Lysacup 2014 - 5. etapa Rajská Bouda

by Lumír 30. November 2013 17:43

První letošní etapa na sněhu.

Přes týden na horách nasněžilo a tak jsem se rozhodl, že o víkendu vyrazím letos poprvé na Lysacup. V letošním ročníku se na Lysacup moc často nedostanu, tak je potřeba využít každou příležitost. Na pořadu byla jedna z mých nejoblíbenějších etap se startem z Malenovic od Rajské Boudy. Nikomu jsem neříkal, že pojedu a tak jsem byl překvapený s kým se od nás potkám na startu. Nakonec se tam nikdo neukázal a tak jsem v tom zůstal sám.

Dnešní etapu jsem bral jako takový test a plán byl běžet dle tepů a moc to nepřehánět. Po prvním zahřívacím kilometru za 5:00 začalo konečně pravé lysacupovské stoupání. Tepy jsem se snažil držet v rozmezí 165-170 tepů za minutu a v pohodě to šlo. Pocitově se mi běželo fakt výborně a od poloviny jsem se postupně dostával přes soupeře dopředu. Do cíle jsem se dostal za 45:35 – asi v osobáku, nemám přesnou statistiku na 34. místě kdy mě ve finiši předběhli dva spurteři Veselý obličej.

lc2014_rajska

Na vítěze jsem ztratil 5 minut, což hodnotím velmi pozitivně. Na tom rozdílu jde pěkně vidět jak každým rokem stoupá úroveň a taky se to hodně vyrovnává a ti nejlepší už nemají takové rozestupy jak tomu bylo dříve. Další moje účast bude pravděpodobně až na Silvestra – a to věřím že nás tam bude více.

 

Výsledky.

Tags: ,

Závody 2013

Lysacup 2014 - 4. etapa Janovice Bystré mistrovství

by Honza 24. November 2013 20:54

Mistrovská etapa a první letošní účast.

Čtvrtá etapa Lysacupu se neobešla bez naší účasti. S Honzou a Hankou jsme v sobotu ráno vyrazili směrem do Malenovic k Rajské boudě. Zaparkovali jsme auto a lehkým klusem jsme se přesunuli na místo startu. Hanka nám šla po svých z opačné strany naproti, abychom se cestou zpátky potkali. Protože to byla naše první letošní etapa, museli jsme si vyzvednout čipy a zaplatit startovné. V Janovicích se sešlo celkem 315 běžců, takže solidní účast a mačkanice před startem byla zaručena. Čekalo nás 7,9 km přes Kykulku a Ivančenu, ale s malou změnou před koncem, kde se standardně vybíhá sjezdovka. Letos bychom se ale touto cestou k cílí nedostali, protože je nahoře plot. Proto byla trasa odkloněna po modré.

2013.11.23-086

Etapa začíná po asfaltové silnici, která se asi po kilometru ztrácí a dále pokračuje lesní cesta s nepříjemným stoupáním. Pak následuje mírnější úsek, kde se dá i běžet :-D. V těchto místech jsem byl asi na sté pozici. Dál na všechny čekal výběh do ostrého kopce na Kykulku. Tam už se moc nedalo mluvit o běhu a chůze byla stejně rychlejší. Potom stačilo seběhnout na Ivančenu a po modré doběhnout až k cíli. V sobotu byla neskutečná inverze, ale ti, co se rozhodli jít na LC, určitě neudělali chybu, protože poslední kilometr se už běžel nad mrakama a bylo nádherně jasno. Dokonce byly vidět i Tatry. Etapu jsem dokončil v čase pod hodinu, takže spokojenost. Honza doběhnul asi 10 minut za mnou a pak jsme vyrazili dolů k autu, kde na nás čekala Hanka. Při seběhu se k nám připojila i výherkyně etapy Marie Delingerová.

P2090776

Výsledky.

Tags: ,

Závody 2013

Běh proti diabetu v Olomouci

by Honza 17. November 2013 22:51

Osobák na trati 5km.

Nedávno mi na facebooku přišla pozvánka na zajímavou událost. Nejvíc mě na ni upoutala tři slova: „běh“ a „Petra Kamínková.“ Studenti z olomoucké Univerzity Palackého se rozhodli poukázat na časté onemocnění zvané Diabetes Mellitus netradičním způsobem. Celá akce probíhala pod záštitou známé rodačky z Olomouce a vynikající běžkyně, Petry Kamínkové. Závod se odehrával ve Smetanových sadech a sešla se zde solidní skupina studentů a běžců vůbec. Kromě nich (nás) samozřejmě nemohl chybět ani náš pan děkan, který se vždycky přijde na jakoukoliv studentskou akci rád podívat. Registrace začínala ve 14:00 a pro prvních 30 účastníků bylo připraveno tričko. Měl jsem štěstí a vyšlo na mě to předposlední.

DSC_0253

Běželo se na tratích jednoho a pěti kilometrů. Ti, kteří měli zájem o kratší variantu, vystartovali přesně v 15:00 a po pár minutách už vydechovali v cíli. Já jsem jeden kilometr vynechal a běžel jsem delší trať. Na startu jsem potkal spoustu známých tváří i spolužáků a byl jsem zvědavý, jak to všechno dopadne. Čekali nás čtyři kolečka v parku se dvěma nepříjemnými zatáčkami. Celou dobu jsem běžel ve druhé skupince a musím říct, že závod měl slušné tempo. Do cíle jsem doběhnul v čase 18:29. Pět kilometrů jsem ještě v závodě neběžel, tak mám aspoň odrazový můstek do dalších podniků.

DSC_0254

Tags:

Závody 2013

Hornická desítka 2013

by Honza 3. November 2013 21:36

Osobák na 10km za 39:01.

Pomalu se stává tradicí, že se na začátku listopadu účastníme běhu na deset kilometrů ve Frýdku-Místku. Letos se konal už 28. ročník Hornické desítky. Měl jsem podobné ambice jako loni. Určitě jsem si chtěl vylepšit osobák a navíc pokořit hranici 39 minut. Po soustředění v Tatrách k tomu byly ideální podmínky. Na startu jsme byli čtyři modří Fugáci. Kromě mě, ještě Radan, Adam a Honza Malošík. Myslím, že s Radanem jsme měli dost podobný cíl, a proto jsem se ho chtěl držet.

Zaujali jsme strategickou pozici asi ve druhé řadě a nervózně čekali na výstřel. Hned po něm jsme rychle vypálili a první kilometr jsme běželi kolem 3:30. To je pro mě ještě bohužel opravdu rychlé tempo, takže jsem zvolnil asi na pět vteřin pod čtyři minuty. Radan však příliš nezpomalil a pomalu se mi vzdaloval. První okruh jsem odběhnul s větší rezervou a ve druhém jsem nechtěl zrychlovat, abych nevytuhnul. To se bohužel přihodilo Radanovi a dostal jsem se před něho. Nijak zvlášť mě to netěšilo, protože jsem doufal, že poběžíme spolu. Ve třetím okruhu začalo mírně poprchávat. Zrychlil jsem tempo, natáhnul krok a snažil se stahovat rychle ubíhající vteřiny. Do cíle jsem vběhnul v čase 39:01. Na jednu stranu jsem velkou radost, že se mi podařilo vylepšit zatím svůj nejlepší čas, ale na druhou stranu mě pekelně mrzela ta vteřina.

Závodu totiž předcházela sázka s Lumírem… Pokud to zaběhnu pod 39, kupuje mi flašku on. Pokud ne, kupuju flašku já jemu Veselý obličej.

Výsledky.

Tags:

Závody 2013

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři