Moraviaman 2014

by Radan 23. June 2014 18:47

100% skóre na dlouhém triatlonu

Moraviamana jsme se letos vydali dobývat v silné sestavě – ostřílený matador Vilém, nováčci na dlouhém triatlonu Honza Hrabec a Honza Malošík, další nováček Karel a já, který jsem sice na železňáku už byl, ale z různých důvodů nedokončil. Všichni jsme byli dokonale motivovaní, Vilém po výbuchu na Czechmanovi byl už před startem jak časovaná bomba, rivalové Honza a Honza, opět podpořeni vzájemnou sázkou, spřádali plány jeden na druhého, Karel snad jako jediný mi připadal úplně v klidu, naopak já jsem tento závod bral jako letošní první a možná největší vrchol triatlonové sezóny a tak jsem měl nervózu už dva týdny předem. Co to všechno obnáší, asi nemusím popisovat, doma si se mnou užili.

V Otrokovicích jsme měli parádní kotel fanoušků našich modrých barev, naše lásky Hanka, Jana, Lenka, později přijeli podpořit i Lumír s Kamčou, Hrabcovi a Vikouš, který si to tréninkově zajel na kole z Brna. Musím říct, že z malého triatlonového klubu z konce světa se stáváme klubem, který je na závodech pořádně vidět, a to jak výsledky, tak lidmi, dresy, no prostě profi stáj.

Počasí bylo na dlouhý závod luxusní, většinou oblačno, okolo 18 stupňů, sice trochu foukalo, ale žádný déšť, voda v místní štěrkovně cca 22 stupňů, takže “pohodové” plavání v neoprenu.

Ráno jsme vstávali jako správní adepti na iron mana ve 4 hodiny ráno, provedli nezbytné přípravy a před 7 hodinou jsme postávali v “gumě” připraveni jít na dlouhou šichtu. Plavání jako obvykle 3 okruhy kolem štěrkovny s výběhem z vody. Vilém a Honzové chtěli plavat tak něco k 1:10 – 1:15, já se svým plaváním jsem chtěl pokořit alespoň 1:30. V plavání se mi podařilo chytnout skupinky, která mi svým tempem vyhovovala a v podstatě společně jsme obkroužili všechny tři okruhy. Z našich šel nejprve z vody Honza Hrabec za 1:13, o minutu následován Vilémem (proti Czechmanovi parádní výkon), za další minutu vyplaval Honza Malošík, pak Karel za 1:19 a nakonec já, k mému velkému a překvapení za 1:22, o 20 minut lépe, než před rokem.

Kolo je v Otrokovicích zajímavé jak mírně zvlněnou tratí, tak otočkami, takže si můžeme kontrolovat vzdálenost na soupeře, ale také umístěním občerstvovačky, která je v polovině okruhu v obou směrech. Co jsem stačil sledovat, tak první dlouhou dobu jezdil Vilém, který nasadil brutální tempo, v závěsu několika stovek metrů se pak drželi oba Honzové, já jsem jel chvíli za Karlem, pak ale Karel trochu zpomalil, asi tedy více, než já, tak jsem se pak dostal před něj. Honza Malošík stáhl Viléma, ale zbrzdil ho defekt a následná výměna galusky (mimochodem před startem nás ujišťoval, že pravděpodobnost defektu galusky konverguje k nule ..), takže se jeho náskok zmenšil a nakonec dojeli do depa tuším společně s Vilémem, pak dorazil s menší ztrátou Honza Hrabec a za hooooodně dlouho já a Karel. Mě to na kole nešlo vůbec, už od začátku mě bolela záda a nevěděl jsem, jak si na to sednout nebo lehnout, takže celé kolo bylo pro mne jen velké trápení.

Teď už “jenom” maraton. Během prvního kola se seběhli oba Honzové a téměř ruku v ruce běželi první dvě kola, odhadem tak 5:15 – 5:30 na kilometr, Vilém zvolil decentnější tempo. Já jsem nastoupil do běhu až v okamžiku, kdy kluci měli první 10,5 km okruh za sebou a byli cca ve čtvrtině druhého kola. I když mám běh nejraději, tak po zkušenostech z Czechmana, kdy jsem běh protrpěl v křečích, jsem začal velmi mírným tempem okolo 5:30 min na kilometr a po rozběhnutí ztuhlých nohou z kola se mi po pár kilometrech běželo úplně skvěle a hned v prvním kole jsem věděl, že tentokrát toho železňáka pokořím. Postupně se mi podařilo předběhnout ještě několik soupeřů. Viléma trochu trápily křeče, Honza Hrabec bojoval s bolavou nohou. No a Honza Malošík, kapitola sama pro sebe, plný endorfinů z dokonalého výkonu, běžel hlava nehlava vstříc životnímu výsledku – první dlouhý triatlon za 10:41 hod, co k tomu dodat ? Za necelou půl hodinu dobíhá Honza Hrabec a odnáší sí taky skvělý čas a navíc první místo v kategorii do 25 roků. V závěsu je hned Vilém, který si dokonale spravil náladu po Czechmanovi. Já dobíhám v naprosté pohodě za 12:03, no zase ten železňák není tak těžký, když se to podaří. Karel také vytrvale bojoval a dorazil do cíle v čase 13:30 hod.

Shrnuto podtrženo, SK Fuga – 5 závodníků na startu, 5 závodníků v cíli, jedno 1. místo v kategorii, 5 skvělých výkonů, 4 noví iron mani, 1 staronový (sorry Viléme Veselý obličej).

Nyní už není muže v SK Fuga, který by nebyl železným !!!

Výsledky

Tags: ,

Závody 2014

Další zlatokop v týmu!

by Lumír 22. June 2014 22:30

Moraviaman 2014

V sobotu 21.6.2014 se většina z SK Fugy zúčastnila ironmana Moraviaman v Otrokovicích.

Skvělá akce, počasí nám vyšlo a navíc Honza Hrabec získal zlato ve své kategorii.

10275419_684084488329481_1632800928510112965_o

Další výsledky a podrobnější info zveřejníme později, zatím stále regenerujeme po včerejších oslavách skvělých časů v cíli. Veselý obličej

Malá ochutnávka atmosféry - video ze závodu:

image

Tags:

Závody 2014

CZECHMAN Triatlon 2014

by Honza 16. June 2014 20:37

Dvojnásobná premiéra, nové osobáky a velká sázka na ½ Ironmanu.

Letos se vydala téměř celá Fuga zdolat 113 km dlouhého Czechmana, který patří k nejprestižnějším triatlonovým závodům u nás a je také Mistrovstvím ČR. Kromě nás devíti se na strart postavilo ještě 525 odvážlivců. Pro Karolínu Feberovou a Honzu Malošíka to byla první ochutnávka půlironmanské vzdálenosti a nutno konstatovat, že se s ní poprali jako zkušení matadoři. Karolína si doběhla pro bronzovou medaili, stejně jako Honza Hrabec a získali tak titul „druhých vícemistrů republiky“ ve své kategorii!

medaile

Ani ostatní se však nenechali zahanbit a podali nádherné výkony. Lumír Hlaváč si vytvořil nový osobák i přes nepříjemné křeče při běhu a cílem probíhal jako první z Fugy v čase 4:35:47. Jak už bylo řečeno i Honza Malošík se na premiéře neztratil a upevnil svůj post týmové trojky v čase 5:10:15.

Pro Honzu a Honzu však Czechman skrýval ještě jednu výzvu. Už v zimě mezi sebou uzavřeli sázku. Ten kdo bude první v cíli, vyhraje a nechá se vynést na zádech toho druhého až na vrchol bludovického kopce v Havířově. Jako bonus platí poražený útratu nahoře v pizzerii. Na fotkách můžete vidět, jak to dopadlo Veselý obličej.

Fotografie1223Fotografie1230

Za týden je tu ale Moraviaman a mezi Honzou a Honzou je další sázka. Honza Malošík určitě bude chtít odvetu… Ten, kdo prohraje v Otrokovicích, bude muset koupit tolik piv, kolik má IM kilometrů. Takže 226. Nechme se překvapit, kdo to bude… Veselý obličej

Výsledky muži: Lumír Hlaváč – 4:35:47; Jan Hrabec – 4:53:55; Jan Malošík – 5:10:15; Adam Valošek – 5:14:20; Viktor Kubita – 5:26:42; Radan Návrat – 5:37:08; Uhlíř Karel – 5:50:23; Vilém Strakoš – DNF

Výsledky ženy: Karolína Feberová – 5:54:49

Celkové výsledky.

Tags: ,

Závody 2014

Blanenský plecháč 2014

by Materazzi 2. June 2014 15:11

Můj první letošní triatlon

IMAG0063_BURST002_COVERTak jsem začal letošní triatlonovou sezónu. Pro mne bude letos kratší, neboť končím Slovakmanem, jelikož pak se musím věnovat jiným povinnostem, a tak si chci červen užít závodama. Na úvod jsem si odskočil kousíček do Blanska na Blanenský plecháč. Tento sprintík, kterého se zúčastňuje pravidelně i Petr Vabroušek je týden před Czechmanem, což je ideální čas na rozzávodění se. Jak ukazuje první fotografie, přivezl jsem si s sebou i své fanoušky. Plavalo se jako vždy v místní přehradě (nebo spíše přehrádce) Pálava ve dvou okruzích. Na to jak málo jsem v dubnu a květnu plaval (tedy téměř vůbec) jsem podal v plavání svůj obvyklý výkon. Zjistil jsem tedy, že je téměř jedno jestli trénuju plavání nebo ne - můj výkon je přibližně vždy stejný. Cyklistika je na tomto závodě docela náročná a rovina se na ni téměř nevyskytuje. Na kolo jsem se těšil, jelikož jsem letos víc jezdil než jindy, ale v průběhu cyklistiky se to nijak neprojevovalo. Pár lidi jsem předjel, pár lidí IMAG0076_BURST002_COVERpředjelo mne, a jelikož trat v první polovině téměř neustále stoupá, nedokázal jsem se nikoho udržet. Až před obrátkou na rovině se kolem mne utvořila skupinka se kterou jsem pak fičel dolů do Blanska. Následoval 5 kilometrový dost zvlněný běh ve dvou okruzích. Z depa se vybíhá s kopce, což je ideální na rozběhnutí po kole, ale já se ne a ne rozběhnout a celé první kolo jsem se propadal pořadím dolů. Až pak se mi začalo pocitově běžet líp a pár závodníků jsem zase předběhl, ale i tak to k spokojenosti při běhu je hodně daleko. A je to škoda. Mít o minutu rychlejší čas tak jsem poskočil v pořadí o devět míst kupředu a byl bych pátý v kategorii. Takhle jsem skončil s časem 1:21:58 na 38. pozici a desátý v kategorii 40-50 let. Závod vyhrál Lukáš Kočař před Petrem Vabrouškem, kteří mi nadělili 16 a 15 minut.

A nakonec výsledky

IMAG0078

Tags:

Triatlon | Závody 2014

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři