Běžecké soustředění v Tatrách

by Radan 28. October 2013 22:42

Jak jsme si mákli …

Tento poslední říjnový víkend, který byl jednak volební a jednak prodloužený, jsme si naplánovali běžecké soustředění. Díky našemu sponzorovi Virde jsme mohli využít ubytování v Penzionu Šafrán v Batizovcích, tedy v podhůří Vysokých Tater. Vyrazili jsme i s rodinami, příteli a přítelkyněmi, takže jsme obsadili téměř celý penzion.

Kdo se zúčastnil: Karolína, Honza Malošík, Adam, Honza Hrabec, já (Radan), Vilém, Lumír

image

Program:

- sobota: ráno 14 km svižmého běhu, odpoledne 10 km s proloženými 5x500 m rychlými úseky (s doběhem na bázen v Popradu)

- neděle: ráno 14 km výběh na Sliezsky dom, převýšení cca 1000 m, pak přeběh asi 6 km na Hrebienok a seběh dolů do Smokovce (3 km) / někteří jen sjezd na koloběžce. Odpoledne lehký výklus 5 km.

- neděle: 10 km stupňovaným tempem okolo Štrbského plesa – převýšení 180 m

Všeho všudy jsme naběhali za tři dny asi 60 km, s celkovým převýšením 1200 m. Pravda, sice ne všichni běhali všechno, ale všichni si dali pořádně do těla třeba i výlety v horách. Samozřejmě jsme večery strávili důkladným rozborem běžecké techniky, tu nad několika půllitry piva, tu nad lahví borovičky, což jen přispělo k ještě lepším tréninkovým výkonům Veselý obličej

Takže díky za tuhle akci, Lumírovi za nápad, zorganizování a nápady na tréninky, Honzovi H. za ranní rozcvičky, našim manželkám a přítelkyním za podporu a logistiku, a našemu sponzorovi za ubytování.

DSC_2455

Tags:

Trénink

Košický maraton 2013

by Radan 7. October 2013 00:29

Jak jsem si maraton užil ..

Na Košický maraton jsem se přihlásil hlavně proto, abych vyhecoval jednoho kamaráda k pořádnému běhání a protože on sám pochází z Košic a maratonský běh tam má obrovskou tradici, šel do toho. Před závodem jsme se dohodli, že si raději poběží sám, aby nemusel poslouchat mé blbé kecy, že je třeba držet tempo, že běží pomalu nebo zas moc rychle a tak ..

Já jsem si teda musel taky  rozmyslet, co běžet, protože před týdnem jsem celkem makal na Ostravském maratonu, přes týden jsme ještě navíc celá rodina svorně dostali střevní problémy a tím se pořádně “odvodnili”, takže jsem neměl ani pomyšlení běžet znova na úrovni osobáku. Vzal jsem to jako trénink a rozhodl se napálit první půlku jak to jen půjde a druhou půlku už jen zlehka obdivovat krásy Košic. Počasí vyšlo nádherně, na startu cca 1500 maratonců. První půlka vyšla pěkně, 1:32:51 (cca 4:23 min/km), o 5 minut rychleji než v Ostravě, druhou na pohodu, sice už s dost těžkýma nohama a trochu křečemi, za 1:55:45, celkově maraton za 3:28:36. Takže na tu bídu jsem celkem spokojen.

Kamarád taky nakonec dokončil svůj první maraton a v cíli byl dojat až k slzám a to je pořádný tvrďák. Třeba ho příště přemluvím i na triatlon Veselý obličej

A ještě jedna věc – maraton v Košicích je úžasná akce, žije tím doslova celé město, které je plné fanoušků, spousta doprovodných akcí, v předvečer maratonu zase celé město rozzáří různé světelné instalace a kulturní akce, takže si připadáte jak někde v Paříží na Champs Elysees, vřele doporučuju.

Výsledky

Tags:

Závody 2013

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři