Beskydman 2014

by Viktor 28. July 2014 11:09

Nový zavod v Beskydech.

Dne 28.6. 2014 jsem se za SK FUGA společně Honzou Malošíkem (dále jen  Malda :D ), Adamem a Kájou zúčastnil nultého ročníku Beskydmana. Z dalších kamarádů jsme se zde viděli s Peťou Klodou a Vlastíkem Klapkou, který už byl mnohými z nás na sportovním poli pohřben :-) Pár slov jsme prohodili i s Peťou Paľou, mozkem a srdcem již legendárního Oravamana.

Jak jsem se již zmínil, tak se jednalo o nultý ročník a šlo vidět, že organizátoři v některých věcech tápou... Nicméně nikomu z nás to na dobré náladě neubralo a společně jsme se po startovním výstřelu (pokud nějaký byl) vydali zdolat 1500 metrů "plavmo" tuším, že 52 km "kolmo" a 15 km "běžmo" :-) Plavání probíhalo na Žermanické přehradě, cyklistika se z této rekreační oblasti jela kopcem a nekopcem (více kopcem) na Visaláje a zde byl připraven výživný (ne však na vodu, což vysvětlím později) běžecký okruh.

beskyd_3

Jak jsem již tušil, tak voda byla jako obvykle mokrá a studená :-) Plavání mi celkem šlo a až na špatnou viditelnost bójek (kanystrů) to utíkalo. V druhém okruhu plavání jsem podle zelených kompresek poznal Maldu, jak se kolem mně motá, jako delfín s chutí k páření :D...k tomu nakonec nedošlo a z vody jsme vyskočili takřka společně i s Adamem.

beskyd_4

Na kolo jsem, myslím, sedal první, ale ještě, než jsem zacvaknul tretry, tak mně Malda bral......za chvíli jsem už neviděl ani ty jeho brčálové kompresky. Po nějaké (velmi krátké) době mně rubnul i Adam a vytvořil mezi námi již pověstnou fugu :-) Asi v polovině cyklotrati jsem se po přepáleném začátku dostal do svého tempa a v rovinatých pasážích začal stahovat náskok Adama, až jsem ho ke svému velkému úžasu předjel.....to však netrvalo dlouho a do konce cyklistiky jsem po otočení viděl jeho nezaměnitelnou přilbu o velikosti rozpůleného melounu, jak se blíží:-) Do depa jsem však přijel první a vydal se na "běh". Malda, Kloda a dalších 7 borců už bylo na běžecké trati.....ANO, prý jsem dojel jako devátý! (promiňte ty emoce, tohle se mi nikdy nestalo).

beskyd_2

První kilometr jsem si chrochtal blahem, jak mi to jde, ale z tohoto snění mne po chvíli vytáhl do reality majitel melounové přilby...."Adam, mne předbíhal plavnými kroky šelmy" (pozn. citace z filmu Muž z Acapulca) a vypadal, že zrovna vyběhl štafetu. Od té doby to se mnou šlo už z kopce, protože prostřední část trati byla z kopce :D Co dodat...nožky mě bolely, soupeři mě brali jeden za druhým. Po cestě jsem se snažil nalézt nenalezitelnou občerstvovačku a uvažoval jsem, že napodobím svého psa, který vymete každou kaluž...odolal jsem však zvířecím instinktům a nedělal ostudu týmovému dresu:-). S občerstvovačkou pořadatele pochybili a v cíli jsem je za to náležitě pokáral pohledem! Do cíle jsem se spolu s ostatními žíznivci dobelhal.....tímto bych chtěl poděkoval kamarádovi Péťovi Klodovi, který mne odradil od toho, abych si vzal Camelbag se slovy, že na běhu bude vody dostatek :-).

beskyd_1

Co dodat....celkově jsem dorazil na 19. místě ze 47 dokončivších. Malda krásný 7. flek, Adam parádní 13. a Kája 31. Po vychytání chybiček to bude jistě pěkný závod a pokud se nebudu účastnit jiného, tak se příští rok rád zúčastním.

Celkové výsledky.

Tags:

Závody 2014

Velká cena Ostravy v triatlonu 2014

by Karolína 28. July 2014 10:51

2. místo a výrazné zlepšení loňského času.

Pár dní zpátky nás Benny skrze facebook pozval na již tradiční hlučínský triatlon. Původně jsem to neměla v plánu, ale když už Benny s Ivčou vážili cestu až z Holandska, tak jsem je v tom přece nemohla nechat. Benny, krom toho, že se vybavil novým silničním kolem (použitelným i v kopcích), na své formě nejspíš dost makal, dle vlastních slov: „Nic nedělat, jenom tréningovat a tréningovat!“.

IMG-20140727-01358

Na tratě 0,7 – 23 – 5 km jsme se nakonec za SK FUGA dostavili tři – Benny, Radan a já. Plavání proběhlo ve dvou okruzích na štěrkovně, a jako obvykle to byla pořádná mela. Na tak krátkém okruhu se plavci nestačili dostatečně rozptýlit, takže to bylo samé strkání, kopání a shazování brýlí. A jak se závodníci blížili k bójce, jala je skutečná hysterie a snažili se v tomto (nejspíš) zásadním bodě doslova přelézt ostatní. No byla to chuťovka, ale přežila jsem a utíkala do depa pro kolo. Cyklistická část byla sestavena ze všech kopců, které už figurovali v předchozích triatlonech, a navíc jednou speciální stojkou na výjezdu z Hlučína. Během prvních kilometrů mě předjel Benny, ale právě zmiňovaná stojka mu sebrala vítr z plachet a dotáhla jsem ho. Pak jel chvíli za mnou, ale myslím, že definitivně ho vyšťavil kopec v Plesné, protože tam už jsem ho ztratila úplně. Já osobně jsem byla dost překvapená, že mi to jede, a že dokonce v kopcích předjíždímJ Takhle jsem předjela i dvě holky, bohužel mi to ale vzápětí vrátily ve sjezdu. Za Dobroslavicemi kolem mě s úsměvem profrčel Radan, kterého jsem pak znovu potkala až v cíli. Příjezd zpátky do areálu štěrkovny byl také o dost přijatelnější než minule, kdy se tam na malém prostoru tísnily a popojížděly desítky aut a málem mě tenkrát srazily. Teď jsem celkem v klidu dojela do depa, vyměnila boty a vyrazila do čtyř běžeckých okruhů. Ve druhém okruhu jsem doběhla první ženu, která neběžela zrovna rychle, bohužel už ale měla o jeden okruh navíc. To už se stáhnout nedalo… Ovšem ty dvě soupeřky z cyklistiky, tak ty jsem předběhla ;) Takže jsem v tom vlastně měla celkem jasno, vítězka přede mnou, zbytek za mnou a běžela jsem si pro druhé místo!

IMG-20140727-01359

Jak jsem řekla, Radan se tou dobou, kdy jsem probíhala cílem, už dávno poflakoval na občerstvovačce, a Benny ukrajoval z posledních běžeckých kilometrů. Přesné výsledky ještě nevím, ale určitě se tady časem objeví odkaz. Každopádně mě se oproti minulému utrápenému výkonu podařilo posunout svůj čas o necelou čtvrt hodinu! Jen pořád nevím, co za tím vězí… jestli to pohodové počasí (bylo příjemných 30 °C, oproti loňským 40 °C), nebo správně vyladěná forma (předchozí den jsem ladila na mysliveckých hodech).

IMG-20140727-01361

Celkové výsledky.

Tags:

Závody 2014

Železný Prajzák 2014

by Radan 7. July 2014 19:11

Lidový teréní triatlon

Ahoj lidi, v sobotu jsem si byl vyzkoušet zase trochu něco jiného – závod v terénním triatlonu v Dolním Benešově. Tento závod je unikátní akce, která vznikla hlavně pro lidi, kteří si chtějí triatlon vyzkoušet, nejde tady o žádné super výkony mistrů světa, prostě vesnická lidová zábava. Vše se odehrává na zámku v Dolním Benešově, kde je depo a cíl, startuje se kousek dále na břehu štěrkovny. Triatlon svými tratěmi je podle mne postaven ideálně pro bajkery, protože plave se jen 250 metrů, na horském kole v terénu se jede něco přes 20 km a není to žádná rovná polní cesta, snad 1/2 jsou technické single treky nahoru dolu, které nikomu nedají vydechnout a udělat chybu, no a nakonec se běží jen 4 km po rovině, po lesní cestě okolo rybníka. Jinými slovy, bajkeři tady mají jednoznačně navrch.

Na startu bylo 217 závodníků (na lidový triatlon úžasné číslo), startovalo se ve dvou vlnách po cca 100 závodnících. Do první vlny šli jen ti, kteří si loni vyjeli umístění do 100. místa, já byl tady poprvé, takže až pěkně vzadu. Hodně lidí, co jsem poslouchal, už mělo vůbec obavy, jak přeplavat těch 250 metrů, ale popravdě řečeno před třemi čtyřmi roky bych měl stejné pocity. Plavání bylo rychle za námi, já za necelých minut jsem plaval svůj půměr, rychleji to nějak nešlo, ale i tak jsem vybíhal v druhé vlně startujících z vody téměř na špici, celkově 49. čas.

Na bajku jsem pořádně už dva roky neseděl, takže to byla loterie, na rovinách a ve stoupáních jsem držel tempo a slušně předjížděl, na technických úsecích a sjezdech jsem se to bál pustit, takže jsem zase dostával na frak. Nicméně technika vydržela, já taky a tak jsem na kole dojel v celkově 108. čase, no co se dá dělat.

Na běhu jsem si alespoň trochu spravil náladu, napálil jsem to co to šlo, předběhl asi 20 závodníků a s 9. místem na běhu jsem se celkově umístil na 69. místě (ach to kolo, asi si budu muset vzít nějakého trenéra, nevíte o někom ?). Na běhu jsem dal 4 km za necelých 17 minut. Jak se má běhat ukázal všem bajkerům Aleš Míko z Dolní Lhoty, pořadatel Dolnolhostké desítky a výborný běžec, který si dal také tento triatlon a hlavně díky běhu, který dal za necelých 14 minut a celkem povedenému kolu se dostal na celkové 9. místo.

Jinak závod parádní, pokud byste měli někdy choutky na terénní triatlon, tak můžu doporučit, hlavně díky skvělé atmosféře na Prajzské.

Výsledky

Tags:

Závody 2014

Karvinský triatlon 2014

by Karolína 7. July 2014 10:22

Tentokrát velká sklenice mistrovských utopenců!

V sobotu 21. 6. se kromě prestižního Moravianmana, konal také sedmý ročník Karvinského triatlonu. Našeho oblíbeného regionálního závodu jsem se za SK FUGA tentokrát zúčastnila pouze já a Lumír, který si šetřil formu na Celtmanaa vynechal proto ironmana v Otrokovicích.

Závodilo se na klasických tratích 750 m plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu. Jako obvykle se startovalo na karvinském bazéně ve dvou rozplavbách, kde v první byli spíše slabší plavci plus Lumír a Petr Kloda (nejspíš pro oživení), a ve druhé ti o něco rychlejší. Já jsem se trochu obávala vynikající plavkyně Ivany Kristlové, ale jak se ukázalo, na kole jsem ji v pohodě stáhla. Trasa cyklistiky vedla od bazénu přes Petrovice a zpátky do Karviné ke hřbitovu, odkud se také startovalo do dvou okruhů běhu vedeného parkem. Jediný rozdíl oproti předchozím ročníkům byla solidně rozkopaná cesta v jednom úseku cyklistické části.

Mým cílem bylo porazit svůj vlastní předloňský čas 1:22:00, ovšem i přesto, že se mi v tomto závodě běželo za letošek asi nejlépe, stačilo to pouze na 1:23:58. Snad to můžu svést na tu neupravenou cestu… Neporazila jsem sice samu sebe, ale na soupeřky to stačilo a v cíli mě čekala odměna pro vítěze – tentokráte velká sklenice mistrovských utopenců!

_IMG-20140621-01234

Lumír se opět přetahoval o vítězství s Petrem Klodou a snad poprvé v historii ho Petr s náskokem 1 minuty a 16 sekund porazil. Lumír už na vyhlašování nečekal, nasedl do auta a jel podpořit kluky na Moravianmana.

Závod hodnotím jako velmi příjemný, s přátelskou atmosférou, jediný triatlon, který má ustanoveno pravidlo zdvořilého pozdravu při míjení pomalejších soupeřů a v cíli napečeny domácí buchty…

Výsledky.

Tags:

Závody 2014

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři