Maraton Bratislava 2015

by Karolína 30. March 2015 12:36

Premiéra ve velkém stylu a osobáky.

A přišel den D. Před časem jsem opět bez rozmyslu podlehla Lumírovu hecování do zápisu na šílený závod. A nyní jsem stála na startu Bratislavského maratonu. Ve třetím koridoru jsem se tísnila s ostatními běžci, modlíc se za svůj nadcházející výkon. V sektoru přede mnou stál Adam a v první lajně čekal na výstřel Honza M., neboť ten do očekávaného času na přihlášce uvedl optimistických 3:15. To bylo letos za SK FUGA bohužel vše. Černý kůň našeho týmu zůstal po nemoci doma, předseda dorazil na hotel Nivy a rovněž ulehl, a Hanka, která měla v plánu pokořit svůj osobák na půlmaratonu, se ráno rozhodla, že ze zdravotních důvodů radši také vynechá. Nicméně se chopila role fotografa a máme tak díky ní vše zdokumentováno.

11079695_866631463383132_614683280_n

Z reproduktorů se ozvalo hlasité odpočítávání, ke kterému se všichni rádi přidali, zazněl výstřel a na nebe vystoupalo množství modrobílých balonků. Nevím jak vepředu, ale dav kolem mě se sotva pohnul. Na startu v tu dobu stály necelé čtyři tisíce lidí. Přes startovní čáru jsem prošla až po více jak 4 minutách čekání, začala jsem měřit čas a porovnávat ho s inteligentním náramkem, který mě navigoval na čas 3:45:00. Dlužno říci, že mým cílem bylo 3:50, ale na takový čas prostě v Bratislavě neměli kalkulaci. Nezbývalo, než to prubnout rychleji… Vodiči na 3:45 byli bohužel v sektoru přede mnou a v dohledu jsem je neměla, vydala jsem se tedy po vlastní ose. Celkem svižně, ale pocitově dost v pohodě, až jsem byla překvapená, že na prvním kontrolním bodě mám o minutu lepší čas, než přikazoval náramek. Bála jsem se, abych to nepřepálila a snažila se běžet co nejvíc na pohodu. Atmosféra ale byla výborná, nejvíc mě nakopávaly bubny na pátém kilometru. Ty bych vedle sebe potřebovala celý závod! Každopádně jsem brzy svůj náskok nad náramkem zvedla na 2 minuty, a světe div se, držela si ho! Běželo se mi opravdu dobře, v podstatě jsem si v tom davu ani neuvědomovala, že běžím, kolem byla spousta podnětů, občas Hanka, občas Lumír i s rodinou, prostě paráda. Kolem šly po chodníku dvě slečny a při pohledu na nás nechápaly: „Predstav si, že ideš umriet na trať a eště za to zaplatíš…“ Řekla jsem si, že na tom něco je, ale když už platím, tak dokončím, ne? A běžela jsem dát placku Lumírovi.

11101666_866631220049823_1831639603_n

Vystartovala jsem možná příliš zezadu, což mě sice na začátku malinko zbrzdilo, na druhou stranu jsem měla zase možnost prakticky celý závod předbíhat. Přišel 12. km a za mnou se ozvalo: „Už len tricať!“ a vzápětí odpověď: „Ty si kokot!“. Prostě bylo veselo. Před výstupem na dlážděný kopeček do starého města nám ACDC zahráli příhodnou Highway to Hell. Po náročnějším stoupání pak bylo závodníkům odměnou proběhnout branami nádherného starého města a seběhnout zase dolů k řece. Euforický pocit ze seběhů mě však opustil v druhém kole, kdy to už stehna vnímala jinak. První kolečko jsem dala téměř ve svém půlmaratonovém čase, ovšem v daleko lepší kondici a nažhavená na druhé kolo. Tam jsem dokonce zahlédla i své dva supící Fugáče, jak upalují asi 4 km přede mnou. Pak už mi nohy trochu ztěžkly, ale po občerstvení jsem to vždycky pěkně rozběhla. Občas něco pobolívalo, ale to mě přešlo na 30. kilometru, kde mi komplet všechno zatuhlo. Takže nezbývalo, než před sebe nohy strkat jak se to jen dalo a držet si jakžtakž čas. Pomalu už jsem se zase blížila k náramkovým časům, ale hlouběji už jsem se propadnout nechtěla. Začala jsem trošku více hodovat na občerstvovačkách, abych doplnila energii na strhující závěr… Kilometry se bohužel čím dál více prodlužovaly, ale po tak pěkném rozběhu jsem nemohla připustit, aby mě nějaká poslední desítka zničila. Dostala jsem se na rovinku na nábřeží a zase si to začala pěkně rozbíhat… Počítala jsem minutky a kilometry a s nástupem tabule 41,1 jsem se do toho dala. Moc velké zrychlení to asi nebylo, ale na pár dalších soupeřů to stačilo. Cílovou rovinkou jsem se prohnala jako vítr! (Tedy pocitově, na videu to vypadá spíše jako kachní pochod…) Stopla jsem hodinky a odečetla čas 3:44:57!!! Oficiální čistý čas mi pak vyměřili na rovných 3:45:00, takže ano, má spokojenost a nadšení ještě teď nezná mezí…

Kluci, pro které závod již nebyl premiérou, si i v letošních drsnějších podmínkách zaběhli pro osobák. Adam za 3:19:13 a Honza za 3:37:54. Po závodě následovalo tradiční marné čekání na autobus a rezignovaný zombí pochod přes město domů.

 11096822_866633786716233_94723414_n

Za mě to byl krásný závod a splněná meta. Těším se příště a v početnějším složení!

Mimochodem tam taky padly jakési traťové rekordy za pěkných pár tisíc euro… Hosea Kiplagat Tuei 2:17:18 a Hellen Jepkosgei Kimutaiová 2:35:35. A Petr Vabroušek (jehož rady, jak na maraton, jsem hltala v přípravě) celkem očekávaně ve své kategorii vyhrál.

Výsledky.

Tags:

Závody 2015

Běh Drahanskou vrchovinou 2015

by Viktor 22. March 2015 20:34

Zahájení závodní sezóny první jarní den.

V letošní sezóně jsem se rozhodl vynechat jarní maraton z logického důvodu, že bych prostě nedokázal překonat svůj dosavadní nejlepší čas a tak jsem se v sobotu 21. 3. 2015 vydal na mi neznámý běžecký závod "Běh Drahanskou vrchovinou". Start byl kousek od Brna a startovné 50,-kč, trať dle pořadatele 14500 metrů (Garminy nakonec naměřily 13870 metrů), prostě takový "domácí" závod :-) Pro porovnání v ten samý den se konal běh Lužáneckým parkem, kde se běželo 8km a startovné bylo 500,-Kč, což mi už přijde trochu přitažené za vlasy.

IMG_20150321_113410

Vše po startu v 10 hod. probíhalo standardně, bohužel jsem neměl představu jak trať vypadá a tak jsem se prostě držel ostatních. Prvních 5 km bych přirovnal k trati v Kobeřících a od 5tého km se to však začalo zvedat až na 10km. Od 10tky do cíle nějaké vlnky a závěr byl z kopce. Ve své kategorii jsem doběhl na 26tém  místě v čase 1:07:05 s průměrným tempem 4:50 min/km, převýšení 358 metrů. Vítěz to měl těsně přes 50 minut :-) Po závodě jsem se cítil dobře a tak jsem rád, že příprava na novou sezónu se v novém bydlišti začíná rozjíždět:-) Kamilka mi samozřejmě na trati fandila, snad jí to trochu nakoplo a příště poběží taky!

Výsledky muži a ženy.

Tags:

Závody 2015

Kobeřická dvacítka 2015

by Radan 9. March 2015 18:06

Zatímco SK Fuga spala …

Zatímco většina členů SK Fuga spala po vydařené oslavě narozenin Honzy H. (ještě jednou díky, stálo to za to), já jsem se vydal na první jarní běžecký švih – Kobeřickou dvacítku. Po oslavě jsem toho sice moc nenaspal, ale nádherné počasí mě ráno vytáhlo z postele a v 9 hodin už jsem stál v Kobeřicích na startu spolu s dalšími asi 130 závodníky. Vyběhnul jsem téměř úplně ze zadních řad, raději pohodovým tempem. Na úvod je v Kobeřicích první dva kilometry kopec, kde se z balíku běžců stane dlouhý štrůdl a není problém běžet si svým tempem a ze zadu pomalu předbíhat. Často se mi stává, že když se postavím na startu do přední řady, tak to přepálím, takže raději pomalu stupňovat. Kobeřice jsou poměrně dost kopcovité, když fouká, tak fouká pořádně a většinou proti, jako právě v sobotu. Ve spěchu jsem si doma zapomněl hodinky, tak jsem vůbec neměl představu, jak rychle běžím a orientoval jsem se jen podle svých obvyklých soupeřů. Zpočátku se běželo parádně, krásná příroda, nádherné počasí, tempo jsem odhadoval tak na 4:20 – 4:30 na kilometr. Po 5 km mi začalo být pořádně vedro, nějak jsem to přehnal s oblečením, tak poučení pro příště … V místě, kde se dělí trať na 10 km a 20 km okruh mě přepadla dost krize, ztěžkly nohy, dost to začalo bolet. Naštěstí jsem to jakž takž překonal, podařilo se mi trochu zrychlit a později při pohledu na ceduli Kobeřice 3 km jsem dostal novou krev do žil a přidal ještě více, odhadem tak na 4:10 na kilometr a doufal jsem, že takhle v pohodě doběhnu další závodníky přede mnou, bohužel i oni zrychlili a vzdálenost mezi námi se moc nezkracovala. No nezbylo než, zapnout turbo a vyzkoušet pořádné zrychlení. Na posledních 300m jsem se zmáčknul co to šlo a předběhl tři lidi přede mnou .. překvapivě nějaké rezervy jsem ještě měl, i když jsem si v půlce závodu myslel, že bych to nejraději zabalil. V cíli v čase 1:25:18, někde kolem 38. místa celkově, cca o o ´1:30 min lépe, něž před 2 roky. Inu, není to špatné, ale mohlo to být lepší, říkám si …

Výsledky

Tags:

Závody 2015

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři