Karvinský aquatlon 2015

by Karolína 25. ledna 2015 10:33

Kája na bedne a Honza zlepšení oproti loňsku.

Za SK FUGA jsme se na Karvinském aquatlonu letos blýskli jen Honza Malošík a já. Nicméně, snažili jsme se, vylepšovali časy a obsazovali vysoké příčky…

Po té, co jsem se ráno dosyta vyspala – vstala jsem skoro až po prezenci (dík Honzo, žes mě zapsal), jsem si v klídku napochodovala na ranní rozplavbu. Ta probíhala prakticky individuálně v jednotlivých drahách. Čas na 400 m jsem si vylepšila oproti loňsku o dobrých 16 sekund, čili ve výsledku krásných 6:12. No Honza se hecnul a stáhnul svůj čas na rovných 6:00.

Po plavání následovala dlouhá pauza, po které přišel na řadu běh na 2 míle. Při něm jsem si vytrpěla své s pícháním v boku po celý druhý okruh. Takže běh pro mě dopadl asi o půl minuty hůře než loni. I tak se mi ale podařilo stáhnout náskok lepších plavkyň, na Věru Pajkošovou (ano, to je ta, co nade mnou vyhrála i onen osudný ročník 2013 Albrechtického triatlonu) to ale nestačilo. A tak jsem se ztrátou minuty a 13 sekund obsadila druhé místo.

10952364_831967436849535_1807123891_n

Situace v hlavní mužské kategorii byla ještě napínavější. Závodníky od sebe dělily přibližně dvacetisekundové rozestupy. Honza si od minule sice polepšil, ale na bednu to nestačilo, a tak se musel spokojit s bramborovou medailí.

V číslech: Honza 20:11,40 a já 23:10,00.

Výsledky najdete zde.

Tags:

Závody 2015

Silvestrovský běh Karvinou 2014

by Brunek 2. ledna 2015 21:22

Premiéra na 10km trati.

Poslední den v roce 2014 se konal v Karviné Silvestrovský běh, kterého jsem se zúčastnil poprvé. Pro mě to byla velká výzva, jelikož jsem ještě nikdy předtím nezávodil v běhu na 10 km. Věděl jsem, že kolegové z SK Fuga nasadí vysoké tempo, ale nepřišel jsem vyhrát, ale zúčastnit se a pokud možno doběhnout pod 61 minut.

Na startu za kolegy z SK Fuga se postavili Lumír, Honza H., Honza M., Benny ale i další známí, které jsem předtím nepotkal i několik let. Celkově bylo na startu asi 53 závodníků z toho 4 ženy. Těšně před startem závodu jsem byl hodně nervózní, protože jsem vůbec nevěděl, co na mne čeká. Počasí bylo docela dobré, po velkém mrazu z předchozího dne, přišlo příjemné oteplení a v průběhu celého závodu nás ohřívalo sluníčko a pofukoval lehký větřík.

V 10:00 bylo odstartováno a já jsem se držel spíše více vzadu, abych nezdržoval zkušené borce jako Lumíra oba Honzy a Bennyho, kteří se mi rychle ztráceli z dohledu. Zpočátku jsem měl trochu ztuhlé nohy zimou, ale věděl jsem, že to po několika minutách přejde. Vyklusával jsem proto lehce a držel jsem se mnohem staršího pána, kterého jsem už viděl na Havířské desítce. Asi po 1 km se začalo běžet do kopce a zpočátku se mi běželo dobře. Asi po 22 minutách běhu po startu jsem začal cítit únavu ve svalech z toho, jak jsem předchozího dne sestupoval z kopce dolů z Javorového. Hodně jsem se divil, že jsem zhruba v tomto čase potkal prvního běžce, který už běžel z kopce dolů a blížil se k cíli, zatímco já jsem ještě ani nebyl na nejvyšším bodě stoupání. Ten borec to byl závodník s č.38 Adam Gaura, který byl celkovým vítězem toho závodu v čase 34:42. Po nějaké době jsem minul i Lumíra, který doběhl jako vítěz v kategorii B v čase 37:59. Nenechal jsem se tím odradit a snažil se dohnat alespoň 2 kluky přede mnou, kteří měli náskok cca 250 až 300 m. Po nějaké době jsem konečně dosáhl nevyššího bodu v závodě a začal sbíhat z kopce, to už mi hlásili mí známí, že polovina trasy je v dosahu. Po otočce v polovině závodu, jsem zkontroloval můj mezičas 30:50 a pomalu se začal vracet po stejné trase zase zpátky. Po nějaké době asi v celkovém čase 38 minut od startu jsem předběhl druhého závodníka a to mne motivovalo k tomu, abych doběhl i ty další 2 kluky (Petr Ivan, Filip Mitura), kteří si udržovali náskok cca 150 m až 200 m. V té době jsem už běžel z kopce a snažil se udržet nastavené tempo ještě po dobu dalších 10 minut. Asi 8 minut před koncem mého trápení jsem potkal zase Lumíra, který mne přišel povzbudit k ještě  lepšímu výkonu, a tak jsem se snažil, co to šlo, abych dohnal ty 2 utečence. Posledních 200 m jsem se snažil zrychlit na maximum, ale kluci už byli v cíli, já jsem doběhl ve výsledném  čase 60:43.

Pro mne to byla docela obtížná trať a tak jsem byl nakonec spokojen i se svým výsledným časem. Holt budu muset více trénovat, abych se zlepšil do dalšího ročníku aspoň o pár minut. Děkuji tímto všem kolegům z SK Fuga, kteří mne povzbudili k tomu abych překonal sám sebe a vyrazil poprvé v životě na závod dlouhý 10 km. Sportu zdar!