SK Fuga Prestige – 1.ročník

by Materazzi 30. May 2013 13:36

Tréningový triatlon před sezónou na tratích Albrechtického sprint triatlonu

Přes nepřízeň počasí (zima a déšť) se na startu tréninkového triatlonu SK Fuga Prestige sešla pětice Fugáků (Lumír, Honza, Adam, Radan a Petr) a příchozí Martin. Já jsem nakonec nepřijel - nechtělo se mi v takovém počasí absolvovat dalekou cestu. Za trest jsem se ujal povinnosti informovat o výkonech jednotlivých účastníků. Voda měla kolem 16 stupňů a Martin neměl neoprén, proto se připojil do závodu až na kole a zdárně sekundoval Honzovi a Adamovi. Pro plavání se podařilo loďkou vytýčit odhadem trasu pro plavání něco kole 600 metrů. Plavání dopadlo podle očekávání. Vepředu vyplaval Lumír, pak Adam, Petr, a vzadu Radan s Honzou. V Depu se rozdíly smázly, jelikož někteří to závodění nebrali moc vážně. No a tak se začalo jakž takž závodit až na kole. Na kole se však začaly dít překvapivé věci. Lumír byl rád, že na rovinách uvisel Petra, a Radan se propracoval s náskokem na třetí místo. Běh s prokřehlými nohami nebyla žádná slast. Lumír si podle očekávání doběhnul pro první místo. Tlaku Radana zezadu odolal Petr a byl druhý. Pak Radan, Honza (který přepálil začátek běhu) a nakonec Adam, který to už pak vypustil a pošetřil síly na Czechmana. No je vidět, že ač Petr není vidět na závodech, tak je připravený hodně dobře. Zdá se, že kromě Lumíra, který má svou pozici jedničky jistou, může dále každý porazit každého. Doufám, že ani já nezůstanu na závodech pozadu.

A tady jsou fotky

Tags: ,

Triatlon | Závody 2013

29. června přijďte na Albrechtický sprint triatlon 2013

by Materazzi 24. May 2013 06:36

Albrechtický sprint triatlon opět s intervalovým startem

clip_image002 Znovu poslední červnovou sobotu, tedy 29. 6. 2013, se na Těrlické přehradě u obce Albrechtice uskuteční 5. ročník Albrechtického sprint triatlonu. Registrace na závod pro kategorii jednotlivců i pro štafety se provádí tentokrát přes český triatlonový portál www.czechtriseries.cz. Tratě se nemění. Závodníky tedy čeká cca 750 metrů plavání ve vodě přehrady, pak dva 11 - ti kilometrové obrátkové okruhy poctivé cyklistiky mezi kruhovým objezdem v Albrechticích a Těrlickem, a nakonec běh do Albrechtic (po ulici Rybářská, Životická, Obecní, Hornická) a zpět k přehradě. Loni jsme vyzkoušeli intervalový start v 20 sekundových intervalech. Myslím, že všichni byli spokojeni a závod dostal nový náboj. Nikdo nebude v žádném okamžiku vědět jak na tom je a proto bude muset na kole jet neustále naplno. Nikdo se nebude moci spolehnout na to, že se jen poveze. Pořadí na startu si závodníci vylosují při registraci. Závod tak opět slibuje zajímavou zápletku, kdy vítěz bude znám až po doběhnutí posledního závodníka do cíle. Loni například o třetí místo rozhodly pouhé 2 sekundy. Start prvního triatlonisty je plánován na 11:00. Je tedy opět pravděpodobné, že první plavci se dostanou z vody v době, kdy někteří ještě budou čekat na start.

clip_image004Závod pořádá klub SK Fuga a Český Červený Kříž Karviná. Zázemí poskytuje základna Vodní záchranné služby Těrlicko. Po závodě bude pro každého čekat občerstvení, včetně tradičního domácího guláše a piva. Zde proběhne i vyhlášení výsledků a předání cen. Albrechtický sprint triatlonje součástí seriálu Mezinárodní pohár v triatlonu 2013, Moravskoslezský kraj.Bližší informace o Albrechtickém triatlonu naleznete v propozicích.

Letos se bude v cenách rozdělovat speciálně uvařené pivo Stojak pro náš triatlon se speciální jedinečnou etiketou – 15° zkouřák.

Po hlavním závodu ve sprint triatlonu proběhne vložený závod v plávání v délce 1 500 m. Přihlášky při registraci.

Pro děti bude před závodem uspořádán Aquatlon. Přihlásit děti je možné při registraci, ale pokud víte, že se vaše ratolesti zúčastní, pak prosím pošlete přihlášku na lumir.hlavac@skfuga.cz nebo karolina.feberova@skfuga.cz

Pro děti bude zároveň připraven skákací hrad. V prostoru startu a cíle bude připraven pro závodníky a jejich doprovody a diváky bufet.

Po závodě je možno zůstat na závěrečnou after párty, kde nabízíme možnost přespání na základně VZS Těrlicko v ceně 200,- Kč za osobu (spací pytel sebou, teplá voda, WC, kuchyňka k dispozici). Nutná rezervace u organizátorů závodů.

Neváhejte a přijde si vyzkoušet triatlon, když si nevěříte na celou trať, tak můžete závodit jako 3 členná štafeta, kdy každý závodník absolvuje pouze jednu disciplínu.

Registrace zde Propozice zde

Tags:

Albrechtický Triatlon

SK Fuga Prestige 2013

by Lumír 15. May 2013 12:07

Tréninkový triatlon před Czechmanem.

V sobotu 25.5.2013 v 9:00 plánujeme tréninkový triatlon na tratích Albrechtického Triatlonu - SK Fuga prestige. To znamená plavání cca 750m bude ve dvou okruzích, bójka bude člun na vodě. Kolo je cca 22km a běh 6km. Zajištěno bude měřeni času a hlídaní věcí v depu. Klasické depo postavené nebude, bude jen zajištěno hlídaní odložených věcí.

Základna závodu bude na stejném místě jako při Albrechtickém Triatlonu, tam budeme také odkládat věci.

Trať na kolo ani na běh nebude nijak zajištěna, jedná se pouze o trénink a vyzkoušeni si všeho potřebného před závodem. Občerstvovačka taky žádná nebude, takže si sebou vezmi vše co potřebuješ. Startovné se žádné neplatí.

Po skončeni triatlonu plánujeme vyjetí na kole 50-70km, takže pokud máš zájem tak se můžeš přidat.

Časový plán:
8:30 sraz na základné VZS na Pacalůvce
9:00 start triatlonu
11:00 společný odjezd na kole

Pokud máš zájem se přidat, tak napiš na email lumir.hlavac@skfuga.cz.

Tags:

Trénink

Volkswagen Maraton Praha 2013

by Karel 13. May 2013 12:31

Slunečné počasí na trati maratonu v Praze.

image001Volkswagen Maraton Praha byl letos opět ve znamení slunečného počasí, i když předpověď hlásila trochu něco jiného a všichni se těšili že aspoň trochu zaprší. Na vyhřátou trasu kolem Vltavy se tak vydalo zhruba 9500 běžců.

První kilometry se běžely dobře a půlku jsem zdolal jen o par minut hůř než osobák z Pardubic, pak ale kolem 25km přišla první krize a taky mě předběhnul vodič na 4h. Snažil jsem se nějak rozběhnout, ale moc to nešlo a s vodičem jsem se dlouho neudržel. Překonával jsem krizi a pomalu se posunoval k cíli. Bylo vedro a poctivě jsem musel nabírat tekutiny na každé možné zastávce. Na 35km jsem už odpískal osobák. Na 39km jsem se zase rozběhnul, začal jsem zrychlovat, a bez problémů doběhnul až do cíle.

Škoda, že se mi nepodařilo překonat krizi dřív. Dokončil jsem v čase 4:33:24.

Výsledky.

Tags:

Závody 2013

XCR Specialized Cup 2012 – závod 1

by Materazzi 11. May 2013 17:18

Zkusil jsem poměřit síly s cyklisty

Tak máme docela pěkné počasí a i já jsem začal jezdit trochu na kole. Nicméně mé vyjížďky se podobaly spíše výletům než tréninkům, a proto jsem se rozhodnul zúčastnit se nějakého cyklistického závodu. Úplně jsem zapomněl, že se ve středu jezdil na mých tréninkových cestách Liechtenstein-tour, a tak jsem se vydal ve čtvrtek večer na XCR Specialized Cup. Tento pohár se jezdí na brněnském automobilovém okruhu a obsahuje 4 závody (letos navíc ještě závod na Slovensku na Slovakringu). Okruh má skoro 5,5 kilometru měřeno středem dráhy (já jezdil okruhy cca 5,25km) a v každém okruhu se nastoupá cca 80 metrů. No kdo neví, jak takový autodrom vypadá, tak je tady fotografie.

brnensky_okruh

Prostě cesta široká jak sviňa. V Brně je kousek po startu menší kopeček, pak to jde dolů a do cílové rovinky se stoupá po 7,5% stoupání. Většinou se jezdí na 12 kol, ale tentokrát bylo řečeno, že se pojede kol 10. Na startu se sešla necelá stovka závodníků, kteří mi všichni ze startu, než jsem se stačil rozkoukat, ujeli. Roztočil jsem nohy co to šlo, předjel jsem jednu odpadlici a zdálo se, že se k balíku přibližuji. Už už to vypadalo, že bych se mohl zavěsit za poslední vlající borce, ale po zatáčce přišel protivítr a já vadnul a jen koukal, jak mi všichni ujíždějí. No co říkám si, musím přece trénovat časovku…:o)). Ve třetím kole jsem předjel jednu trápivší se závodnici, ale na samém závěru koukám, že mne předjíždí zaváděcí vozidlo a kousek za ním již čelo závodu - trojice uprchlíků. Tak to mi hned z kraje naložili na 15 kilometrech 5 kiláků… Kousek za nimi prosvištělo kolem mne hlavní pole, a jeho rychlost byla taková, že jsem se ani nepokoušel zkusit za něj pověsit. To následné skupinky, které mne předjížděly o kolo, se zdály o něco pomalejší a vždy jsem to zkusil, ale nejdéle jsem s nimi vydržel pár stovek metrů. Nicméně mi to pomohlo dojet a předehnat další dva odpadlíky, a tak jsem předjel celkem 4 lidi a tím pádem jsem neskončil poslední. Na konci 6. kola mi pak ti nejlepší nadělili druhý okruh, a já tedy věděl, že pojedu jen 8. okruhů. Nějak jsem to tedy dojel a skončil pátý od konce. Znamenalo to pro mne 42km v čase 1:27:50 – tedy průměrka hluboko pod 30km/h, utěšuji se tím, že dost foukalo.

A tady jsou výsledky

Tags:

Závody 2013

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři