v druhém jsem si dovolil zrychlit a odškrtnul si pár plavců a můj mezičas byl 40min, takže jsem si začal věřit na čas kolem 1h. Ani jsem nečekal, že to půjde tak hladce a rychle. A výsledky?

Já  1:02, Honza 1:04, Vilém 1:06, Viki 1:11, Karel 1:15 a Radan 1:16.

Kolo jsem začal asi moc rychle, protože mě snad prvních 10km nikdo nepředjížděl, ale všechno chce svůj čas a na cca 20km už mě měl Honza a pak zase já ho a stihli jsme si i popovídat kdo z nás bude vlastně v té chvíli lídr týmu. Já věděl, že je to naposled co ostatní Fugovci jsou za mnou. Výborně jezdil na kole Vilém a v druhém kole mi dal jasně najevo, kdo bude cyklistický král. Na obrátkách se mi vzdaloval víc a víc a já si už jen hlídal odstupy ostatních. Na trase byli také dva mini kopce, které byly super na protažení zad. K mému údivu jsem tam posbíral vždy nejvíc cyklistů. Ti mě ale okamžitě na rovinkách na těch svých kozách okamžitě převálcovali. V depu výborně pracovaly naše ženy, ať už jako fotografky či kustodky a fanynky a byla to vždy výborná vzpruha a motivace do dalších km. Také jsem si hlídal pití a občerstvení. Nepohrdnul jsem ani toustem se sýrem a vždy se snažil posbírat i banány a racio tyčinky. Ve čtvrtém okruhu (posledních 45km) přišel na pět minut déšť a pak vítr, který nás pomalejší zbrzdil a vzal hodně síly. Přesto jsem měl nakonec průměrnou rychlost přes 31km/h. Záda vydržely a nohy taky.  A výsledky?

Vilém  5:33, já 5:47, Honza a Viki za 5:53, Radan 5:55 a Karel 6:17.

Po těch 180km na kole ještě běžet maratón? To mě strašilo už dlouho před samotným závodem.  Všechno opět srovnat v hlavě a vydržet nějaké tempo aspoň 20km a pak už to snad dojdu. Vybíhal jsem pomalu, zlehka a na cca 2km, jsem světe div se, ještě i předbíhal. Hahaha, odškrtnul jsem si jednoho běžce. Mě v té chvíli předbíhalo snad 100 běžčů, ale hlavně se tím nerozhodit. Věděl jsem, že příjde čas Honzův, Radanův a možná i Vikiho, kteří si mě při běhu smlsnou jako malinu. A taky že jo. Asi po 6km si mě dobíral Honza, ať s ním běžím do cíle. Já byl v té chvíli želva, on pes a kolem se občas prohnal i gepard. Takové bylo rozdílné tempo. Viki se nenapádně blížil ze zadu a já si jen říkal, ať mě předběhne co nejpozději, jinak mě to asi srazí psychicky. A co je ještě psycho? Že já jdu do druhého okruhu ze čtyř a vítěz si už vychutnává šampíčko. V půlce, což je 21km jsem měl čas 2:10 a to nebylo vůbec špatné a navíc jsem se i zasmál od srdce, když mi Miriam řekla: no, už to máš jen kousíček! Tak jsem se snažil držet tempo a čekal na chvíli, kdy narazím tzv. do zdi a budu tahat nohy jak po mrtvičce a nebo mě vemou křeče, ale nic takového se nestalo. Hmm, divné. Jen po 30km na chvíli přišla nějaká únava, ale tu jsem začal pozorovat i na Vilémovi.  V té době už byl přede mnou i Radan, který se hodně nenápadně a hlavně rychle prohnal kolem mě. Viki se přibližoval. Už jsme se nepotkávali na občerstvovačce, ale vetší kus za ní. Za to jsem dobíhal o kolo Karla. A věříte na kouzla a čáry? Tak na poslední obrátce asi stál Harry Potter s proutkem či Arabela s prstenem.  5km do cíle a mě nohy nabrali tak fantastické tempo, že jsem začal sbírat jednoho běžce za druhým a už jen honil čas. Proč mi to tak neběželo celou dobu? Taky jsem si vychutnával jaké to je běžet chvíli s první ženou závodu, ale její tempo mé nohy odmítaly. Při vbíhání do cíle jsem si to fantasticky užíval. Lidi tleskali, komentátor výborně povzbuzoval a já konečně stojím na podestě s nápisem Moraviaman  226km a jsem IRONMAN. Skvělý to pocit.  V cíli objetí a pusa od Miriam, a ano, přiznám se. I slzy štěstí byly. A divíte se? Kdo to nezažil, tak asi nepochopí. A výsledky?

Radan 3:58, Honza 4:10, Viki 4:21, já 4:29, Vilém 4:31 a Karel 5:19.

Myslím, že Viki a Karel si udělali osobáky. S Radanem jsem už po závodě bohužel nemluvil, ale klobouk dolů jak mu to běhá. Vilém má můj obdiv, těsně mu unikla top 10 v kategorii. Honza po krizi na kole se náramně chytil při běhu. Myslím, že SK FUGA ostudu neudělala a já snad ještě někdy půjdu ten těžký, ale nádherný závod zvaný MORAVIAMAN. A celkové výsledky?

Startovalo cca 360 závodníků a dokončilo 291.

Honza 11:12, v kategorii 29. z 49. Celkově 131.

Vilém  11:17, v kat. 11. z 31. Celkově 139.

Radan  11:19, v kat. 33. z 65. Celkově 140.

Martin 11:26, v kat. 37. z 65. Celkově 154.

Viktor 11:32, v kat. 36. z 49. Celkově 163.

Karel 12:58, v kat. 68. z 72. Celkově 256.

 

Výsledky a fotky a fotky.

Tags: , ,

Závody 2015

Blanenský plecháč 2015

by Materazzi 16. June 2015 14:39

Solidní výkon na Jihomoravské triatlonové lize

Týden před Moraviamanem a týden po Czechmanovi jsem se už nechtěl pouštět do nějakých delších tréningů a tak jsem si jel opět po roce zazávodit do Blanska na místní klasiku sprint triatlon Blanenský plecháč. Na úvod jsem se pěkně rozběhal, protože jsem přijel pozdě a ještě k tomu na druhou stranu přehrádky Pálava. Tudíž jsem si dal sprintík kolem Pálavy, ukecal jsem paní na registraci, ať ještě vše vybalí a vyfasuji chip a číslo, pak opět sprint kolem přehrady, rychlé vybalení z auta v čase srovnatelném s pobytem v depu při závodě a konečně 10 minut před startem jsem se již dostal do depa a měl jsem nakonec relativně dost času na obléknutí neoprenu a krátké rozplavání. Následoval start pro cca 110 závodníků (letos kvůli pozdějšímu termínu bez Petra Vabrouška). První okruh se mi neplavalo vůbec dobře. Pořád jsem byl s docela dost plavcema a viditelnost ve vodě cca 5 centimetrů mi mezi nimi moc orientaci neusnadňovala. Nakonec jsem se ale rozplaval, v druhém kole jsem pár plavců přeplaval a vylézal jsem z vody na 31. místě. Kolo je v Blansku velmi kopcovité. Zvlášť první polovina cesty na obrátku se neustále docela prudce stoupá. Letos mi to ale na kole slušně jede, a tak jsem si v pořadí kousek polepšil, i když do těch kopců by se šiklo mít o pár kil méně. Cyklistika srovnávat s loňskem ale nejde, jelikož se letos jelo malinko jinak. Do Blanska se přijíždělo ne přes Podlesí, ale stejnou trasou jako se jelo ven. Až dotud jsem byl s výkonem tedy velmi spokojený. Pak jsem trošičku ale ztratil na běhu. Běh mi tam moc nesedí – běží se buď z kopce, nebo do kopce … raději bych nějakou rovinu. Na běhu jsem měl o chlup horší čas než loni, trošku jsem se propadnul a nakonec dokončil na solidním 33. místě a 6. v kategorii 40-50 let. Myslím, že jsem podal docela dobrý výkon a už se těším v sobotu do Otrokovic.

Výsledky

Tags:

Závody 2015

Brušperk 2015

by Adam 15. June 2015 13:55

Další tropický závod.

Letos jsem do svého závodního kalendáře opět zařadil terénní triatlon v Brušperku. Z týmu byl na startu ještě Martin B.- původně přihlášený na celý závod, ale nakonec se rozhodl šetřit síly před Moraviamanem a absolvoval pouze plaveckou část v rámci štafety s kolegy z řad hasičů.

V Brušperku se závodí na tratích 0.8km plavání, 28km na horském kole a 4km běh. Plavání ani běh se od mé poslední účasti před třemi lety nezměnily. Pouze trasa kola byla jiná. Jely se 2 okruhy po 14 km. Letos byl závod navíc vyhlášen jako mistrovství MS kraje v terénním triatlonu. Předpověď slibovala tropický letní den, což se hned od rána vyplňovalo, tak jsem sebou ani nebral neoprén. Před závodem klasicky registrace, uložení věcí do depa, lehké rozplavání a jde se na věc.  

Start závodu v 11:15 z břehu brušperské nádrže. Kvalita vody nic moc, ale na ten kousek se to dalo vydržet – koupat bych se tam asi nechodil. Na startu bylo 109 závodníků, plavalo se na délku nádrže tam a zpět. Po otočce kolem bójky jsem měl pocit, že se mi plave docela lehce i rychle. Z omylu mě vyvedl při nadechování pohled na nějakou slečnu, která vedle mě plavala stylem prsa a já ji nemohl uplavat. Takže plavání nakonec nic moc, ale po pátečním ukončování fotbalové sezóny jsem byl rád, že jsem vůbec doplaval. Po výběhu z vody jsem v depu potkal Martina, který měl plaveckou část v rámci štafety za sebou a pár minut už tam postával.

Z cyklistiky jsem měl největší obavu. Na horském kole jsem byl letos 2x – s dětmi na výletě. Před závodem jsem si pro jistotu nechal v Cyklokrámu vyladit kolo, abych měl jistotu, že na něm je vše pořádku. Trať byla velmi pestrá bez větších stoupání. Střídaly se asfalt, singltrekové useky, lesní cesty i pole. Některé úseky byly pro mě technicky dost náročné – říkal jsem si, hlavně bezpečně, ale jak už to při závodním adrenalinu bývá, tak to občas bylo dost na hraně. I přes počáteční obavy se mi na kole jelo dobře a bez kolize či technických problémů jsem cyklistickou část dokončil.

Závěrečný 4km dlouhý běh začíná od přehrady směrem mezi domy. Zhruba v polovině trati je zpestřený výběhem schodiště a táhlým stoupáním nad přehradu, odkud se běží z kopce loukou zpět k přehradě, kolem které se oběhne jeden okruh. Velmi příjemné v tom vedru bylo osvěžení, které závodníkům při běhu do zmíněného kopce poskytoval u svého domu jeden pán kropením ze zahradní hadice – zachránil tím spoustu životů si myslím. Běh mi vyšel tradičně nejlépe, pár závodníků jsem ještě předběhnul. Nakonec jsem dokončil na 23. místě ze 109 startujících v čase 1:45:00. Martinovi se v rámci štafet podařilo dokonce vyhrát.

Výsledky: http://vysledky.timechip.cz/#2015/7/

Tags:

Závody 2015

Pozvánka na Albrechtický sprint triatlon 2015

by Lumír 10. June 2015 08:01

Albrechtický sprint triatlon 2015 - 6. ročník

Poslední červnovou sobotu, tedy 27. 6.2015, se na Těrlické přehradě u obce Albrechtice uskuteční 6. ročník Albrechtického sprint triatlonu. Tratě se nemění, závodníky tedy čeká cca 750 metrů plavání ve vodě přehrady, pak dva 11-ti kilometrové obrátkové okruhy poctivé cyklistiky mezi kruhovým objezdem v Albrechticích a Těrlickem, a nakonec běh do Albrechtic (po ulici Rybářská, Životická, Obecní, Hornická) a zpět k přehradě. Cyklistika se jede bezhákově a je povinná přilba.

Závod pořádá klub SK Fuga a Český Červený Kříž Karviná. Zázemí poskytuje základna Vodní záchranné služby Těrlicko. Po závodě bude pro každého čekat občerstvení, včetně tradičního domácího guláše a piva. Zde proběhne i vyhlášení výsledků a předání cen.

Neváhejte a přijde si vyzkoušet triatlon, když si nevěříte na celou trať, tak můžete závodit jako 3 členná štafeta, kdy každý závodník absolvuje pouze jednu disciplínu.

Součástí závodu jsou i závody dětí, více informací tady.

Registrace je zde a aktuální startovní listina zde.

Další informace a propozice.

Tags:

Albrechtický Triatlon | Závody 2015

Czechman 2015

by Radan 8. June 2015 21:46

Tropická půlka na úvod sezóny

Jako již tradičně sezona delších triatlonů začíná na počátku června  na polovičním triatlonu v Pardubicích, kultovním Czechmanovi. Letos byl Czechman rekordní ve všech směrech – největší počet účastníků (580 jednotlivců), ještě větší vedro než loni (32 stupňů ve stínu), ale také největší účast za náš klub a 100% dokončení závodu. Všichni jsem byli zvědaví, jestli se nám podařilo přes zimu něco natrénovat, zlepšit, jak budou fungovat nové high tech vychytávky a byly i velké ambice na osobní rekordy.

Po zmateném startu, kdy nikdo nevěděl, jestli už se plave nebo ne, jsme se vrhli do první, musím říct nejpříjemnější části závodu, do příjemně osvěžující vody pískovny v Hrádku. Díky chaosu na startu alespoň nenastala klasická kopanice, ale celé pole se hned roztáhlo.

Jako první šel z vody Lumír za 30 minut, následován Karolínou, Martinem, Honzou Malošíkem (cca za 32 minut), pak Adam, (35 minut), Vilém, Honza Hrabec, Karel (38 minut), Radan, Benny (40 minut). Karolína a Honza Malošík s pořádným vylepšením, ostatní tak nějak plus mínus ve standardu.

Velký počet účastníků se projevil na kole dost výrazně, v podstatě se nedalo ubránit draftingu, protože stále jela pohromadě velká skupina lidí, která se nedala roztáhnout, to navíc dělalo i dost problémy na některých úzkých cestách, kde se vešla tak maximálně dvě kola vedle sebe. Nicméně kolo to pěkně jelo, Lumír upaloval jako raketa a dal kolo za 2:24, za ním dojel Martin (2:42), Honza Malošík (2:40), pak Vilém (2:36), Radan (2:37), Adam (2:45), Karolína (Kája na kole překvapila za 2:49), Karel(2:47), Benny (2:52) a Honza Hrabec. Tady už Honza bral závod jen jako zpestření mezi státnicemi a promocemi, kdy na trénink nebylo před tím vůbec čas). Závod se vyvíjel zajímavě, až na Lumíra, který nám ukázal záda hned na začátku, jsme vzájemně bojovali a nic nebylo jisté.

Na běhu začalo pravé peklo, úseky ve stínu se střídaly s úseky na pálivém slunci. Já jsem zase udělal blbost, že jsem se rozběhl poměrně rychle a na 4 km jsem upadl do krize, takže procházka, gel, solné tablety a nějak se z toho vyhrabat. Před sebou jsem taky neviděl nic pozitivního, Viléma kráčejícího naštvaně po kraji cesty, Honzu Malošíka proklepávajícho si v lese křeče, Martinovi taky nebylo moc do řeči, jen Adam kolem mě proběhl ladným srnčím krokem a zmizel v dáli přede mnou. Kája statečně bojovala a potkávali jsme se se stejnými odstupy. Naštěstí jsme se nakonec všichni vzpamatovali a nějak se doplazili do cíle tohoto horkého pekla.

Na běhu Lumír zabojoval za 1:29 a to mu bránily v rychlejším běhu křeče, pak Adam za 1:47, ostatní tak plus minus okolo 2 hodin až na Bennyho, který má v Holandsku maximálně 15 stupňů teplo a musel si vytrpět tuto českou grilovací party.

A jak to dopadlo celkem:

Lumír – 4:29:37, celkově 30.místo,  5. místo v kategorii– osobák o 6 minut

Adam – 5:13:39, celkově 194. místo

Honza Malošík – 5:18:59, celkově 218. místo

Radan – 5:19:17, celkově 221. místo – osobák o 18 minut

Karolína – 5:29:31, celkově 280.místo, 4. místo v kategorii – osobák o 25 minut ! 

Martin – 5:36:00, celkově 321. místo

Vilém – 5:50:30, celkově 396.místo

Honza Hrabec – 5:51:50, celkově 401.místo

Karel - 6:10:18, celkově 466.místo

Benny – 6:24:39, celkově 502. místo

Celkové výsledky

Tags: , ,

Závody 2015

2. ročník Dětského albrechtického aquatlonu 2015

by Karolína 4. June 2015 15:17

Pozvánka na dětský aquatlon.aquatlon_deti

Sportovní klub FUGA srdečně zve všechny mladé závodnice a závodníky na 2. ročník Dětského albrechtického aquatlonu, který se uskuteční před startem hlavního triatlonového závodu v areálu základny VZS ČČK Těrlicko, v Albrechticích, dne 27. 6. 2015. Odstartováno bude v 9:30. Závodí se ve dvou disciplínách – plavání a běhu.

Vypsány jsou tyto kategorie:
6 – 8 let 20 m plavání + 200 m běh
9 – 11 let 50 m plavání + 600 m běh
12 – 14 let 100 m plavání + 1 000 m běh
15 – 18 let 300 m plavání + 1 800 m běh

Zájemci se mohou přihlašovat na http://www.czechtriseries.cz/race/details/900 nebo přímo v místě závodu.

V případě dotazů kontaktujte Karolínu Feberovou na karolina.feberova@skfuga.cz nebo +420736271346.

Aktuální startovní listina.

Tags:

Závody 2015

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři