Turnaj v boccie

by Honza 30. March 2014 19:52

Triatlonisté z SK Fuga podporují hendikepované boccisty.

Na podzim minulého roku jsme začali ve Fuze koketovat s myšlenkou o spolupráci s jiným zajímavým sdružením. Triatlon je jeden z méně známých a publikovaných sportů, ale myslím, že o to větší má kouzlo. Stejně tak je na tom i boccia [boča]. Je to sport primárně určený pro jedince, kteří jsou v důsledku svého postižení odkázáni na invalidní vozík. Dá se říct, že je to varianta francouzského petangu, ovšem modifikovaná pro vozíčkáře. Nehraje se s kovovými koulemi, ale s měkkými míčky a pravidla se také trochu liší.

IMG_20140329_163546 (2)

Hlavní myšlenkou spojení těchto dvou různých „světů“ je jednak zviditelnění zajímavých lidí, kteří to v životě nemají vůbec jednoduché, ale především jsou to také rovnocenní registrovaní sportovci podobně jako my. Stejně jako je pro nás plavaní, cyklistika nebo běh zábava, dřina a adrenalin, tak i pro ně má boccia podobnou hodnotu. Více o naší spolupráci se dočtete v průběhu času nejen na našem webu, ale také na stránkách Handicap spot clubu Havířov.

IMG_20140329_164355 (2)

V sobotu 29. března jsme se společně s Kájou a Lumírem zúčastnili 11. havířovského turnaje v boccie. Boccia se většinou hraje jednotlivě, ale tentokrát se jednalo o integrovanou bocciu ve tříčlenných týmech. Dopoledne náš tým tvořili Filip (sympatický klučina na vozíku, který nám ukázal, že je mistrem svého sportu i přes své nelehké postižení), Karolína a já. Málem bych zapomněl na Filipovu asistentku Báru, která mu pomáhá při odehrávání míčků. V tomto složení jsme odehráli dva zápasy a skore bylo nerozhodné. Jedna výhra a jedna prohra. Odpoledne Karolínu vystřídal Lumír. Čekal nás ještě poslední zápas ve skupině a pak buď vyřazovací boje, nebo hra o umístění. Zápas jsme nakonec těsně prohráli v tiebreaku, takže zbýval jeden zápas o 20. místo. Štěstí stálo na naší straně a utkání jsme vyhráli. Z celkového počtu 33 týmu jsme to brali jako úspěch.

IMG_20140329_165146_edit (2)

Co se týče mých osobních dojmů, tak na prvním místě bych možná trochu nečekaně zmínil náročnost této činnosti. Turnaj trval celý den a večer jsem si říkal, že jsem unavený víc než po triatlonu. Ale asi největší zážitek je den strávený s lidmi, kteří se umí radovat ze života a jsou to neskuteční bojovníci. Klobouk dolů!

Výsledky.

Tags:

Závody 2014

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři