7. Cieszyński FORTUNA Bieg 2015

by Lumír 29. April 2015 17:25

Dva osobáky a dokonce i bedna.

V neděli 26.4.2015 jsme se v plné moravskoslezské sestavě vydali do Těšína na běžecké závody na 10km. Startovka čítala téměř 1000 lidí, tak se dalo čekat, že o soupeře nebude nouze a každý si najdeme toho svého. V poledne bylo odstartováno a Karolína, Adam, Honza H, Honza M, Radan a já jsem vyběhli vstříc trati.

fortuna_bieg_2015

Já jsem si dal za cíl běžet pod 35minut a pokusit se dostat na bednu v kategorii. Závod jsem začal trošku pomaleji než jsem plánoval, ale mělo to výhodu v tom, že jsem pak celou dobu jen předbíhal. Mezi 5. a 6. kilometrem jsem se dotáhl na ženskou vedoucí skupinku a chvíli s nimi běžel. Tempo se mi, ale zdálo pomalé, tak jsem se odpoutal a pokračoval dále sám. Doběhl jsem další skupinku, kde jsem se ani nezdržoval a pokračoval dále. Přidal se ke mě jeden soupeř, se kterým jsme si pak nastupovali skoro až do cíle. Asi 400m před cílem jsem si myslel, že jsem ho už definitivně setřásl, ale najednou se kolem mě přehnal a já jsem už nebyl jeho nástup schopen zachytit. V cílové rovince mě pak ještě předběhla první žena. V cíli jsem byl za 35:16 na 22. místě celkově a v kategorii z toho bylo 3. místo. Takže splněno na 50%.

11149731_1053262761353823_3367664094110307346_o

Karolína jede od maratonu v Bratislavě na vítězné vlně a potvrdila to novým parádním osobákem 44:44!

Radan – 39:53
Adam – 41:28
Honza H – 41:55
Honza M – 43:59

Výsledky.

Tags:

Závody 2015

CRAFT RUNGO Rázovité pětky 2015

by Radan 19. April 2015 13:35

10km – poprvé na bedně a nejvýše !

Tuto sobotu, 18.4.2015, se sešlo hned několik závodů v blízkém a vzdálenějším okolí, závody na 5 a 10 km Bělském lese, večerní ostravský Night run, Dobroslavický duatlon. CRAFT Rungo je seriál závodů, pořádaný  stejnojmenným serverem o běhání, závodů hlavně o radosti z běhání, fajn lidech, závodů pro ty, kteří to chtějí poprvé vyzkoušet. My jsme to objevili s Lenkou někdy začátkem roku, a protože okruh v Bělské lese se nám líbí, tak jsme se přihlásili  Lenka na 5 km, já na 10 km, oba závody se běžely zvlášť, tak jsme nemuseli ani řešit hlídání dětí.

Počasí byl hnus, po týdnu skoro letního počasí přišla opět zima, vítr, déšť, sníh, cca 6 stupňů. Lenka se pustila do 5 km odvážně a vzhledem k tomu, že skoro vůbec netrénovala, zaběhla v nových, krásných, Mizunech pěkný čas necelých 28 minut a mezi ženami doběhla na 24. místě z 80 žen. Závod vyhrál ocelák Libor Pavelka za 18:07.

Na startu 10 km běhu jsem hledal borce z Ostravy a okolí, kteří pravidelně jezdí na místní běžecké akce, ale nikdo z MK Seitl, X Air Ostrava nebo SSK Vítkovice na startu nebyl, tak to vypadalo na dobré šance mezi 150 účastníky. Hned po startu jsem překvapivě držel tempo první skupiny, kde nás bylo šest a společně jsme se drželi až do 3. km, než první tři odskočili. Toto se mi nestalo snad nikdy v životě, že bych se tak dlouho držel v první skupině. I tak se mi zdálo tempo celkem pohodové, cca 3:55 min / km. Od 3. km začalo mírné stoupání až po jeden prudší výběh (ten jsem tady ještě nikdy neběžel). Poprvé jsem zkusil běžet ne na čas, ale na umístění a “takticky”, věřil jsem si na zrychlení na posledních dvou kilometrech, tak stačilo se jen držet naší tříčlenné skupinky. Občas jsem jim sice trochu odběhl, hlavně ve stoupání, ale po 6.km jsem dostal nějakou krizi, běžel jsem tak 4:20 – 4:30, takže mi zase kousek odběhli. Ale závěr byl můj, podařilo se mi vystupňovat až na 3:48 na posledním kilometru a doběhl celkově na 4.místě a 1.místě v kategorii za 40:13 min., vítěz I tak se mi to zdálo neuvěřitelné, běžet celou dobu téměř na špici je úžasný a zároveň svazující pocit, který žene a žene dál ..

 

Výsledky 5 km

Výsledky 10 km

Report na RUNGO

Jinak úžasná akce, spousta fajn lidí, kteří jen tak z dobré vůle si přišli zaběhat, fandit nebo přinést občerstvení pro ostatní – domácí čokoláda byla úžasná, stejně tak chleba s domácími škvarkami Veselý obličej, takže díky za možnost se zúčastnit, snad příště vyjde i počasí.

Tags:

Závody 2015

Dobroslavický jarní duatlon 2015

by Karolína 19. April 2015 12:50

aneb když za SK FUGA závodí jen holky…

Krásné jarní počasí se jako mávnutím kouzelného proutku proměnilo zpět ve studený podzim, a zrovna v termínu prvního závodu triatlonové sezóny. Není divu, že se na start nikomu nechtělo, tedy až na mě…

Mluvím sice o triatlonové sezoně, ve skutečnosti ale v Dobroslavicích jde o duatlon, čili ideální rozjezdový závod. Tentokrát byl kromě Mezinárodního poháru v triatlonu zařazen také do Českého poháru v duatlonu, což pro mě bohužel znamenalo pouze větší šikanování ze strany rozhodčích a vleklejší program. Na startovce se rýsovalo slušné pole soupeřek, v kategorii 20-26 nás bylo 6, přičemž u dvou jsem si už dopředu byla jista vysokými kvalitami. Ženy měly odstartovat v 11 hodin, nicméně to jsme teprve začínaly ukládat kola do depa, kde stál pořadatel, který mě striktně odmítal pustit dovnitř s hrazdou, takže jsem ji ještě narychlo promrzlýma rukama musela demontovat. Obléct se na závod vůbec nebylo jednoduché, a to, že jsem si doma nechala zrovna rukavice, jsem si vyčítala ještě dlouho…

Bylo odstartováno a do čela běžkyň se okamžitě dostala Anička Brychtová, snažila jsem se ji držet, ale už na začátku bylo jasné, že se s ostatníma v tomto závodě nehodlá vůbec bavit. Dost mě překvapilo a taky nakoplo, že jsem za sebou nechala Lucku Materovou, a přestože mě ke konci předběhlo pár namakaných polských dorostenek, tak mě tento neznámý pocit hřál. Euforie však neměla trvat dlouho a podle mých předpokladů mě Materová téměř okamžitě sjela na kole. Trať cyklistiky je v Dobroslavicích velmi kopcovitá, naštěstí nepršelo, takže ve sjezdech mě trápily jen zmrzlé ruce a ne smyky na kole. Vlastně jsem byla docela vděčná za soustředění v Beskydech minulý týden. V kopcích jsem si dokonce zgustla na několika závodnicích, jak se ale nakonec ukázalo, tak ne na všech. Během poslední krátké (2 km) běžecké části už se toho moc napravit nedalo a tak jsem zůstala za Brychtovou i Materovou a ke svému velkému zklamání ještě za jednou závodnicí, kterou jsem do té doby neznala.

10421514_666163080177879_4046262001025164601_n

Nicméně 4. místo mi vzhledem k faktu, že jsem nemusela další tři a půl hodiny čekat na vyhlašování, docela vyhovovalo. Závod to byl sice pěkný, ale chyběl tam ten týmový duch a co víc, všichni fanoušci zůstali taky doma. Proto bych Vás pro příště chtěla vyzvat, přijďte a povzbuzujte – nevěřili byste, jak to funguje!

Výsledky.

Tags:

Závody 2015

Brněnský půlmaratón 2015

by Materazzi 18. April 2015 18:35

Téměř vyrovnaný osobák

Týden po Masaryk Runu jsem se postavil na start dalšího masového závodu a to Brněnského půlmaratonu. Jelikož mi to letos moc neběhá a předloni i loni jsem to šel přímo s tréningu (předloni osobák 1:37:12, loni skvěle rozběhnuté ale vzdal kvůli rozedřené ruce) naordinoval jsem si letos 2 dny volna s tím, že bych pak mohl posunout zase kousek můj půlmaratonský osobní rekord. Počasí mi to moc neusnadnilo. Bylo docela zima a větrno. Na startu jsem litoval, že jsem si vzal je lehké běžecké trenky, celou dobu mi pak byla na nohy docela zima. Cíl byl jasný a tak jsem si hlídal tempo, abych se lehce přehoupl přes můj dosavadní nejlepší čas. Znamenalo to tempo pod 4:35 na kilometr a tak jsem koukal na Garmina a udržoval tempo kolem 4:30. To se mi celkem dařilo a pár kilometrů před cílem jsem měl na hodinkách tempo 4:31 a v duši pocit spokojenosti, že se mi to pěkně povede.

bpm2015_1

Bohužel to jsem ještě netušíl, že zřejmě těmi dvěma proběhy po oválu brněnského velodromu, mi Garmin ukazuje cca o půl kilometru větší vzdálenost a tudíž i větší rychlost než byla skutečnost. Všiml jsem si toho až na 19 kilometrovníku, kdy jsem se koukl i na celkový čas a zjistil jsem, že to snad nestihnu. Zvlášť když poslední dva kilometry vedly do kopce a ještě k tomu proti větru. Rozhodl jsem se to nevzdat takhle hloupě a do posledních dvou kilometrů jsem dal úplně všechno. Nic jsem nevnímal jen bolest, kdy jsem myslel, že každý můj další krok bude asi poslední a mocně jsem finišoval. Když už jsem viděl tabuli s oficiálním časem, jak tam naskočilo 1:37, sebral jsem ještě poslední zbytky sil a do cíle jsem dosprintoval. Nestačilo to. O dvě sekundy jsem zůstal za předloňským časem. Tak to budu muset zkusit zase příští rok a nebo někdy na podzim až skončí triatlonová sezóna.

Odkaz na výsledky

Tags:

Závody 2015

Masaryk Run 2015

by Materazzi 13. April 2015 12:55

Ztracený chip a tak bez záznamu ve výsledkové listině

V sobotu bylo nádherně a tak jsem plánoval rodinný výlet. Napadlo mne se jít podívat na další z masových běžeckých závodů v Brně, na masaryk run,který se běžel na brněnském závodním Masarykově okruhu. V programu bylo spousta atrakcí jako možnost se vznést balónem, zdarma si půjčit koloběžku nebo inline brusle a spousta dalších věcí včetně show letecké akrobacie. Prostě akce jako stvořená pro rodinný výlet. Navíc jsem plánoval i procházku v okolních lesích. Účast na závodě jsem původně vůbec neplánoval. Jde o dost drahý závod, navíc pro přihlášení v den závodu je to ještě dražší. Před odjezdem mi ale asi přeskočilo, možná jen zvítězila touha vyzkoušet nové boty Mizuno Aero, které mi přišly v pátek, nevím, prostě jsem vzal pětikilo navíc, do batohu strčil boty a v 15:00 jsem stal na startovní čáře spolu s dalšími cca 1200 závodníky. Celý den probíhaly na okruhu různé závody na inlinech, koloběžkách a vrchol závodního dne byl běh na dva okruhy (cca 10,5km) s měřeným mezičasem na desítce.

mr

Okruh jsem už znal, neboť jsem zde byl předloni na cyklistických závodech. Věděl jsem tedy, co mne čeká – nejdřív mírně do kopce, pak dlouho víceméně z kopce a pak výživné stoupání v posledním 1,5 km do cílové rovinky, která je pak mírně stále do kopce. To celé se mělo běžet 2x. Bohužel jsem si nějak špatně připevnil k botě chip, který mi někde musel odpadnout, a proto nejsem nikde ve výsledkové listině. To jsem si ale uvědomil, až když jsem se tam marně hledal, že jsem vlastně nikomu nevracel chip. První okruh se mi běželo dobře, tak nějak v pohodě. Pak jsem se pověsil za Aleše Sikoru a snažil se držet jeho tempo. To bylo rychlejší než bych běžel sám. V cca půlce druhého okruhu jsem už jeho tempo neudržel a zbytek jsem odběhl svým tempem. Na desítce jsem měl čas cca 46 minut. V cíli pak 48:17, což by stačilo na 159 flek, pokud bych neztratil chip. V celku jsem s výsledkem spokojený. Hlavně jsem byl rád, že v tom stoupání jsem to byl vždy já kdo předbíhal.

Výsledky zde

Tags:

Závody 2015

Aprílový maratón 2015

by Materazzi 13. April 2015 12:13

Nejhorší čas v historii

V den kdy někteří členové Sk Fuga překonávali své osobáky na Bratislavském maratónu, jsem se už počtvrté, co bydlím v Kuřimi, postavil na start Aprílového maratónu. Jak název napovídá, nejde o opravdový maratón, ale o závod v délce 6 a půl kilometrů, který se běží v rámci Kuřimské běžecké ligy.

http://kbl.kurim.cz/grf/foto/kbl_2015-275_022.jpg

Panovalo skvělé běžecké počasí (až na protivítr při seběhu z Podlesí) a výsledkem bylo překonání traťových rekordů snad ve všech věkových kategoriích. Bohužel můj výkon s tím moc nekorespondoval. Byl jsem po nemoci, po dvou dnech tréningu, a tak jsem ani nic světoborného od sebe neočekával. Brzo ráno jsem si raději šel ještě zaběhat a proběhnul jsem trať, abych se ujistil, že budu schopen vůbec obstojně závodit. Zdálo se, že jsem v pohodě a proto jsem s cca stovkou běžců v deset hodin odstartoval. Přes veškerou snahu jsem podle mezičasu viděl, že to nebude nic moc a v cíli jsem měl nakonec nejhorší čas, co jsem kdy tady zaběhl. Oproti loňsku to bylo o celé dvě minuty zhoršení v nesrovnatelně lepších běžeckých podmínkách. No letos co závod to nejhorší čas, tak doufám, že se to na brněnském půlmaratónu už zlomí.

Výsledky jsou tady

Tags:

Závody 2015

Velikonoční 12minutovka 2015–8. ročník

by Lumír 5. April 2015 14:14

Traťový rekord kvalitních 3650m.

Velikonoční neděle patří již tradičně Velikonoční 12minutovce na dráze v Havířově. Letošního 8. ročníku se zúčastnilo rekordních 33 závodníků. Počasí vyšlo letos takové mrazivé aprílové, naštěstí bez sněhu. Před startem byly ohlášeny pokusy o překonání traťového rekordu a tak se bylo na co těšit.

V 11 hodin byl odstartován první rozběh a hned po startu se do toho borci pěkně opřeli. Do čela se ostrým tempem dostal Przemyslaw Gibiec (Olza Cieszyn) a prvním kolem probíhal s náskokem 50m. V dalších okruzích se mu ale nedařilo držet stanovené tempo a o náskok zhruba v půlce závodu přišel. Do čela se propracoval Lukáš Ožana (Slávia Havířov), následován Michalem Brodou (Jakl Karviná). Po 12 minutách bylo pořadí shodné a vítězi se podařilo překonat traťový rekord, který má nyní hodnotu kvalitních 3650m. Je to pěkná výzva pro všechny do příštích ročníků.

IMGP2393

Mezi ženami si první místo pohlídala Karolína Feberová (SK Fuga) a vyhrála s náskokem více než jednoho okruhu výkonem 2850m, před druhou Nikol Chmielovou (Jakl Karviná) a třetí Anetou Chrobákovou (Jakl Karviná). V dětské kategorii zvítězil výkonem 2170m Jan Čurda (SK Fuga) před Víťou Valoškem (SK Fuga) a Jakubem Hlaváčem (SK Fuga).

IMGP2390

Další naši se také neztratili a vedli si takto:
Radan – 3280m nový osobní rekord
Honza H – 3280m
Honza M – 3060m
Adam - 3040m 
Martin - 2800m
Brunek - 2452m nový osobní rekord

Výsledky a fotky.

Tags:

Závody 2015

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři