Štěpánský běh Porubou 2013

by Radan 28. December 2013 20:55

Jarní pohoda o vánocích

Stejně jako každý rok jsme se zúčastnili i letos Štěpánského běhu Porubou a to v celkem hojném počtu – Lumír, Honza H., Adam, Honza M. a já. Vilém se tentokrát pro nemoc omluvil. Mě se vůbec do závodění nechtělo, den před závodem jsem si byl lehce zaklusat a vůbec to nešlo, nohy celé ztuhlé … no jo, vánoční obžerství se prostě nějak projevit musí. Ráno na Štěpána bylo nádherně, typické počasí na konec prosince – cca 13 stupňů nad nulou a téměř jasno. Dilema, co na sebe – šlo by to i v krátkých elasťákách a tílku, ale raději jsem se oblékl do zimního .. a jako obvykle mi bylo pak při závodu vedro. Když jsem dorazil na místo startu, našel jsem tam ostatní kluky v poměrně stejně bojovné náladě, jako jsem byl já, nikomu se do toho nechtělo. Lumír povídal, že to nebude hrotit, Honza H. si sice chtěl vylepšit loňský čas, ale taky se moc necítil, Honza M. se přišoural na start až těsně před výstřelem, až jsem si říkal, jestli to vůbec stihne.

Lumir

 

HonzaMAdam

RadanHonzaH

 

 

 

 

 

 

 

Honza H. se zpočátku držel Lumíra, ale později si nasadil své tempo a držel se ve skupince okolo Romana Baláže. Já jsem to nechtěl přepálit jako na Hornické, tak jsem vyběhl tak akorát v tempu okolo 3:50 / km, pak jsem jsem zvolnil na 4 min / km. Za polovinou okruhu, kdy je mírnější stoupání ke Globusu, jsem si držel slušné tempo i do kopce a dařilo se mi v kopci dost předbíhat, ale v klesání mi pak trochu došlo a zase mě pár lidí předběhlo, škoda. Od 11 km už jsem ale zase nabral tempo a tentokrát bez výraznějších výkyvů tempa dorazil cíle.

A jak jsme všichni dopadli ? Na to, že jsme uprostřed tvrdé zimní přípravy a máme toho v nohách i rukách dost nadřeno, jsme předvedli pěkné výkony:

Kategorie muži do 39 let:

10. místo Lumír, 50:43 – plus minus stejně, jako loni,

12. místo Honza H, 53:11 – o necelé čtyři minuty lépe než loni

19. místo Radan, 54:55 – taky o necelé 4 minuty lépe než loni

33. místo Adam, 59:19 – loni neběžel

37. místo Honza M, 1:00:37

Celkově 167 běžců, v kategorii do 39 let 64 běžců.

Výledky

Fotky1

Fotky2

Tags:

Závody 2013

Lysacup 2014–7. etapa Visalaje

by Radan 15. December 2013 17:37

Tohle mi furt nějak nejde ..

V sobotu jsem neměl čas na Trávný trek, kde byla naše velká účast, ale dal jsem si v neděli Lysacup. Normálně si řeknu až ráno před závodem, že jdu do toho, ale tentokrát jsem si pevně řekl už večer v sobotu, že do toho půjdu. Ač tyhle běhy se mi stále nějak nedaří, tak motivací bylo více – běžela se relativně běhavější etapa z Visalají (delší a s menším převýšením) a taky jsem si chtěl vyzkoušet své nové boty s hřebíky, když už je konečně sníh a díky menší oblevě taky led. Neděle ráno začala, dobře. Zaspal jsem. Kdo má alergii a dá si sem tam nějakou antialergickou tabletku na večer před spaním, určitě mi bude rozumět Veselý obličej. Pak jsem se pustil ještě do výchovy našich dětí, které jako obvykle dělaly cirkus u snídaně. Když jsem pak konečně dorazil na Visalaje, parkoviště bylo obsazené, takže jsem našel místo cca 1 km zpátky. No a proč o tom píšu ? Nestihl jsem start, asi o 6 – 9 minut, težko říct. No fajn, tak si poběžím v klidu, na pohodu, už nic nezachráním, řekl jsem si.

radan_visalaje

První 2 – 3km se běží v mírně zvlněném profilu, ale zato tentokrát na čistém ledu. Úplně jsem si chrochtal blahem, jak moje nové botky na tom perfektně drží, žádné podklouznutí, paráda, proti spoluopozdilcům to byla jasná výhoda, na ledu neměli šanci. Po 3 km jsem začal dobíhat konec startovního pole a postupně, kde to šlo, jsem předbíhal. Moc to sice nešlo, protože už byl jen úzký vyšlapaný chodník, tak jsem nejdříve díky nemožnosti předbíhání přecházel do chůze a později bohužel už taky díky nedostatku sil a hlavně dechu. Tepovka už se držela zase nějak moc vysoko, tak to prostě nešlo. No nevím, musím tyhle běhy více trénovat, když je člověk zvyklý jen na pohodovou silnici, zpevněné cesty, pravidelné tempo, tak tohle je úplně o něčem jiném a jenom mě to vždy dokáže pořádně naštvat, že lidi, kteří jsou na silnici daleko ze mnou, tak na Lysacupu jsou daleko přede mnou. Musím s tím něco dělat, více běhat terény, shodit nějaká kila … jinak to asi nepůjde. Nakonec díky mému pozdnímu startu jsem dorazil na vrchol na 218. místě, takže se všem omlouvám za tohle šílené umístění ve statistikách pro SK Fuga Cyklokrám ..

Výsledky

Tags:

Lysacup | Závody 2013

Travný trek 2013

by Honza 14. December 2013 21:56

Pěkný závod na Travném a mírně extrémní podmínky.

PC141881Na doporučení našeho nového člena a partnera Honzy Malošíka jsme letos vyrazili „prubnout“ Travný trek. Tím my, mám na mysli Lumíra, Honzu, Adama a mě (Honzu H. ;)). Závod je zajímavý nejen svou trasou a převýšením, ale také tím, že je symbolickou vzpomínkou na tragické události ze 2. sv. války, které postihli Morávku právě v tomto období roku. Na start druhého ročníku se postavilo 163 nadšenců a hned v osmi kategoriích. Základní myšlenkou je rozdělení závodníků do dvou hlavních skupin. Strong a light. Do kategorie strong se přihlašující registrovaní sportovci nebo borci a borkyně, kteří pravidelně sportují. Do kategorie light spíše nadšenci a lidé pro každou špatnost. My jsme se samozřejmě zapsali do kategorie strong :-D.

PC141866

Deset minut po desáté závod odstartoval. Nadmořská výška Morávky je 455 m n. m. a na vrchol Travného, který má 1203 m n. m. nás čekalo slušné převýšení. Běželo se kolem Hotelu Morávku, 3,5 km pod starou sjezdovku na Přeláči, dál po modré na Travný asi 3 km a z Travného po zelené na Malý Travný, přes Sviňorky a zpátky do Morávky. Celkem to dalo 12,8 km. Nejhorší z celého závodu byl asi seběh. Při cestě nahoru mě to vůbec nenapadlo a myslel jsem si, že horší už to být nemůže. Ovšem potom, co jsem se vydrápal na Travný, mi bylo hned jasné, že chuťovkám není konec. Každý druhý krok jsem skončil mimo vyšlapanou cestičku a zabořil jsem se do půlky holení do sněhu. Bralo mi to dost sil, ale nechtěl jsem, aby mě někdo ze zadu předběhnul. Postupně jsem si zvykal a v jistých místech jsem to pustil a doufal jsem se, že nespadnu. Nakonec mi dodalo sil, když jsem nad Sviňorkama uviděl Lumíra. Držel jsem se ho asi na prvních 3 km, ale potom se mi vzdálil a ztrácel se mi za horizontem. Na sjezdovce jsem ho předběhnul, ale poslední kilometr po asfaltu jsme do Morávnky doběhli spolu. V cíli jsme byli za 1 hodinu a 28 minut, takže plán pod hodinu a půl splněn. Adam a Honza doběhli kousek od sebe asi 8 – 10 minut po nás.

Výsledky.

DSC_2513

Tags:

Závody 2013

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři